Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Dopravníky vrecia

( počet produktov: 7 )

Prepravka pre mačky - užitočná pomôcka alebo zbytočný výdavok?

Návšteva veterinára alebo dovolenka - či už radi cestujete so svojou mačkou, alebo nie, niekedy sa vyskytne potreba prepravy vášho domáceho maznáčika. Keď sa tak stane, vzniká otázka: ako bezpečne prepraviť svoju mačku? Pri cestách - tých blízkych aj vzdialených - sa vám bude hodiť prepravka alebo taška pre mačky. Ich hlavnou úlohou je zabezpečiť voľnosť cestovania a chrániť zviera v prípade kolízie.

Pre niektoré mačky je cestovanie veľmi stresujúcim zážitkom, preto je dôležité zabezpečiť im počas prepravy čo najlepšie podmienky. Vhodná prepravka pre mačky umožňuje mačke zaujať pohodlnú polohu a správne umiestnenie v aute zabraňuje pohybu prepravky vo vozidle. Okrem toho si opatrovateľ mačky môže byť istý blahobytom svojho domáceho maznáčika - prepravka znižuje riziko úteku mačky a minimalizuje stres z cesty.

Je dôležité si uvedomiť, že nesprávna preprava zvierat v aute môže mať za následok pokutu. Preprava mačky bez akejkoľvek ochrany predstavuje nebezpečenstvo pre samotnú mačku, ako aj pre vodiča a ostatných účastníkov cestnej premávky. Mačka, ktorá sa voľne potuluje po interiéri vozidla, môže rozptyľovať pozornosť vodiča a v prípade aj menšej kolízie môže vypadnúť z vozidla. Preprava mačky v prepravke preto nie je "nutné zlo", ale spôsob, ako zabezpečiť bezpečnosť a pohodlie počas cesty pre všetkých zúčastnených.

Prepravka pre mačky do auta je predovšetkým o pohodlí a bezpečnosti. Nevystavujte seba, svojho domáceho miláčika a všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky riziku. Zabezpečte svojmu domácemu miláčikovi vhodné podmienky na prepravu - môžete tým len získať. Aj keď je vaša mačka spočiatku v prepravke nespokojná, cestovanie s vami zabezpečí, že si na ňu v určitom okamihu zvykne. Chvíľkové nepohodlie nie je nič v porovnaní s bezpečnosťou, ktorú mu takto poskytnete.

Typy a veľkosti prepraviek pre mačky

Podľa materiálu, z ktorého je nosič vyrobený, existujú 3 typy: látkový, plastový a prútený. Ktoré nosiče si najčastejšie vyberajú opatrovatelia mačiek?

Materiálová taška na prepravu mačky - takýto prepravník na mačky je ľahký, má pohodlný ramenný popruh a zapína sa na zips. Nie je však veľmi pevná, takže sa bude lepšie hodiť na kratšie cesty. Mačka prepravovaná v takejto taške je, žiaľ, vystavená náhodným nárazom, napr. o dvere. Plachšie zvieratá sa môžu zľaknúť, čo zvýši ich hladinu stresu. Pri kúpe textilných tašiek nezabudnite na starostlivé určenie veľkosti tašky podľa veľkosti vašej mačky. Vak nesmie byť ani príliš malý, ani príliš veľký. Najmä taška pre mačky na dlhú cestu musí spĺňať všetky bezpečnostné normy.

Plastový kontajner (klietka na prepravu mačiek) je pevný, ľahko sa čistí a je pohodlný. Dodáva sa v mnohých veľkostiach a môže byť vybavená aj miskou a mäkkým polstrovaním. Je to jedna z najčastejšie kupovaných prepraviek pre mačky. Môže mať kovové alebo plastové dvierka. Ak je vaša mačička menšia, potom druhá možnosť zabezpečí bezpečnú prepravu vášho domáceho maznáčika. Pre veľkú mačku je však lepšie kúpiť robustnejší prepravník s kovovými dvierkami.

Prútený kôš je efektný, ale nie veľmi praktický. Prútie je citlivé na poveternostné vplyvy a jeho udržiavanie v čistote môže byť problematické. Medzi veľké plusy takéhoto prepravníka pre mačky patrí lepšia cirkulácia vzduchu. Prútie je tiež odolné voči mechanickému poškodeniu. Takýto kôš teda môžete ľahko upevniť pomocou popruhov v aute. Stabilná konštrukcia prepravky zabezpečí bezpečnú prepravu vášho domáceho maznáčika. Prútený prepravník pre mačky sa často používa ako ohrádka a prepravujú sa v ňom aj malé psy.

Vyskytujú sa rôzne označenia veľkosti dopravníkov. Môžu mať tieto označenia: S (malý), M (stredný), L (veľký) alebo 1,2,3 - pričom 1 je zvyčajne najmenšia veľkosť a 3 najväčšia.

Veľkosť S alebo 1 je vhodnou voľbou pre mačiatka a malé plemená. Vďaka malej veľkosti sa dá pohodlne vziať do ruky, ale je vhodná len na kratšie cesty, pretože mačka v nej nemá veľa pohybu. Veľkosť M alebo 2 je prepravka pre väčšie mačky. Je skvelý na krátke aj dlhé cesty. Kvôli väčšej veľkosti je však menej ovládateľný. Veľkosť L alebo 3 je určená pre veľké plemená a na "špeciálne úlohy". Bude ideálna na veľmi dlhé cesty a napríklad na prepravu matky s mláďatami.

Nevyberajte náhodne - tašky pre mačky sú najlepšie, keď sú prispôsobené veľkosti vašej mačky a vášmu pohodliu. Takto zabezpečíte aj čo najbezpečnejšie podmienky pre vašu mačku - mačky sa necítia dobre v príliš malých prepravkách, kde je pre ne ťažké nájsť si pohodlnú polohu, ale necítia sa bezpečne ani v príliš veľkých prepravkách - to je spôsobené mačacou dravou povahou - príliš veľké priestory sú pre mačku spojené s nebezpečenstvom, ktoré ju bude ešte viac stresovať počas už aj tak stresujúcich okolností cesty. Okrem toho sa v príliš veľkej prepravke môže zviera počas manipulácie udrieť.

Prepravka pre mačky - čím by ste sa mali riadiť pri výbere?

Okrem veľkosti a typu prepravky je pri výbere prepravky pre mačky potrebné zvážiť niekoľko dôležitých aspektov. Čo by ste mali zohľadniť pri výbere ideálneho prepravníka?

Predovšetkým kvalita konštrukcie. Robustné, zvyčajne kovové dvere zabránia ich samovoľnému otváraniu. Kvalitné materiály použité pri výrobe prepravky pre mačky zabezpečia, že vydrží dlhé roky - lacné prepravky pre mačky bohužiaľ nie sú vždy dobre vyrobené a môžu sa rýchlejšie znehodnotiť.

Pri chôdzi alebo cestovaní autobusom či električkou sa vám bude hodiť ďalší prvok - napríklad pohodlný ramenný popruh. Miska pripevnená na dverách vám umožní pohodlne podávať mačke potravu počas cesty. Mäkká deka alebo vankúš poskytne mačke pohodlie. Pelech je vhodné vystlať mäkkou podložkou s protišmykovým podkladom. Okrem toho, že zabezpečíte vašej mačke pohodlné cestovanie, poskytnete jej aj vyššiu úroveň bezpečnosti.

Klietka na prepravu mačiek s pripojiteľnými kolieskami je ideálna na prepravu vašej mačky na dlhšie vzdialenosti. Niektoré transportné klietky pre mačky sú vybavené dodatočným vchodom z hornej časti pre pohodlnú manipuláciu s klietkou a dodatočným zdrojom svetla a vzduchu.

Ak sa chystáte na let so svojou mačkou, je dobré zaobstarať si prepravku s príslušným povolením leteckej spoločnosti. U niektorých leteckých spoločností je to podmienkou na to, aby vaša mačka mohla nastúpiť do lietadla. Nejde však o lacný prepravník pre mačky - pri kúpe schváleného prepravníka sa musíte pripraviť na to, že utratíte o niečo viac.

Ako si mačka zvykne na prepravku?

Nie každá mačka bude s novým dopravným prostriedkom spokojná. Niekedy je veľmi ťažké presvedčiť vášho domáceho miláčika, aby cestoval v mobilnom dome, preto musíte použiť niekoľko trikov. Na prepravu mačky k lekárovi sa často používajú tašky a prepravky pre mačky, preto sa vaše zviera môže pri pohľade na tieto výrobky zľaknúť. Nie je zábavné behať za mačkou, ktorá sa skrýva na ťažko prístupných miestach, napríklad pod posteľou.

Čo sa dá urobiť, aby vystrašená mačka chcela ochotne používať nový dopravný prostriedok? Tašky a prepravky pre mačky vašu mačku nevystrašia, ak sa s nimi zoznámi. Vaša mačka si tieto veci nemusí spájať s nebezpečenstvom, preto je najlepším spôsobom, ako svojho mačacieho obyvateľa na prepravku alebo tašku vopred aklimatizovať. Stačí, ak tieto predmety po ich zakúpení vystavíte na niekoľko dní na viditeľnom mieste. Zviera bude mať dostatok času na zoznámenie sa s novými predmetmi. Dobrý nápad je tiež priložiť pomôcky, ako je mäkká deka a hračka. Atraktívnosť im dodá vôňa, ktorá je príjemná pre mačací čuch, napríklad mačacia mäta alebo senovka grécka.

Ďalším postupom, ktorý pomôže vášmu domácemu miláčikovi aklimatizovať sa v klietke, je odmeňovať ho pamlskom. Ak vaše zviera po vstupe do prepravky nájde v nej niečo dobré, predmet sa pre neho určite stane atraktívnym. Nezabudnite však hneď nezatvárať dvierka prepravky, pretože mačiatko sa môže vyľakať a učenie nebude úspešné. Počas oboznamovania sa s prepravkou musí mať zviera možnosť voľne vchádzať a vychádzať. Ak mu zablokujete dvere, bude sa cítiť ohrozené.

Pohodlie a bezpečnosť počas cestovania sú nesmierne dôležité a kvalitná prepravka alebo tašky pre mačky zabezpečia vášmu domácemu miláčikovi bezproblémovú cestu a vám radosť z cestovania s vašou mačacou spoločníčkou. Dôležité je tiež správne pripraviť prenosný pelech na cestovanie. Vaša mačka sa musí cítiť bezpečne a pohodlne.

Pri cestovaní s vaším domácim miláčikom je nevyhnutné mať prepravku pre mačky - vyberajte ju s osobitným rozmyslom, pretože len tak môžete svojej mačke uľaviť od týchto nepríjemných podmienok. Ak si stále nie ste istí, ktorý prepravník je najlepší - požiadajte o radu skúsenejších cestovateľov s mačkami. Môžu vám pomôcť urobiť to najlepšie rozhodnutie pre vás a vaše zviera. Vždy môžete vyskúšať konkrétne modely a neskôr sa rozhodnúť pre ten najlepší. V ponuke nájdete rôzne tašky a prepravky pre mačky, ktoré spĺňajú praktické aj estetické požiadavky.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super produkt, rýchle dodanie, spoľahlivý obchod
2024-06-21
ok.
pixel