Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Matracové postele

( počet produktov: 167 )

Pelech pre psa? Je z čoho vyberať!

Mnohí ľudia, ktorí sa chystajú adoptovať štvornohého miláčika, si kladú otázku, či je pelech pre psa naozaj nevyhnutnou súčasťou výbavy. Zdá sa, že pes by si radšej oddýchol na pohovke a spal v posteli s majiteľom, ktorý s tým sympatizuje. Áno, nič vám nebráni nechať svojho domáceho miláčika odpočívať vedľa vás, ale napriek tomu by mal mať svoj vlastný samostatný pelech. Pre psa je to nielen miesto, kde sa môže zotaviť, ale predovšetkým jeho vlastný kútik - bezpečné útočisko, kde môže nájsť pokoj a pohodu.

Hoci je na trhu k dispozícii veľa pelechov pre psov rôznych tvarov a veľkostí, nie každý sa bude vášmu domácemu miláčikovi páčiť. Pelech pre psa by mal byť prispôsobený veľkosti, povahe a prípadným zdravotným problémom vášho psa. Nezabúdajte, že pelech pre psa málokedy slúži vášmu domácemu miláčikovi po celý jeho život. Zviera rastie a jeho potreby sa menia, takže posteľ pre šteňa a posteľ pre veľkého psa sa budú úplne líšiť.

Oplatí sa preskúmať rôzne typy pelechov pre psov a vybrať si taký, ktorý vyhovuje nielen veľkosti a povahe vášho domáceho maznáčika, ale aj vášmu domovu. Čím viac priestoru máte doma, tým väčší pelech si môžete dovoliť.

Pre náročných štvornožcov so špecifickým vkusom tu nájdete aj mini pohovky, ktoré sa klamlivo podobajú nábytku bežnej veľkosti!

Ak chcete, aby sa váš domáci miláčik cítil ako plnohodnotný člen rodiny, postarajte sa o jeho podstielku. Pelech pre psa je napriek opačnému zdaniu jedným z najdôležitejších prvkov výbavy - ak je to možné, mal by byť v dome od prvého dňa vášho spoločného pobytu. Takto bude váš pes od začiatku vedieť, kde je jeho vlastný kútik, a bude sa na novom mieste cítiť oveľa bezpečnejšie.

Ktorý pelech pre psa sa oplatí vybrať?

Vďaka veľkému výberu pelechov pre psov si môžete veľmi ľahko vybrať dokonalý pelech pre svojho psa. Už viete, že veľkosť vášho štvornohého miláčika by mala byť hlavným kritériom pri rozhodovaní. Posteľ, ktorá je príliš malá pre veľkého psa, bude jednoducho nepohodlná, a preto sa zviera nebude môcť dobre vyspať a oddýchnuť si. Na druhej strane, pelech, ktorý je príliš veľký pre malého psa, nemusí byť veľmi útulný, a preto môže byť pre vášho domáceho miláčika stresujúci.

Aké typy postelí sa odporúčajú pre malé domáce zvieratá? Medzi mäkkými vankúšmi rôznych tvarov, pohovkami, rohožami a pontónovými posteľami určite nájdete ideálny pelech pre svojho malého psa. Vo vlastnom kútiku sa váš domáci miláčik bude nepochybne cítiť ako doma. Pohodlná posteľ mu umožní relaxovať a získať energiu na veselú hru s vami.

Rovnaké typy pelechov sú k dispozícii aj vo väčších veľkostiach, ktoré sú vhodné pre veľké plemená. Ak váš pes nemá vlastný samostatný výbeh na záhrade, budete mu musieť zariadiť vlastný priestor v dome a jeho stredobodom by mal byť pelech.

Pre psy, ktoré sú veľmi otvorené ľuďom a iným zvieratám, odporúčame komfortné matrace. Nemajú okraje, takže váš domáci miláčik sa nebude cítiť oddelený od zvyšku domácnosti. Na druhej strane, pre štvornohých psov, ktorí sú veľmi citliví na podnety a potrebujú viac súkromia, sa dobre hodia postele tipi a domčeky. Vždy, keď sa váš pes cíti preťažený, môže sa schovať do svojho azylu a na chvíľu sa odrezať od okolia. Krytý domček je ideálnym lôžkom pre malého psa, ale nielen pre neho - aj veľké plemená môžu potrebovať chvíľkové odlúčenie od podnetov.

Oplatí sa investovať do pelechu pre psa s menom? Záleží len na vás - zvieraťu na tom nezáleží. Je lepšie venovať pozornosť praktickejším aspektom postele, ako je vodotesnosť alebo odnímateľný poťah - ľahko sa udržiava v čistote.

Pelech pre psa - bezpečné útočisko pre vášho domáceho miláčika

Kdekoľvek je to dobré, ale doma je to najlepšie! Ako už viete, pelech pre psa nie je len miestom na odpočinok alebo spánok, ale aj priestorom, kde sa pes môže upokojiť a byť pokojný. Rovnako ako ľudia majú doma svoju spálňu, aj zvieratá potrebujú takéto intímne miesto pre seba. O to viac, ak máte častých hostí alebo ak má váš domáci miláčik žiť v dome s malými deťmi.

Je pravda, že psy potrebujú posteľ, aby sa zbavili stresu. Každá chvíľa strávená na ležadle s vôňou známych zvieracích pachov má terapeutický účinok. Pes v núdzi sa môže prirodzene emocionálne zotaviť, a keď sa bude cítiť bezpečne, opäť sa zapojí do zábavy alebo bude od svojho majiteľa túžiť po pohladení.

Ak si plánujete adoptovať štvornohého psa, určite si prezrite ponuku dostupných postelí a vyberte si ideálnu posteľ pre svojho nového člena rodiny. Takto budete cítiť jeho prítomnosť ešte predtým, ako k vám príde bývať, a pomaly si naň začnete zvykať aj vy. V novom domove vášho domáceho miláčika by nemal chýbať pohodlný pelech! S menom alebo bez neho - najdôležitejšie je, aby sa cítil pohodlne a vždy sa cítil milovaný!

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-17
.
2024-07-13
Všetko bolo v poriadku. Iste objednam znova
pixel