Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Domáce krmivo pre psov

( počet produktov: 2383 )

Strava - dôležitá pre zdravie psa

Správny výber krmiva je pre zdravie každého domáceho maznáčika veľmi dôležitý. Je to krmivo pre hospodárske zvieratá, ktoré psovi dodáva všetky potrebné vitamíny a ďalšie živiny, aby bol dobre upravený a plný energie.

Váš pes si v každom období života zaslúži chutné a zdravé jedlo. Môžete si vybrať z dvoch hlavných typov: suché krmivo a mokré krmivo. Každé z nich dokáže uspokojiť nutričné potreby vášho psa a tvorí základ jeho stravy.

Dobré krmivo pre psov poskytne vášmu psovi šancu byť zdravý, a to v každom štádiu jeho života - od šteňaťa až po psieho starčeka. Takto bude váš pes spokojný a vy budete musieť menej často navštevovať veterinára.

Krmivo pre psov - aké máte možnosti?

Krmivo pre psov sa vyrába v mnohých variantoch, čo znamená, že si medzi nimi môžete prakticky slobodne vyberať, aby ste našli to ideálne pre svojho psa.

V našom sortimente nájdete vlhké a suché krmivo pre psov, vhodné pre psy všetkých vekových kategórií, a dokonca aj krmivo prispôsobené potrebám konkrétnych plemien psov.

Všetky sú k dispozícii v širokej škále príchutí, aby uspokojili kulinárske chute aj tých najnáročnejších psov a povzbudili chuť do jedla aj tých, ktorí nejedia.

Krmivo pre psov - ako sa rozhodnúť?

Existujú rôzne druhy krmív pre psov, takže ich výber môže byť dosť zložitý, najmä ak ešte nemáte skúsenosti v tejto oblasti. Čo by ste mali zvážiť pri ich výbere?

Prvým dôležitým rozhodnutím je typ krmiva - či bude pes kŕmený suchým krmivom, vlhkým krmivom alebo možno oboma krmivami v správnom pomere. Suché krmivo je kalorickejšie, čo znamená, že pes potrebuje menej krmiva, aby sa zasýtil, a tiež pomáha udržiavať zuby a ústnu hygienu psa. Mokré krmivo je naopak považované za chutnejšie a vhodné pre zvieratá, ktoré majú problémy so žuvaním alebo zle jedia.

Okrem druhu potravín je dôležitá predovšetkým ich kvalita, preto je veľmi dôležité skontrolovať zloženie ponúkaných potravín a na základe toho sa rozhodnúť.

FAQ - Často kladené otázky

Suché alebo mokré krmivo?

Suché krmivo obsahuje približne 7-9 % vody a viac kalórií ako mokré krmivo. Pri výbere suchého krmiva musia mať domáce zvieratá v miske vždy čerstvú vodu, aby sa vykompenzoval nedostatok vody, a tiež dobrú ústnu hygienu. Mokré krmivo obsahuje až 75 % vody, ale na zabezpečenie požadovaného obsahu kalórií musí byť množstvo mokrého krmiva v miske zvieraťa väčšie. Mokré krmivo sa odporúča pre zvieratá, ktoré majú problémy so žuvaním potravy. Obe formy krmiva možno úspešne zaviesť do stravy zvieraťa.

Aké je najlepšie krmivo pre vášho psa?

Vyvážená a pestrá strava má vplyv na zdravie vášho psa.Aké je najlepšie krmivo pre vášho psa? Najlepšie krmivo pre psa je také, ktoré obsahuje dostatok mäsa.Záleží tiež na individuálnych potrebách vášho psa, jeho veku, plemene a zdravotnom stave.Môžete si vybrať medzi kompletným krmivom a veterinárnym krmivom, ktoré obsahuje zložky, ktoré váš pes potrebuje.Môžete sa tiež rozhodnúť pre suché alebo mokré krmivo - váš pes by mal dostávať oboje.Vždy sa môžete poradiť s veterinárom alebo odborníkom na výživu psov.

Koľko by mal pes denne zjesť?

Ak sa rozhodnete kúpiť svojmu psovi krmivo, na etikete bude uvedené vhodné množstvo a všetky živiny, ktoré váš pes potrebuje, budú dokonale vyvážené.Pri otázke, koľko by mal váš pes denne zjesť, venujte pozornosť hmotnosti vášho psa - váš domáci miláčik by nemal byť príliš chudý ani obézny.Porcie krmiva by sa mali určiť individuálne pre každého psa - závisí to od jeho plemena, veku a zdravotného stavu.Spravidla by sa dospelé psy mali kŕmiť 2-3 krát denne, šteňatá a mladé psy majú vyššie energetické nároky.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-17
.
2024-07-14
Rychle dodanie, vsetko OK - velmi pekne DAKUJEM :)
pixel