Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Šampóny

( počet produktov: 15 )

Šampón pre mačky - prečo by ste mali používať špecializované produkty na starostlivosť o mačky.

Mačky sa považujú za veľmi čistotné tvory. Je pravda, že mačky veľmi dbajú na svoju hygienu, ale to neznamená, že by ste svoju mačku nemali kúpať. Vonkajším aj vnútorným mačkám raz za čas prospeje poriadny kúpeľ. Odstráni nepríjemný zápach, zníži línanie a udrží zdravú kožu a srsť. Je dôležité si uvedomiť, že na kúpanie mačky by ste v žiadnom prípade nemali používať ľudskú kozmetiku. Tie môžu podráždiť kožu zvieraťa a viesť k alergiám alebo dokonca k vážnym kožným ochoreniam.

Špecializované šampóny pre mačky majú pH prispôsobené koži mačky. Sú jemné a prispôsobené potrebám vášho domáceho maznáčika. Keď budete používať kvalitnú kozmetiku pre mačky, srsť vášho domáceho maznáčika bude lesklá a hebká, predídete kožným ochoreniam a dokonca sa postaráte o zachovanie intenzívnej farby srsti. Zo všetkých týchto dôvodov sa odporúča nielen pravidelne sa starať o srsť, ale aj vyberať kozmetiku, ktorá bude pôsobiť v jej prospech.

Aký je najlepší šampón pre vašu mačku? Typy a použitie.

Na trhu sú šampóny pre základnú starostlivosť o mačky, špecializovaná kozmetika prispôsobená individuálnym potrebám, ako aj šampóny určené pre konkrétne plemená mačiek - napríklad šampón pre perzské alebo britské mačky.

Základné šampóny umožňujú dôkladné očistenie srsti a kože mačky od nečistôt, zanechávajú jemnú vôňu, vyhladzujú srsť a dodávajú jej hebkosť a lesk. Zvyčajne ide o výrobky s jemným a často prírodným zložením, ktoré nedráždia pokožku a zabraňujú alergiám.

Ak má vaša mačka citlivú pokožku, vyhnite sa produktom s parabénmi a ďalšími chemickými látkami. Vyberajte si prírodnú kozmetiku, najlepšie takú, ktorá nemá bieliaci účinok - aj keď má vaša mačka bielu srsť. Vyhnete sa tak ďalšiemu podráždeniu, ktoré by mohlo vášho domáceho miláčika ešte viac odradiť od budúceho kúpania. Ak neviete, aký výrobok vybrať pre citlivú mačku, investujte do šampónu pre mačiatka - je vždy šetrnejší ako kozmetika pre dospelé zvieratá.

Medzi špecializovanú kozmetiku patrí kozmetika pre výstavné mačky. Samozrejme, môžu ich využiť aj majitelia mačiek, ktoré sa takýchto akcií nezúčastňujú. Tieto produkty uľahčia rozčesávanie srsti, pomôžu udržať lesklú a intenzívnu farbu srsti, vyhladia ju a dodajú lesk. Ide o produkty najvyššej kvality v kategórii 'mačacie šampóny'. Cena takejto kozmetiky však môže majiteľov mačiek v lone odradiť. To však neznamená, že ich nemožno použiť u takýchto mačiek.

Druhou líniou kozmetiky sú liečivé prípravky. Tieto produkty pomôžu v boji proti lupinám a vypadávaniu srsti, v boji proti blchám a iným parazitom, pomáhajú pri alergiách a podráždení pokožky. Liečivé prípravky majú zložky šité na mieru konkrétnemu zdravotnému problému mačky a najčastejšie ich predpisuje veterinár. Pamätajte, že napríklad šampón proti lupinám pre mačky je prípravok s liečivými vlastnosťami. Nepoužívajte ho sami bez konzultácie s veterinárnym lekárom, najmä ak váš maznáčik trpí inými ochoreniami, najmä tými, ktoré súvisia s ochorením kože.

Zverimexy ponúkajú okrem tradičných šampónov aj suché šampóny a kondicionéry pre mačky. Suché šampóny budú dobre fungovať, ak sa vaša mačka bojí vody. Sú užitočné aj pri cestovaní s domácim miláčikom. Kondicionéry sa odporúčajú predovšetkým pre mačky s dlhšou srsťou. Zabraňujú tvorbe zamotania, zjemňujú srsť a spevňujú srsť.

Stáva sa, že srsť mačky je v zlom stave. Môže to byť spôsobené chorobami, zlými životnými podmienkami – typickými pre mačky po adopcii – alebo jednoducho silnou neochotou nechať sa upravovať. V tomto prípade nezačínajte s kúpaním. Mokrá srsť sa často ťažšie rozčesáva a často sa pod ňou ukrývajú rany, podráždenia a niekedy aj rany. Najprv skúste srsť jemne vyčesať a vystrihnúť prípadné zamotanie. Ak sa pýtate, aký šampón pre mačky si v takejto situácii vybrať, vyberte si celý rad kozmetiky, ktorá uľahčuje rozčesávanie a upokojuje podráždenia. Takto dokončíte celú starostlivosť od začiatku do konca a vaša mačka pocíti úľavu.

Čo by ste mali zvážiť pri výbere kozmetiky pre vašu mačku?

Šampóny a kondicionéry pre mačky – rovnako ako produkty pre ľudí – musia srsť v prvom rade dobre čistiť a mať ošetrujúce vlastnosti. Bez ohľadu na typ šampónu alebo kondicionéru by zloženie malo byť čo najprirodzenejšie a najjemnejšie. Ošetrujúci prípravok musí byť určený špeciálne pre mačky. pH kože mačiek je vyššie ako u ľudí, takže iné produkty môžu ich jemnú pokožku podráždiť. Uistite sa, že kozmetika neobsahuje škodlivé parabény ani umelé farbivá.

Ošetrujúce vlastnosti šampónu alebo kondicionéru umocní prítomnosť vitamínov E, A a B5. Prítomnosť harmančeka, aloe alebo ovsených vločiek môže pomôcť zmierniť podráždenie. Pri nadmernom vypadávaní srsti pomôžu prípravky na spevnenie srsti, napríklad s prídavkom prasličky, a kozmetika s levanduľovým olejom pomôže znížiť stres spôsobený kúpaním.

Suchý šampón pre mačky – komu to prospeje?

Medzi rôzne prípravky určené na starostlivosť o mačaciu srsť patrí aj suchý šampón pre mačky. Tento druh kozmetiky nie je žiadnou novinkou, pretože je dostupná aj v drogériách, samozrejme vo verziách určených pre ľudí. Prečo však investovať do suchého šampónu pre vašu mačku, keď ju môžete kúpať štandardným spôsobom? Sú situácie, v ktorých bude používanie kozmetiky vo forme spreja fungovať oveľa lepšie a bude prospešnejšie pre všetky strany: pre vás aj pre mačku.

Prostriedky na starostlivosť o suchú srsť najčastejšie používajú chovatelia a ľudia, ktorí prezentujú mačky na výstavách. Samozrejme, mačka býva na takúto udalosť patrične pripravená – na jej kúpanie sa používa mačací šampón zladený s typom srsti. Niekedy to však nestačí, alebo skôr – stačí príliš krátky čas. Hovoríme o situáciách, v ktorých sa mačka jednoducho zašpiní pri hre doma alebo v oplotenej voliére. V takom prípade treba odhadnúť, čo je spojené s nižšími psychickými nákladmi – opätovné kúpanie mačky alebo používanie suchého šampónu na jednom mieste.

Niekedy sa tiež stane, že mačka neznesie cestu napriek opatreniam proti kinetóze a iným prijatým opatreniam. V takom prípade môže napríklad zvracať alebo mať hnačku, čo u dlhosrstých mačiek ničí možnosť vystavenia zvieraťa výbornej kondícii. Čistenie srsti vodou môže odstrániť stopy nečistôt, ale často nezabije nepríjemný zápach. Môže byť tiež neúčinný na bielu srsť. Vtedy prichádza na pomoc mačací šampón vo forme spreja.

Aj keď nemáte výstavnú mačku, môžete v niektorých prípadoch cítiť potrebu použiť suchý šampón. Hovoríme napríklad o mačkách po operácii alebo rehabilitácii, ktoré si často uľavujú, pretože nedokážu plne ovládať svoje potreby. To isté sa môže stať každej mačke, ktorá sa správa, zraní alebo jednoducho začne starnúť. Nepríjemne môžu zapáchať aj mačky trpiace inkontinenciou moču, napríklad po sterilizácii alebo v dôsledku choroby. V takom prípade sa kúpanie zvieraťa neodporúča a vystavuje ho ďalšiemu stresu a komplikáciám. Najlepším riešením bude mačací šampón, ktorý nevyžaduje namáčanie srsti a zároveň odstraňuje škvrny a maskuje nepríjemný zápach.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
S vybavením i doručením som spokojná
2024-06-17
Spokojná
pixel