Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Krmivo pre mačky ktoré zabraňuje tvorbe chumáčov chlpov v žalúdku

( počet produktov: 25 )

Chlpaté gule u mačky - ako sa s nimi vysporiadať?

Chlpaté gule u mačiek sú postrachom každého majiteľa mačky. Odkiaľ sa berú a ako sa s nimi vysporiadať? Mali by byť dôvodom na znepokojenie, alebo ide o normálnu vec, ktorá postihuje každú mačku bez ohľadu na dĺžku jej srsti?

Chlpatosť u mačiek je samozrejme spojená s každodenným rituálom olizovania srsti. Prečo to mačky robia tak často? Čistenie srsti drsným jazykom je predovšetkým z hygienických dôvodov. Nie nadarmo sa hovorí, že mačky patria medzi najčistotnejšie domáce zvieratá. Druhým dôvodom umývania je termoregulácia, t. j. ochladzovanie a zvlhčovanie mačacej srsti. Mačky sa častejšie umývajú v teplom počasí, aby si osviežili srsť.

Menej často sa spomína otázka upokojovania, ktorá tiež súvisí s reflexom olizovania srsti. Je to spôsob, ako sa mačky môžu upokojiť, vyrovnať stres alebo sa jednoducho vrátiť do normálneho rytmu po intenzívnej hre. Z týchto troch hlavných dôvodov sa mačky umývajú aj niekoľkokrát denne a ostrým jazykom sa zahryzávajú do podsady, t. j. starej srsti, ktorá sa nachádza pod vrstvou novej lesklej srsti. Týmto spôsobom sa srsť spotrebuje a dostane sa do tráviaceho systému vašej mačky.

Nebezpečné chĺpky u mačky - príznaky

Chlpy alebo chlpy v tráviacom systéme predstavujú hrozbu pre každý organizmus. U mačiek veľa závisí od množstva chlpov a ich dĺžky. Dlhosrsté druhy sú samozrejme viac vystavené nepriaznivému vplyvu nadbytku chlpov v žalúdku. Mačky sa dokážu vyrovnať s normálnym množstvom chlpov v tele - vylučujú ich s výkalmi alebo vyvracajú veľké chlpaté gule. Oba javy sú normálne pre každú mačku, ale to neznamená, že môžete úplne ignorovať problém s vlasovými guľami u vášho domáceho maznáčika.

Prečo by ste si mali dávať pozor na vznikajúce chlpaté gule u vašej mačky? Medzi príznaky, ktoré môžu naznačovať, že jej zdravie je ohrozené, patrí časté zvracanie, nechutenstvo, apatia, dusenie, kašeľ, zápcha a úbytok hmotnosti. Bezoáre alebo chlpaté guľôčky môžu uviaznuť v žalúdku, a tým narušiť tráviaci systém. V extrémnych prípadoch môžu vzniknúť vážne komplikácie, ktoré ohrozujú život vašej mačky. Ako teda bojovať proti pretrvávajúcim bezoárom v žalúdku?

Pochúťky a krmivo pre chlpové guľôčky

Najlepšou odpoveďou je krmivo na chlpaté gule u mačiek. Ako funguje? Toto krmivo má špeciálne zloženie, ktoré reguluje tráviace procesy v črevnej pasáži. Pomáha posúvať vlasové guľôčky črevami, a tak sú vylučované spolu s výkalmi. Reguluje frekvenciu čistenia, takže nič nezostáva v žalúdku a nepredstavuje hrozbu pre vášho domáceho maznáčika. Krmivo proti vlasovým guľôčkam má preto čistiaci účinok a odstraňuje aj pretrvávajúce vlasové guľôčky, ktoré sa dlho nevylučovali. Krmivo pre chlpové guľôčky sa môže miešať s existujúcim krmivom vašej mačky. Presné dávkovanie nájdete na každom balení tohto typu krmiva.

Okrem krmiva sa oplatí používať aj špeciálne mačacie pochúťky s laxatívnymi účinkami. Tieto pochúťky, podobne ako niektoré dostupné krmivá, sú obohatené o cenný taurín, ktorý sa odporúča najmä pre mačky. Taurín podporuje správnu funkciu tráviacej sústavy vrátane regulácie meškajúcich bezoárov. Sladový výťažok, ktorý môžete nájsť aj v zložení niektorých mačacích pamlskov, napomáha pohybu granúl a uľahčuje ich vylučovanie.

Príkrmy a krmivo pre mačky so stredne dlhou a dlhou srsťou sú obzvlášť dôležité pre mačky s chlpovými guľami. U mačiek s krátkou srsťou nie je taká pravdepodobnosť, že budú trpieť negatívnymi účinkami pretrvávajúcich bezoárov. Tento typ krmiva sa však oplatí podávať každej mačke, pretože mačka zje aj ľudské vlasy alebo staré mačacie chlpy, ktoré sa môžu nachádzať v byte, v blízkosti misky alebo v krmive.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super nákup
2024-06-21
Ok
pixel