Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Krmivo pre čistokrvné psy

( počet produktov: 157 )

Strava psa by mala byť bohatá na rôzne živiny a zároveň by mala byť príjemná. Každé plemeno má individuálne výživové potreby a sklony k zdravotným poruchám. Správne krmivo spĺňa všetky požiadavky a pomáha preventívne sa starať o zdravie vášho domáceho maznáčika. Správne výrobky pre psy s rodokmeňom sa vyznačujú receptúrami špecifickými pre malé, veľké a obrovské psy. Optimálne vybrané zložky zabezpečujú správny vývoj vášho domáceho maznáčika a dodávajú mu energiu na prechádzky a hry.

Je dôležité vedieť, že s pribúdajúcim vekom vášho domáceho maznáčika je potrebné meniť krmivo, aby vyhovovalo potrebám šteňaťa alebo staršieho psa. Tým sa zabezpečí správny vývoj kostrového systému v prvých mesiacoch života, správna ústna hygiena a psí seniori nebudú trpieť nadváhou a bolesťami kĺbov. Nezabudnite vybrať správny typ krmiva pre veľkosť plemena - krmivo pre veľké plemená nemožno použiť pre malého jorkšíra alebo shih-tzu.

Aký je rozdiel medzi krmivom pre psy malých a veľkých plemien?

Potreby všetkých skupín psov sa líšia vzhľadom na veľkosť zvieraťa. Šteniatka malých a stredných plemien majú iné energetické nároky ako šteniatka veľkých plemien. Dobré krmivo pre malé a stredné plemená by malo obsahovať zložky na optimálny vývoj svalového a kostrového systému, t. j. správne množstvo fosforu a vápnika. Malé psy majú často problémy so zubným kameňom. Preto musí ich strava obsahovať správne množstvo zložiek, ktoré sťažujú tvorbu zubného povlaku. Krmivo pre malé plemená psov, napr. shih-tzu, west highland white teriér alebo yorkshire teriér, obsahuje špeciálne krokety, ktoré mechanicky zoškrabujú zubný povlak a pomáhajú udržiavať dobrú ústnu hygienu.

Tráviaci trakt psov veľkých plemien tvorí len 3,3 % ich telesnej hmotnosti, a preto majú slabšiu schopnosť tráviť potravu. Majú oveľa väčšiu potrebu vysoko stráviteľného krmiva - najmä šteňatá sú ohrozené poruchami trávenia. Vo výžive veľkých plemien treba dbať na dostatočné množstvo pre- a probiotík, ako aj bielkovín L.I.P., aby sa predišlo hnačke. Dobré krmivo pre psy veľkých plemien poskytuje vápnik a fosfor v správnom pomere, čo sa postará o optimálnu štruktúru kostí. Glukosamín a chondroitín môžu mať pozitívny vplyv na kĺbový systém.

Obrie plemená psov rastú zďaleka najrýchlejšie. Cieľovú veľkosť dosiahnu už vo veku 8 mesiacov a ich hmotnosť sa zdvojnásobí počas prvých dvoch rokov. Sú vystavené riziku prekrmovania a porúch kostí a kĺbov, preto by krmivo pre obrie plemená malo poskytovať optimálne množstvo tukov, bielkovín a sacharidov, ako aj vápnika a fosforu v správnom pomere. Vzhľadom na zaťaženie kostí a kĺbov dospelých psov a prirodzenú tendenciu k degenerácii kostry je mimoriadne dôležité, aby krmivo obsahovalo glukozamín. Stimuluje produkciu zložiek budujúcich chrupavku v kĺboch. Na druhej strane chondroitín minimalizuje trenie medzi pohyblivými časťami kĺbov.

Suchý, mokrý alebo penový? Ktoré krmivo pre psy veľkých plemien, malých plemien a ktoré pre obry?

Zvoľte konzistenciu krmiva podľa preferencií vášho psa. Suché krmivo pre psov je ideálne na kontrolu zubného kameňa. Nezabudnite, že obsahuje malé množstvo vody a treba dbať na to, aby váš pes mal dostatočný prísun tekutín.

Vlhké krmivo je najlepšie pre staršie zvieratá, ktoré môžu mať problémy so žuvaním tvrdých častíc. Pena je ideálna pre batoľatá - má ľahkú konzistenciu, na ktorú batoľa ľahko prejde z materského mlieka. Bežným riešením je miešanie suchej a mokrej stravy. Pri výbere krmiva sa riaďte dobrým zdravotným stavom vášho domáceho maznáčika a vplyvom krmiva na jeho zdravie.

Vyvážená strava môže pozostávať z rôznych druhov potravín. Venujte pozornosť individuálnym potrebám vášho domáceho zvieraťa - či je aktívne alebo gaučové, či má problémy s hmotnosťou a sledujte jeho zdravotný stav.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Bezproblémové, jednoduché spoľahlivé vybavenie. Trochu som si počkala ale išlo to z väčšej diaľky.
2024-06-17
ok
pixel