Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Testy vody

( počet produktov: 6 )

Tester vody v akváriu - aby bola voda bezpečná

Akvaristika je krásne a veľmi rozvíjajúce sa hobby. Je tiež veľmi náročná. Ryby a rastliny v akváriu sú úplne závislé od vás a od prostredia, ktoré v akváriu vytvoríte. Vytvorenie prirodzených podmienok je zárukou rozvoja vašich rýb a akváriových rastlín. V opačnom prípade sa môžete stretnúť s viacerými problémami, pričom na prvom mieste v zozname je úhyn vašich obľúbených rýb. Preto sú testy akváriovej vody také dôležité. Vodu v akváriu musíte často testovať. Len tak môžete zaručiť, že vaše ryby budú v bezpečí.

Vhodné testy akváriovej vody vám pomôžu sledovať hladinu rozpusteného kyslíka vo vode, otestovať hladinu PH a tvrdosť vody, ako aj obsah draslíka, vápnika, fosforu a ďalších minerálov, ktoré sú veľmi dôležité pre život a vývoj vášho akvária. Budete môcť raz a navždy zabudnúť na akvárium, ktoré nedokážete udržať pri živote. Ryby a rastliny v akváriu sa stanú skutočnou ozdobou a dôvodom, prečo ho nazvať domovom.

Tester vody v akváriu - odstráňte pochybnosti

Nezáleží na tom, či ste vášnivý a veľmi skúsený akvarista, alebo len robíte prvé kroky v akvaristike. Aj tak budete potrebovať správne vybavenie. Nevyhnutné sú aj vhodné testy akváriovej vody. Bez nich toho veľa nezmôžete. Ani ten najlepší akvarista nedokáže posúdiť vodu v akváriu od oka.

Môžete si vybrať z dvoch základných typov testov: akváriové pásiky a kvapkové testy. Kvapkové testy sa považujú za drahšie ako pásikové testy, ale sú známe svojou účinnosťou. Na druhej strane, páskové testy sú lacnejšie, takže ich môžete používať častejšie a nezaťažujú vašu peňaženku.

Pri zakladaní akvária a starostlivosti oň je dôležitých veľa faktorov. Musíte urobiť ph testy akvária, otestovať tvrdosť vody, úroveň okysličenia, nasýtenie fosforom, draslíkom, vápnikom a inými minerálmi. Je to nevyhnutnosť. V opačnom prípade sa budete neustále stretávať s chorobami a vysokou úmrtnosťou rýb a rastlín. Akvárium vám tiež môže veľmi rýchlo zarásť riasami a znečistiť sa. Je to najjednoduchší spôsob, ako zničiť život, ktorý sa vám podarilo rozvinúť.

Testy vody v akváriu - vykonávajte ich pomocou najlepších produktov

Zaujíma vás, čo konkrétne budete potrebovať? Veľa závisí od vášho akvária. Iné produkty budete potrebovať, ak si v akváriu vytvárate podmorskú záhradu, a iné, ak sa zameriavate na chov rýb. Absolútnym základom je však ph tester akváriovej vody. Musíte ju udržiavať na jednej vopred stanovenej úrovni. Ak ryby niečo naozaj neznášajú, je to náhla zmena ph vody. To vedie k mnohým ochoreniam rýb a dokonca k ich úhynu.

Niektoré ryby vyžadujú, aby ste priebežne kontrolovali a upravovali tvrdosť vody. Potom budete potrebovať kvapkový tester tvrdosti vody. Je oveľa účinnejší a presnejší ako pásikový tester. Pri veľmi náročných rybách, pre ktoré je tvrdosť vody jedným zo základných kritérií dobrého zdravia, je to naozaj veľmi dôležité. Ak sú vaše ryby menej náročné a ste začínajúci akvarista, môžete sa spoľahnúť na páskové testy. Bez ohľadu na to však musíte mať vhodný tester tvrdosti vody. Kde ho kúpiť? Nie je to také ťažké. Stačí sa pozrieť do nášho obchodu.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-24
Spokojna.
2024-06-23
ryche dodanie lacnejsie ako inde
pixel