Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Čistiace prostriedky

( počet produktov: 6 )

Čistič akvária, bielidlo, odlakovač alebo možno škrabka?

Čisté akvárium nie je len krásny pohľad, ale predovšetkým zabezpečenie správneho prostredia pre organizmy v ňom. Skôr ako sa pustíte do práce, je vhodné stanoviť si plán činnosti. V prvom rade je potrebné myslieť na plánovanie harmonogramu, pretože nie všetky úlohy sa musia vykonávať s rovnakou frekvenciou. Zvážte, či je vhodné vypustiť všetku vodu z akvária a vyčistiť ho nasucho, alebo je lepšie vyčistiť plnú nádrž?

Ďalšou, tiež dôležitou otázkou je odpoveď na otázku "čím čistiť akvárium?" - a to by malo byť spojené s typom a rozsahom nečistôt a plochou, ktorú je potrebné v akváriu vyčistiť. Vyberte si čistiaci materiál, ktorý zodpovedá znečisteniu. Začnime každodennou kontrolou čistoty filtrov, ohrievačov, perlátora a osvetlenia. Ak zistíte nefunkčné zariadenie, vyberte si správne príslušenstvo na čistenie akvária.

Čistič akváriového skla - kedy ho použiť?

Vonkajšiu stranu skla možno utrieť prakticky čímkoľvek, vo vnútri je to inak. Internetové obchody a obchody s papierenským tovarom ponúkajú širokú škálu produktov, ktoré nám v tom pomôžu. Čistič akváriového skla sa používa na jemné nečistoty a riasy. Môžete si vybrať medzi čističmi s magnetickou špičkou alebo hubkou. Ak čistič s mäkším koncom nestačí, môžeme siahnuť po akváriovej škrabke s ostrou žiletkou.

Tento typ roztoku nie je vhodný pre plastové akváriá. Čistič akváriového skla by mal byť vyrobený z kvalitného plastu, najlepšie s dlhou a stabilnou rukoväťou, ktorá vám umožní dôkladne vyčistiť všetky ťažko dostupné miesta bez toho, aby ste si namočili ruky.

Škrabka na akváriové sklo, čo ešte?

Čistiace prostriedky na akváriové sklo sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, takže si možno budete chcieť vybrať taký, ktorý odstraňovanie rias a nečistôt skôr uľahčí než sťaží. Okrem škrabky je dobré používať na čistenie akvária aj odstraňovač kalu, aby ste sa zbavili bahna, výkalov a zvyškov potravy. Odkalovače často fungujú tak, že nasávajú štrk spolu s nečistotami. Znečistená voda odfiltruje štrk, ktorý zostáva v akváriu. Medzi ponúkanými výrobkami určenými na čistenie akvárií sú aj výrobky kombinujúce odkalovače s čističom.

Upozorňujeme, že akvárium sa nesmie čistiť chemikáliami ani čistiacimi prostriedkami - vhodné roztoky možno zakúpiť v obchodoch so zvieratami alebo akvaristikou. Väčšina čistenia akvária je mechanická. Po vyčistení vnútra akvária napríklad škrabkou je potrebné vyčistiť aj všetky dekorácie, kamene a rastliny. Buďte opatrní aj pri nich. Ďalším krokom je vyčistenie osvetlenia, veka a vonkajších skiel. Riasy je najlepšie zoškrabať škrabkou raz týždenne a nemali by ste zabúdať ani na odkalenie štrku a výmenu vody.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
Spokojnost
2024-06-17
Spokojná
pixel