Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Domčeky chovné pozemky klietky

( počet produktov: 20 )

Poskytnite hlodavcovi dôstojné podmienky - starajte sa o jeho klietku

Hlodavce, ako sú škrečky, morčatá a králiky, sú veľmi obľúbené domáce zvieratá. V poľských domácnostiach sú veľmi rozšírené. Niekedy si ich kupujú a chovajú nadšenci jednotlivých druhov, inokedy sú prvým domácim zvieratkom pre dieťa. V iných prípadoch sú jednoducho spoločníkmi pre ľudí, ktorí nemajú čas na väčšie domáce zviera. Nezáleží na tom, z akého dôvodu ste sa rozhodli alebo práve uvažujete o škrečkovi alebo inom hlodavcovi. Najdôležitejšie je, aby ste sa naň riadne pripravili. Na to môže byť užitočná klietka pre škrečka.

Klietka je pre vášho hlodavca len prvou potrebou. Musí byť ešte správne vybavený. Jednou z takýchto vecí, ktoré by tam mali byť, je domček pre hlodavce. Kým sa vaše zvieratko usadí na novom mieste, môže byť trochu vystresované. Okrem toho, aj potom sa mu bude hodiť mať miesto, kde sa môže schovať. Koniec koncov, klietka pre vaše morča, škrečka alebo iného hlodavca bude viac ako jeho domov. Bude to jeho celý svet. Stojí za to vytvoriť z nej príjemné miesto.

Nezabudnite, že klietka by mala byť navrhnutá tak, aby sa v nej zviera cítilo pohodlne. Preto je dôležité prispôsobiť jej tvar potrebám príslušného druhu. Napríklad klietka pre fretky by mala byť vyššia a mala by pozostávať z niekoľkých poschodí, pretože tieto zvieratá rady šplhajú. Na druhej strane škrečky sa radšej zahrabávajú do vysokej vrstvy substrátu a králikom stačí klietka s väčšou plochou, ale bez ďalších poschodí - neradi šplhajú.

Hlodavec môže byť vaším veľmi príjemným spoločníkom. Môže vám robiť spoločnosť, poskytovať zábavu a jednoducho potešiť oko svojím správaním. To všetko je však možné len vtedy, keď sa vaše zvieratko cíti bezpečne a šťastne. Preto je klietka pre vášho králika alebo iného hlodavca, pre ktorého sa rozhodnete, taká dôležitá. Dbajte na dobrú starostlivosť o ňu. Budete sa môcť tešiť zo spoločnosti spokojného domáceho maznáčika.

Veľká klietka pre hlodavce - pretože pohodlie je všetko

Klietka je pre hlodavca absolútnou nevyhnutnosťou. Bez nej nemáte šancu poskytnúť hlodavcovi správne podmienky. Bez ohľadu na to, pre ktorý druh domáceho maznáčika sa nakoniec rozhodnete. Každý hlodavec potrebuje miesto na život. A najpohodlnejšie a najbezpečnejšie miesto pre neho je klietka.

Klietka vášho hlodavca musí byť prispôsobená jeho potrebám. Dostatočne veľká, so správnym usporiadaním priečok, aby sa váš domáci miláčik nezasekol ani neutiekol. To je naozaj veľmi dôležité - ide predsa o ich bezpečnosť. Bez toho nebude môcť vaše zvieratko klietku voľne používať a vy sa budete obávať o jeho osud.

Predtým, ako sa rozhodnete, ktorá klietka pre morčatá je tou najlepšou voľbou, zvážte, koľko jedincov v nej chcete chovať. Niektoré zvieratá sú výrazne stádovité a cítia sa lepšie so zástupcami svojho druhu. Pri iných to závisí predovšetkým od pohlavia - napríklad potkaní samci sa budú dobre cítiť ako samostatné zvieratá, ale samice už majú rady spoločníčky. Takto môžete vybrať ideálnu klietku pre potreby vašich zvierat.

Veľký význam má aj veľkosť klietky. Klietka pre nočného vtáka musí v prvom rade poskytovať pohodlie nočnému vtákovi. A práve s ohľadom na ne by ste ju mali najprv vytvoriť a potom zakúpiť. V tejto neľahkej úlohe vám vyjde v ústrety obchod AraZoo. Klietky, ktoré nájdete v ponuke, sú prispôsobené potrebám mnohých hlodavcov a ich špecifickým požiadavkám. Stačí sa len poobzerať a určite si vyberiete tú správnu klietku.

Okrem samotnej klietky pre hlodavce je dôležité aj jej vybavenie. Zariadenie priestoru pre tieto malé zvieratá je mimoriadne dôležité - veď pre škrečky, prasiatka, králiky alebo činčily je tento malý priestor celý svet. Klietky pre hlodavce by mali byť vybavené napájačkami a miskami na krmivo pre malé zvieratá, ako aj rôznymi typmi tunelov pre králiky, kotercami pre škrečky alebo inými atrakciami pre činčily alebo prasatá. Súčasťou klietky pre hlodavce by mal byť aj domček, ktorý bude slúžiť ako úkryt aj ako špajza.

Klietka pre škrečky a iné hlodavce - vyberte si tú správnu

Už ste sa rozhodli. Rozhodli ste sa, že si pod svoju strechu vezmete domáce zviera, a vybrali ste si hlodavca. Napríklad škrečok alebo trochu exotickejší tvor - fretka. Teraz, keď ste sa rozhodli, potrebujete správne príslušenstvo.

Jedným z parametrov, ktoré budete musieť zvoliť, bude konštrukčný materiál, z ktorého bude nový domov vášho domáceho maznáčika vytvorený. Lacné klietky pre hlodavce sú najčastejšie vyrobené z plastovej vaničky spojenej s telesom z kovových tyčí. To je pre väčšinu druhov malých zvierat postačujúce, pokiaľ majú tyče dostatočne husté rozstupy. Takáto klietka umožňuje dobrú výmenu vzduchu a nezvyšuje koncentráciu škodlivých látok, ktoré vznikajú napríklad z moču. Takisto sa ľahko čistí.

Ak však máte záujem o veľkú klietku, ktorú môžete neskôr rozšíriť, vyberte si plastový model. Má vetracie otvory a kvôli hygiene sa musí častejšie čistiť. Vždy skontrolujte, či zvieratá plast nepohryzli - môžu v ňom dokonca urobiť dieru! Poskytnite im dostatok zábavy, aby nemysleli na to, že zariadenie ohryzú. Za zváženie stoja najmä veľké klietkové systémy, ktoré môžete rozšíriť o ďalšie príslušenstvo, napríklad tunely, ako aj malé cestovné klietky. Tie budú ideálne na cesty na dovolenku alebo na návštevu veterinára.

Klietka pre fretku musí byť veľká, aby sa v nej fretka cítila pohodlne, mohla v nej zostať a hrať sa. Najmä ak v nej bude tráviť veľa času. Nezabudnite však, že ani tá najväčšia klietka nenahradí pohyb zvieraťa po výbehu, ktorý by ste mali navrhnúť s ohľadom na jeho potreby. Nezáleží však na tom, pre akého hlodavca sa rozhodnete. Vždy by ste sa mali riadiť predovšetkým jeho blahom.

Cena takejto vhodnej klietky by vás nemala vystrašiť. Klietka je predsa základ. Je to prvý výdavok, ktorý musíte zohľadniť vo výdavkoch na domáce zviera. Ešte predtým, ako si kúpite samotné domáce zviera. Aj lacné klietky pre hlodavce môžu byť dobré. Zamerajte sa predovšetkým na ich parametre vrátane toho najdôležitejšieho - veľkosti.

Veľká klietka pre hlodavce je absolútnou nevyhnutnosťou. V klietke bude vaše zvieratko tráviť veľa času. Urobte všetko pre to, aby klietka bola pre neho taká, aká má byť. Domov, veľmi dobrý a pohodlný domov, nie stiesnené väzenie. Pohoda a sloboda vášho domáceho zvieraťa sú prvoradé.

Ak máte záujem o klietku pre škrečka alebo myš, pred kúpou si určte, o aký druh a odrodu tohto hlodavca ide. Menšie zvieratá sa môžu ľahko pretlačiť cez otvory medzi drôtmi. Ak sa rozhodnete pre tradičnú klietku - uistite sa, že pletivo je rozmiestnené pomerne husto. To isté platí aj pre myši, najmä ak plánujete ich chov a mláďatá. S týmto problémom sa nestretnete, ak máte záujem o väčší druh zvieraťa a priestor preň, napríklad klietku pre nočného vtáka.

A premýšľali ste niekedy, aké je najlepšie miesto v byte pre klietku na hlodavce? Pre malé zvieratá je najlepšie tiché, tienisté a odľahlé miesto. Klietky pre hlodavce by mali mať izbovú teplotu - príliš veľa alebo príliš málo tepla je pre škrečky alebo prasatá škodlivé. Preto sa odporúča umiestniť klietku pre malé zvieratá mimo veľmi horúceho radiátora alebo často otvoreného okna.

Treba tiež pamätať na to, že klietky pre hlodavce by mali byť naplnené kvalitnou podstielkou pre škrečky, králiky, činčily alebo fretky. Správny spôsob vystielania dna klietky pre hlodavce sú piliny zakúpené v obchode so zvieratami. Pri malých zvieratách môže nekvalitná podstielka, napríklad piliny, ktoré sa nachádzajú vonku, spôsobiť infekciu prvokmi. V prípade malých zvierat je tiež lepšie nesypať piesok po celej klietke - na vytvorenie pieskoviska pre vaše zviera stačí malý roh klietky pre hlodavce.

Nezabudnite tiež, že je dobré mať jednu veľkú, priestrannú a pohodlnú klietku pre škrečky alebo iné hlodavce a druhú menšiu. Prečo ju potrebujete. Takáto malá prenosná klietka sa vám bude hodiť, ak cestujete, potrebujete hlodavca prepraviť na iné miesto alebo vziať zvieratko k veterinárovi. Preprava veľkej domácej klietky nebude pohodlná, takže malá, lacná verzia sa vám určite bude hodiť - aj keď ju budete používať len veľmi príležitostne.

Klietka na chov králikov a hlodavcov - aké parametre?

Vzhľadom na rozdiely v chove si jednotlivé druhy hlodavcov, ako aj králiky, vyžadujú rôzne miesta na pobyt. Ešte inak je to v prípade, že chcete uskutočniť chov. Napríklad - klietka pre hlodavce by mala mať veľkosť podľa veľkosti daného kŕdľa, ale aj podľa pohlavia jedincov v nej. Ak chcete chovať populárne hlodavce, majte na pamäti, že v jednom kŕdli by mal byť zvyčajne len jeden samec. Niekedy je výhodnejšie chovať dve menšie kŕdle v oddelených klietkach.

Kým klietka hlodavcov je jedným z ich hlavných miest pobytu, u králikov je situácia iná. V klietke zvyčajne trávia krátky čas a zvyšok im musí byť zabezpečený vo výbehu. Z tohto dôvodu by mala byť klietka králika prispôsobená tak, aby sa v nej pohodlne spalo, jedlo a používala sa samostatná toaleta. Zvyšok finančných prostriedkov investujte radšej do dôstojného výbehu, ktorý zvieraťu umožní pretiahnuť si kosti a kĺby - čo je nevyhnutné na udržanie týchto citlivých cicavcov v dobrej kondícii.

Ak viete, že v stáde je gravidná samica, je najlepšie izolovať ju od ostatných jedincov krátko pred pôrodom. Ochránite tak mláďatá pred dospelými členmi stáda, ktorí nemusia mať vždy dobré úmysly. Menšiu klietku pre škrečky môžete použiť ako pôrodný priestor a neskôr ako miesto, kde sa mláďatá budú znovu ukrývať. Mala by obsahovať miesto na vytvorenie hniezda, najlepšie ukryté pod domčekom, ako aj malú toaletu, nádobu na jedlo a vodu.

60 x 60 x 40 cm - to sú približné parametre klietok, ktoré budú pre škrečky pohodlné. Samozrejme, môžete si vybrať klietku pre malé zvieratá s inými rozmermi. Nezabudnite však, že klietka pre škrečka nesmie byť príliš malá - vo veľmi stiesnenom priestore bude zviera jednoducho nešťastné. Tieto údaje vám však môžu poskytnúť určité usmernenie.

Minimálna dĺžka klietky pre králika je 100 cm. Ak hovoríme o klietke pre činčily, pre pár týchto malých zvierat rovnakého pohlavia (nezabúdajte, že činčily sú svorkové zvieratá!) postačí klietka s rozmermi 40 x 70 x 100 cm.

A aký druh klietky by bol pre fretku najlepší? Fretky patria medzi veľmi pohyblivé malé zvieratá, a preto nemôžu žiť vo veľmi malých priestoroch. Absolútne minimálna veľkosť základne, v ktorej sa fretka bude cítiť dobre, je plocha 80 x 45 cm. Výška klietky pre tieto malé zvieratá by nemala byť menšia ako 50 cm. Samozrejme, ak plánujete mať v klietke viac ako jednu fretku, veľkosť by sa mala primerane zväčšiť.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super nákup
2024-06-22
Som spokojna s rychlostou vybavenia objednavky,vsetko prebehlo v poriadku,odporucam nakup cez tento e-shop
pixel