Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Bary

( počet produktov: 10 )

Rybárske prúty pre mačky - niekoľko slov o love

Ako pravdepodobne viete, vaša mačka je rodený lovec - od prírody sú naši domáci priatelia dobrí lovci. Lov je pre neho najlepšou zábavou, aj keď nie je hladný. Možno ste už viackrát videli svoju mačku číhať na hmyz alebo vtáky. Každý člen mačacej domácnosti, aj ten starší a málo pohyblivý, by sa mal raz denne hrať, a tak realizovať lovecký cyklus. Keď v našom dome alebo byte žije viac ako jedna mačka, problém sa rieši sám. Zvieratá si hru zorganizujú samy. Ak tak neurobia, alebo ak žije len jedna mačka, je vašou povinnosťou hrať sa s ňou.

Dobrým a osvedčeným doplnkom na hranie bude rybársky prút pre vašu mačku. Vďaka nemu nebude váš domáci miláčik loviť vaše ruky, nohy alebo predmety. Pri spoločnej hre ho môžete použiť na usporiadanie "predstieraného" lovu pre vášho domáceho miláčika. Mačka bude môcť objaviť svoje prirodzené inštinkty a cítiť sa ako zúrivý dravec loviaci atraktívnu korisť. Farebná hračka umiestnená na konci šnúry alebo palice bude vytúženou korisťou a zvieratko urobí všetko pre to, aby ju získalo. Rybárske prúty pre mačku sa tak stávajú dobrou alternatívnou voľbou ovplyvňujúcou vývoj a kognitívne schopnosti mačky.

Dobre zvolený výrobok umožní vášmu domácemu miláčikovi aj vám príjemnú zábavu. Rybársky prút s perím alebo vybavený plyšovou myšou dá vašej mačke poriadne zabrať a uspokojí jej lovecký inštinkt. Výsledkom bude, že sa bude v noci menej ponáhľať a vy budete mať pokoj.

Prvá voľba - rybársky prút pre vašu mačku

Prút aj palica majú svoje výhody. Pri výbere však venujte pozornosť niekoľkým detailom. Rybársky prút pre mačku má väčší dosah a zviera musí viac behať, kým uloví svoju korisť. Primeraný pohyb pre našich domácich lovcov je veľmi dôležitý. Zabraňuje nadváhe a obezite vášho domáceho maznáčika, zrýchľuje jeho metabolizmus a má priaznivý vplyv na jeho kognitívne schopnosti. A nezabúdajte, že so správnou dávkou hry sa výrazne zlepší kvalita a dĺžka života vašej mačky. Či už sa vašou voľbou stane prút s perím alebo palica, najdôležitejší je čas, ktorý venujete hre so svojím miláčikom. Polhodina aktivity vášho domáceho miláčika denne pomáha rozvíjať jeho lovecké potreby.

Používanie rybárskeho prúta pre mačky je veľmi jednoduché. Keď ním pohybujete, pohybuje sa aj hračka pripevnená na vlasci a stáva sa pre vášho domáceho miláčika korisťou, ktorú veľmi rád získava. Farebné pierko, stužku alebo myš treba nakoniec chytiť! Vaša mačka sa bude môcť cítiť ako skutočný lovec. Čakanie na pohyb mačacej hračky je priam dokonalým cvičením pre koncentráciu a sústredenie vašej mačky. Skákanie a behanie za pohyblivou návnadou má priaznivý vplyv na jej fyzickú kondíciu. Skrátka, rybársky prút pre mačky je hračka s toľkými výhodami, že sa s ňou po jej zakúpení budete len ťažko lúčiť. Nezabudnite, aby vaša mačka mala úspešný lov. Len tak bude jej lovecký inštinkt plne uspokojený.

Existuje viac možností - dozviete sa o nich!

Ďalším typom hračky, ktorá sa podobá rybárskemu prútu, môže byť palica s farebným perím alebo plyšová myš. Je to výborná voľba, ak je váš domáci miláčik obézny alebo starší. V prípade rybárskeho prúta pre mačku môže byť veľké množstvo pohybu pre mačku nebezpečné. Použitie palice s pierkami, ktoré pripomínajú operenie vtákov, pomôže vášmu domácemu miláčikovi hrať sa bezpečne. Ak si vaša mačka na tento typ hry zvykne, môžete vyskúšať, či je prút s perím rovnako zábavný. Rýchlosť a intenzitu každej hry prispôsobte individuálnym potrebám vášho domáceho maznáčika a zohľadnite jeho zdravotný stav.

Ak nemáte veľa času na hranie sa s mačkou alebo ste mimo domova dlhé hodiny, môžete si kúpiť špeciálnu plošinu s interaktívnymi hračkami pripevnenými na tyčiach alebo rybársky prút na prísavke, aby sa vaše zvieratko mohlo hrať samo. Prezrite si rybárske prúty dostupné v našom online obchode a vyberte si niečo pre seba a svojho štvornohého priateľa.

Ako si vybrať správny rybársky prút?

Hračku by ste si mali vybrať podľa temperamentu vašej mačky. Ak má váš domáci miláčik povahu lovca alebo zvedavého zvieratka, najlepšou voľbou je rybársky prút. Rozvíja lovecké schopnosti a učí zviera vzdialenosti medzi jeho pazúrmi a rukou majiteľa. Čím je mačka väčšia, rýchlejšia a obratnejšia, oplatí sa investovať do prútov s dlhším vlascom. Zväčšíte tak rozsah pohybu hračky a následne aj vzdialenosť zvieraťa od koristi. Lov sa stane náročnejším a mačka bude o to viac hrdá na svoj úspešný úlovok.

V prípade mačiek s pokojnou povahou a starších alebo obéznych mačiek si svoj výber dobre premyslite. Dobrou voľbou je kúpiť si najprv palicu s perím. Takto si vaše zvieratko zvykne na tento typ hry a vy budete pozorovať, či je to pre neho dostatočná forma aktivity. Ak sa vašej mačke tento typ hry darí, siahnite po niečom náročnejšom. Pierko z peria sa stane pre vaše zviera novou výzvou a cieľom, na ktorý sa bude snažiť ako lovec dosiahnuť.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
S vybavením i doručením som spokojná
2024-06-17
Neskoršie dodanie krmiva
pixel