Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Hračky pre psov

( počet produktov: 143 )

Keď sa rozhodnete vlastniť psa, ste povinní zabezpečiť mu čo najlepšie podmienky. Medzi najprirodzenejšie potreby vášho psíka patrí pohyb - intelektuálny aj fyzický - a hra. Preto je tak dôležité kupovať správne hračky pre svojho zverenca.

Hračka pre psa nie je len hračka

Výberom správnych hračiek môžete ovplyvniť vývoj svojho štvornohého priateľa a dokonca aj jeho zdravie. Vzhľadom na množstvo dostupných výrobkov si možno nie ste istí, ktoré hračky pre psov sú najvhodnejšie. Preto sa oplatí pozrieť sa na dostupné možnosti.

Na výber je naozaj veľa druhov hračiek: loptičky, hryzátka, frisbee a mnoho, mnoho ďalších, dokonca aj hračky pre inteligenciu dlapov. Vďaka rozsiahlemu sortimentu máte na dosah ruky množstvo nástrojov na zlepšenie života vášho šteňaťa.

Jednotlivé hračky pre psov sa dajú použiť na rôzne účely. Pes, ktorý žuje hračku, si podvedome zlepšuje zdravie zubov a jednoducho sa uvoľňuje. Lopta sa zdá byť ideálnym predmetom na uspokojenie prirodzených loveckých potrieb nášho menšieho či väčšieho dravca. Ako hračka pre vášho psa mu loptička poskytne veľa zábavy. Frisbee vám ľahko pomôže postarať sa o kondíciu vášho psíka a všetky druhy vzdelávacích hračiek pre psov splnia celkom jasnú úlohu - uspokoja prirodzenú zvedavosť a túžbu vášho štvornohého miláčika po učení. Ale svet psích pomôcok tým nekončí!

Hračka pre psa by mala byť tiež prispôsobená veľkosti psa. Kupujeme rôzne hračky pre psy veľkých plemien a iné pre psy malých plemien. Hračka by mala byť prispôsobená z hľadiska veľkosti - ak sa používa na žuvanie, mala by sa zmestiť do psej tlamy. Ak u vás doma žije viac psov, je nevyhnutné poskytnúť každému psovi hračku prispôsobenú jeho veľkosti.

Myslím, že si niečo kúpim, len čo? - hračky pre psov, ktoré sa oplatí kúpiť

Nezabudnite, že najlepšie hračky pre psov sú tie, ktoré sú pre psa bezpečné a pohodlné. Preto si vyberajte renomované produkty, aby ste mali istotu, že ste nakúpili správne. Venujte pozornosť tomu, či bol výrobok testovaný a či sú zložky použité pri jeho výrobe pre vášho psa bezpečné. Pred výberom položky zvážte, na čo budete hračku potrebovať. Psy majú rôzne potreby, ktoré často súvisia s príslušnosťou k plemenu alebo vekom. Niektorí milujú pohybové hry, napríklad aportovanie lopty alebo behanie za frisbee. Iné zasa uprednostňujú čuchové hry, napríklad hľadanie a prinášanie pamlskov z loptičky.

Väčšina psov ocení aj hryzadlá všetkých druhov - prírodné aj vyrobené z odolných syntetických materiálov. Masírujú ďasná, odstraňujú zubný kameň zo zubov a uspokojujú prirodzenú potrebu žuť. Žuvačky sú dôležité najmä pre šteňatá a psie juniorov. Tieto typy hračiek, ktoré sú špeciálne vyrobené pre vášho psa, sa budú v zuboch neposlušných domácich miláčikov vynímať oveľa lepšie ako vaše topánky.

Skvelou hračkou pre vášho psa je aj obyčajná loptička, ktorá je perfektným spôsobom, ako psa zabaviť. Loptičku možno používať ako hryzadlo aj ako predmet na spoločnú hru s opatrovateľom. Pre väčšinu psov je ideálna aj loptička, do ktorej sa dá ukryť pochúťka. Váš pes sa s ňou bude nejaký čas hrať a odmena v podobe pamlsku bude dokonalou motiváciou, aby ho hračka po niekoľkých minútach neomrzela.

Pri výbere hračky pre psa je dôležité zvoliť správnu veľkosť. Loptička, ktorá sa mu zmestí do tlamy, je taká, s ktorou sa váš psík môže ľahko hrať a aportovať. Nezabudnite tiež, že najlepšia je lopta, ktorá sa ľahko čistí a nezachytáva nečistoty. Preto je najlepšou hračkou pre psa hračka vyrobená z gumy - je hygienická, dá sa žuť, je k dispozícii v mnohých sýtych farbách a dá sa ľahko nájsť napríklad v tráve alebo piesku. Môžete si vybrať obyčajnú loptu alebo loptu, ktorá svieti - táto je ideálna na hranie za súmraku.

Veľmi dobre fungujú aj guľôčky na šnúrke. Je to skvelý patent pre tých, ktorých už nebaví hľadať stratené loptičky vo vysokej tráve. S loptičkou na šnúrke má zvieratko hračku vždy pod kontrolou a aportovanie ho baví rovnako dobre alebo ešte viac! Môžete si vybrať medzi loptičkami na bežnej šnúrke alebo na gumičke.

V obchodoch sa stretnete s hračkami rôznych cenových kategórií. Nezabudnite, že aj lacné hračky pre psov môžu byť kvalitné. Vzhľadom na veľkosť, ako aj charakter týchto predmetov nie sú výrobné náklady príliš vysoké - takže sa môžeme tešiť z kvalitného spracovania za rozumnú cenu. Samozrejme, v závislosti od typu výrobku sa bude pohybovať. To by však nemalo byť jediným rozhodujúcim faktorom.

Hračky pre psov majú svoje špecifické vlastnosti a bez ohľadu na typ pomôcky sú niektoré vlastnosti univerzálne. Žiadna z hračiek nesmie byť zafarbená škodlivou farbou, pretože váš psík ju určite vezme do úst. Pozornosť venujeme aj farbám - štvornohé psy ich vnímajú inak ako my. Preto sa nerozhodujme napríklad pre nebesky modré frisbee - náš domáci miláčik túto hračku nebude dobre vidieť.

Pískacia hračka, teda hračka, ktorá vydáva pískavý zvuk pri každom stlačení alebo pohybe, je tiež skvelou voľbou pre malého alebo veľkého psa. Väčšina domácich zvierat tento typ hračky miluje. Treba však mať na pamäti, že niektoré trochu citlivejšie psy môžu na hlasné zvuky reagovať podráždene alebo so strachom.

Ak sa váš pes nedá presvedčiť pískacou hračkou, jednoducho ju nechajte v jeho dosahu (z času na čas mu môžete pripomenúť jej existenciu). Časom sa váš pes presvedčí, že táto zábavne znejúca hračka mu nehrozí a začne sa s ňou rád hrať. Ak sa vášmu psovi po dlhšom čase pískatko stále nepáči, môžete ho vymeniť za pískatko s o niečo tichším zvukom.

Hračky pre šteňa budú iné ako pre staršieho občana

Nech už vyberiete ako darček pre svojho domáceho miláčika čokoľvek, nezabúdajte, že táto pomôcka by sa mu mala páčiť najviac. Hračky pre veľkých aj malých psíkov. Preto musia byť hračky pre šteňatá prispôsobené ich malým papuľkám. Ak sú kusy príliš veľké, nedokážu ich efektívne spracovať, a preto ich rýchlo opustia.

Mladší chránenec si viac užije zvukové efekty pískajúcej loptičky, zatiaľ čo starší si možno viac vychutná uvoľňujúce hryzenie špeciálnej kosti. Staršie psy sú väčšinou väčšie ako mladšie, preto by sa im nemali dávať menšie hračky. Aj keď sú pomôcky navrhnuté tak, aby zvieratku nehrozilo žiadne nebezpečenstvo, bolo by pokúšaním osudu kúpiť veľmi malú loptičku pre veľkého psa - mohol by sa ňou zadusiť.

Výberu správnych hračiek sa oplatí venovať určitý čas. Umožnia vášmu psovi rozvíjať sa a urobia váš spoločný čas oveľa zaujímavejším. Koniec koncov je našou psou povinnosťou ako majiteľov zabezpečiť, aby váš pes u nás strávil čo najšťastnejší pobyt. Preto mu hračky patria rovnako ako chovná stanica.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-22
Som spokojna s rychlostou vybavenia objednavky,vsetko prebehlo v poriadku,odporucam nakup cez tento e-shop
2024-06-21
Rýchle vybavenie mojej objednávky,aj dodanie tovaru,dobrá cena a malý darček pre domáceho miláčika
pixel