Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Zdravie

( počet produktov: 294 )

Zdravie vašej mačky - najdôležitejšia hodnota!

Choroba vždy prináša do života zmätok, dezorganizáciu a chaos. Či už ochorie človek, alebo zviera postihnú zdravotné problémy. Vaša mačka je predsa členom vašej rodiny a vy nechcete, aby sa jej stalo niečo zlé. Chcete, aby netrpel chorobami a inými zdravotnými ťažkosťami, ale aby bol zdravý a tešil sa zo života.

V určitých obdobiach je zdravie mačky zraniteľnejšie ako v iných. Na jar, v lete a na jeseň je vystavený riziku napadnutia kliešťami prenášajúcimi rôzne choroby. Na druhej strane, v zime, najmä počas vianočných a novoročných sviatkov, môže vaša mačka potrebovať lieky na upokojenie. V ktoromkoľvek ročnom období môže vaša mačka potrebovať vitamínové doplnky alebo pomoc pri hygiene uší, očí a ústnej dutiny.

Vaša mačka sa spolieha na to, že jej pomôžete v čase, keď to potrebuje, a zdravie vašej mačky by malo byť vaším prvoradým záujmom. Len tak bude vaša mačka šťastná a bude si naplno užívať život. A vy sa budete môcť tešiť z jeho spoločnosti ešte mnoho rokov. Nikdy však nepodávajte mačke vitamíny na vlastnú päsť, vždy sa najprv obráťte na svojho veterinára.

Nenechajte svoju mačku ochorieť - pomôžte jej v núdzi

Pozorujte svoju mačku. V mnohých prípadoch mu môžete pomôcť sami, v iných sa musíte poradiť s veterinárom. So správnymi špecifikami si môžete poradiť napríklad s blchami, kliešťami alebo čistením očí, uší a zubov. Ak však vašej mačke chýbajú vitamíny alebo ak máte len podozrenie, že jej niektoré živiny chýbajú, a uvažujete o ich doplnení, nerobte to na vlastnú päsť.

Prípravky pre mačky ich dokážu v mnohých prípadoch zmierniť. Niektoré ochorenia sú zvyčajne kozmetické a súvisia so správnou hygienou, iné sú oveľa komplikovanejšie. Niektoré mačky trpia zlyhaním obličiek, ochorením kĺbov alebo problémami s pečeňou. Správne potraviny pomôžu pri týchto stavoch. Často sú však potrebné aj tablety pre mačky. Nepodávajte ich sami, nech vám veterinár pomôže vybrať lieky a rozhodnúť o vhodnej liečbe.

Prípravky pre mačky - pomoc pre vašu mačku na dosah ruky

Tablety, spreje, kvapky, krémy, pasty, gély a tekutiny - lieky pre mačky majú rôzne formy. Pomáhajú aj pri rôznych ochoreniach - tých viac či menej závažných. Výber správneho prípravku je veľmi zodpovedná úloha, ktorú by ste však nemali vykonávať sami. Urobte to s pomocou svojho veterinára, ktorý vám pomôže vybrať to najlepšie pre vašu mačku. Či už ide o zbavovanie sa kliešťov a bĺch, alebo o boj za zdravú pokožku, uši a zuby. O vážnejších ochoreniach, ako sú choré obličky, pečeň alebo kĺby, ani nehovoriac.

V prvom rade sa riaďte blahom svojej mačky. Zdravá mačka vám poskytne veľa dôvodov na radosť a šťastie. Konajte hneď, ako si všimnete prvé znepokojujúce príznaky vo vzhľade a správaní vašej mačky. V prípade akýchkoľvek pochybností ju vezmite k veterinárovi, ktorý vám pomôže určiť potreby vašej mačky.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-21
Rýchle vybavenie objednavky
2024-06-21
Rýchle vybavenie mojej objednávky,aj dodanie tovaru,dobrá cena a malý darček pre domáceho miláčika
pixel