Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Filtračné vložky

( počet produktov: 23 )

Akváriová filtračná vložka - ako si ju vybrať?

V obchodoch s domácimi zvieratami a akváriami sú v ponuke rôzne filtračné vložky do akvária. Toto vybavenie akvária sa oplatí zvážiť, pretože výber filtračných médií pre akvárium určuje napríklad to, ako rýchlo sa voda znečistí alebo koľko kyslíka dostanú organizmy v nej. Filtre slúžia okrem iného na udržiavanie biologickej rovnováhy v umelo vytvorenom prostredí akvária.

Akváriová filtračná vložka by mala byť prispôsobená potrebám nádrže a organizmom, ktoré v nej žijú. Filtračné kazety sú vyrobené z rôznych materiálov - niektoré sú zo špongie, iné zo zeolitu, ďalšie z jemného opečeného skla. Pokiaľ ide o materiál - je z čoho vyberať. Akváriové filtračné vložky môžeme tiež rozdeliť na chemické a biologické. Výber kazety by mal zohľadňovať objem akvária a jeho kapacitu. Pri výbere filtračnej vložky by sa nemalo zabúdať na jej špecifickú funkciu - chemickú alebo biologickú.

Akváriové filtračné vložky sú mimoriadne dôležité pre život, zdravie a bezpečnosť živočíchov žijúcich v akváriu - nielen zvierat, ale aj rastlín. Bez nich alebo s nesprávnymi môže dôjsť k narušeniu citlivého vodného prostredia.

Vyberte si kvalitné filtračné patróny do akvária, aby vaše akvárium prekvitalo životom a vyzeralo krásne a vzbudzovalo závisť a obdiv všetkých, ktorí ho uvidia.

Akváriové filtračné kazety - ako ich používať?

Väčšinu zakúpených kaziet možno použiť ihneď bez predchádzajúceho oplachovania alebo iných úkonov. V závislosti od toho, ktoré kazety boli vybrané - chemické alebo biologické - by sa mali umiestniť podľa pokynov na príslušné miesta vo filtri. Akváriové filtračné vložky vďaka sorpčnému procesu absorbujú škodlivé, toxické látky, ktoré by mohli nežiaduco ovplyvniť organizmy v akváriu. Medzi látky, ktoré absorbuje, patria amoniak, dusitanové alebo dusičnanové ióny. Akváriové filtračné vložky so zeolitom sa môžu používať v kanistrových filtroch, prepadových filtroch a vnútorných filtroch prispôsobených pre objemové médiá.

Iné patróny, ktoré sú zodpovedné za čistenie vody od nečistôt, pracujú v dvoch fázach, napr. na začiatku je proces predfiltrácie, po ktorom nasleduje jemná filtrácia. Ostatné filtre sú vybavené membránami. Na druhej strane, jemne opečené sklenené kazety fungujú tak, že koncentrujú prospešné nitrifikačné baktérie, ktoré oxidujú amoniak a dusitany, čím vytvárajú bezpečnejšie prostredie pre organizmy žijúce v akváriu. Tieto typy kaziet sa stávajú krehkými, čím sa znižuje ich účinnosť, preto sa musia vymeniť podľa návodu. Mali by sa tiež čistiť podľa pokynov výrobcu.

Vyberte si filtračné vložky do akvária podľa svojich potrieb a používajte ich podľa návodu. Ak sa o ne budete dobre starať, pomôžu vám starať sa o vaše akvárium a vydržia naozaj dlho.

Akváriová filtračná vložka - na čo si dať pozor?

Filtračné kazety by sa mali používať v súlade s ich určením a umiestňovať na správne miesta filtrov. Ich výmena by sa tiež mala vykonávať podľa odporúčaní - tak pre fungovanie organizmov, ako aj pre účinnosť samotných kaziet. Filtre nenahradia pravidelné čistenie skla akvária a odstraňovanie nečistôt zo štrku. Venujme pozornosť aj umiestneniu filtra a hĺbke, v ktorej bude celý filter fungovať, a s ohľadom na to vyberajme aj typ kazety. Nezabudnite na stupeň sorpcie kazety - tento faktor určuje kvalitu výrobku.

Ak ste v akvaristike ešte len začiatočník a neviete, ktoré filtračné vložky budú pre vaše akvárium najlepšie, požiadajte o radu skúsenejších akvaristov alebo si pozrite recenzie výrobkov na internete. Vždy si pozorne prečítajte aj návod na použitie. Takto sa najlepšie postaráte o blaho a krásny vzhľad svojho akvária.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7265 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-20
Doručenie rýchle, mačky spokojné :)
2024-06-20
Rýchle vybavenie
pixel