Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Na blchy a kliešte

( počet produktov: 16 )

Blchy a kliešte sú veľmi nepríjemné parazity. Okrem uhryznutia a pitia krvi prenášajú aj ťažko liečiteľné choroby. Blchy spôsobujú neustále nepohodlie. Hryzenie spôsobuje svrbenie a bolesť pri škrabaní.Koža je podráždená a náchylná na zápaly. Zviera môže byť z tohto dôvodu nepokojné a nervózne. Na koži vznikajú rany a v dôsledku škrabania sa vytvárajú miesta bez ochlpenia. Proti blchám a kliešťom sa preto musí zakročiť okamžite.

Blchy prenášajú aj iné parazity, ako sú hlísty a pásomnice. Rýchlo sa rozmnožujú, takže ak nezareagujete rýchlo, môžete mať doma inváziu neželaných hostí.

Na druhej strane, kliešte sa zahryznú bezbolestne, a ak sa psovi po prechádzke pravidelne nekontroluje koža, môžu zostať v tele uviaznuté celé hodiny. Tieto parazity prenášajú veľmi nebezpečné ochorenia, ako je babezióza, ktoré môžu v prípade neliečenia viesť k smrti vášho domáceho maznáčika.

Aby ste svoje zviera nevystavili chorobe, utrpeniu alebo dokonca smrti, je dôležité chrániť ho pred nakazením parazitmi. Dbajte na ochranu svojho domáceho maznáčika pred nebezpečnými parazitmi. V obchode AraZoo.sk nájdete prípravky proti blchám pre psov a špecifické prípravky proti kliešťom. Ich používaním minimalizujete riziko narušiteľov a chorôb, ktoré prenášajú. Ak je kliešť prítomný, odstráňte ho čo najskôr pinzetou alebo háčikom. Pozorujte miesto uhryznutia - ak spozorujete zápal alebo začervenanie, okamžite choďte k veterinárovi.

Ako sa zbaviť bĺch u psa? Čo používať na prevenciu uhryznutia kliešťom?

Ak sa chcete zbaviť problému s blchami, použite jeden z mnohých špecifických prípravkov, ktoré sú k dispozícii v rôznych formách. Kvapky sú najobľúbenejším prípravkom proti blchám pre psov. Má praktickú pipetu, takže sa ľahko dostanete na miesta, kde potrebujete produkt aplikovať. Vložte výrobok na miesto, ktoré váš pes nebude olizovať. Kvapky majú okamžitý účinok. Účinok trvá 4 týždne.

Po nastriekaní sprej ničí parazity do 12 hodín a jeho účinnosť je 3 mesiace. Je to tiež účinný prípravok proti blchám.

Obojok proti blchám je určený na nepretržité nosenie. Účinkuje až 8 mesiacov a blchy sú zlikvidované do 48 hodín. Nezabudnite, že obojok musí tesne priliehať ku krku vášho domáceho miláčika bez toho, aby naň príliš tlačil. Mali by ste pod ňu byť schopní vsunúť dva prsty.

Šampón je účinný prípravok proti blchám pre psov, ktorý sa používa pri kúpaní. Oplatí sa ho použiť, keď je na tele psa veľa jedincov.

Prípravok proti kliešťom pre psov je k dispozícii v troch formách:

Kvapky, ktoré sa podobne ako repelenty proti blchám aplikujú na časť tela psa, ktorá je neprístupná na olizovanie. Kvapky sa vstrebávajú do tela psa a pôsobia na parazity zvnútra.

Obojok proti kliešťom pre psov, ktorý má repelentný účinok, a preto nepôsobí na kliešte, ktoré sa už zahryzli do kože. Účinne odradí kliešte od toho, aby sa usadili na vašom domácom zvierati.

Sprej proti kliešťom pre psov - bojuje proti parazitom na tele zvieraťa a zároveň odpudzuje votrelcov.

Nezabudnite, že kliešte alebo blchy sú najnebezpečnejšie pre šteňatá, ktoré sa môžu oveľa rýchlejšie nakaziť chorobami, keď ich organizmus nemá dostatočne vyvinutý imunitný systém. Ich citlivá pokožka môže negatívne reagovať na chemické látky na ničenie hmyzu. Najskôr môžete použiť sprej proti kliešťom pre vášho psa. Kvapky sú vhodné od dvoch mesiacov a spreje od štyroch mesiacov.

Sú prípravky proti blchám pre psov bezpečné?

Problém kliešťov alebo bĺch by sa nemal brať na ľahkú váhu. Až každé tretie zviera je nositeľom chorôb, ktorých liečba je dlhodobá a zaťažujúca pre organizmus zvieraťa. Na otázku, ktorý prípravok proti blchám pre psov je najúčinnejší, neexistuje jediná odpoveď. Prečítajte si informácie o účinkoch všetkých produktov a vyberte si prípravok proti blchám a kliešťom, ktorý vyhovuje veku, veľkosti, životným podmienkam a typu srsti vášho domáceho maznáčika.

Vyberte si formu aplikácie, ktorá vám vyhovuje a je pre vás najpohodlnejšia. Uistite sa, že váš pes nie je alergický na látky obsiahnuté vo výrobku. Venujte osobitnú pozornosť výrobkom, ktoré vyberáte pre svoje šteňa. Pamätajte si napríklad, že obojok proti kliešťom sa neodporúča pre batoľatá mladšie ako 3 mesiace.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
ok
2024-06-17
Neskoršie dodanie krmiva
pixel