Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Starostlivosť o oči a uši

( počet produktov: 24 )

Mohlo by sa zdať, že hygiena očí a uší psov nie je dôležitý proces - veď už tisíce rokov sa psy udržiavajú v čistote. V priebehu rokov sa však život týchto zvierat dramaticky zmenil. Trávia čas v uzavretých priestoroch a vzduch vonku už nie je taký čistý. Vzhľadom na podmienky, v ktorých tieto zvieratá žijú, je správna starostlivosť o ne nevyhnutná, aby sa zabezpečilo správne fungovanie ich zraku a sluchu.

Starostlivosť o uši vášho psa zabraňuje vzniku chorôb. Frekvencia ich čistenia závisí od typu uší vášho domáceho maznáčika. Stojaté uši zabezpečujú optimálnu ventiláciu zvukovodu a čistenie by sa nemalo vykonávať príliš často. Kontrola uší raz týždenne je úplne postačujúca. Na druhej strane, prepadnuté ucho je náchylné na časté zápaly a podráždenie ušnice v dôsledku nedostatočnej ventilácie. V takom prípade je potrebné čistiť psovi uši častejšie. Počas kontroly venujte pozornosť kontrole podráždenia a infekcie. Ak sa váš pes škriabe v okolí uší a je z nich cítiť nepríjemný zápach, určite ide o infekciu, ktorú by ste mali liečiť u veterinára.

Starostlivosť o oči psa nie je veľký problém, ale veľa závisí od dĺžky jeho srsti a tvaru lebky. Plemená ako shih-tzu alebo pekinský palácový psík potrebujú väčšiu kontrolu - ich oči sú plytko uložené a náchylné na suché spojivky. Oči zvieraťa sa počas spánku čistia samy a nečistoty sa hromadia vo vnútorných kútikoch. Úlohou majiteľa je pravidelne ich čistiť, čo spočíva v umývaní vatovým tampónom namočeným v antibakteriálnej tekutine alebo fyziologickom roztoku.

V obchode AraZoo.sk nájdete produkty, ktoré vám pomôžu udržiavať hygienu vášho domáceho maznáčika - ušné kvapky a očné kvapky pre psov bez lekárskeho predpisu.

Ušné kvapky a očné kvapky pre psov - na ktoré produkty si dať pozor?

Ušné kvapky pre psov sú tekutina, ktorá umožňuje rozpúšťať ušný maz a nečistoty, ktoré sa usadzujú vo vonkajšej časti zvukovodu. Nedráždi povrch pokožky. Čistí uši a znižuje všetky faktory, ktoré môžu spôsobiť zápal. Povrchovo aktívne látky rozpúšťajú ušný maz, zatiaľ čo olejové štruktúry pôsobia proti vysušovaniu, hydratujú a poskytujú pružnosť, ktorá prispieva k obnove ochrannej bariéry.

Ako čistiť uši svojho psa? Nalejte tekutinu, kým sa zvukovod úplne nezaplní, držte elastickú časť zvukovodu a masírujte smerom nahor brušno-hrbovým pohybom. To umožňuje pohyb tekutiny smerom nadol a nahor, čím sa výtok preplachuje do ušnice. Tekutina by sa mala odstrániť pomocou vatového tampónu. Zvyšku tekutiny sa pes zbaví sám potrasením hlavy. V prípade silnejšieho znečistenia možno postup zopakovať. Ak si ucho vyžaduje veľmi dôkladné čistenie, zvukovod sa môže vypláchnuť pod tlakom pomocou špeciálnych výplachových fliaš.

Očné kvapky pre psov odstraňujú sekréty a nečistoty z vnútorných kútikov zrakového orgánu. Obsahujú hydratačné a lubrikačné zložky, ktoré zabraňujú vysušovaniu. Alantoín a nálev zo svätojánskeho a zeleného čaju upokojujú prípadné podráždenie. Mäkký aplikátor je pohodlný pre majiteľa aj domáce zviera.

Ako môžem vyčistiť oči svojho psa? Navlhčite vatový tampón tekutinou, podržte ho, kým sa zaschnutá časť nerozpustí, a umývajte, kým sa sekrét neodstráni. Pri niektorých prípravkoch sa odporúča postup opakovať dvakrát týždenne, v prípade potreby denne.

Ktoré očné kvapky pre psa s podráždeným okom? V takýchto prípadoch sa často používa antibakteriálny prípravok obsahujúci koloidné striebro, kyselinu hyalurónovú a echinaceu. Jeho zložky majú upokojujúci účinok a môžu priniesť úľavu suchému alebo podráždenému oku. Podľa výrobcu sa kvapky môžu používať pri zápale spojiviek a rohovky. Koloidné striebro má antibakteriálne, protiplesňové a antivírusové účinky. Pridáva sa kyselina hyalurónová, ktorá zvlhčuje oči a spomaľuje odparovanie sĺz. Na druhej strane, očný lekár môže urýchliť hojenie drobných poranení spojovky a rohovky.

Starostlivosť o psie uši a umývanie očí - na čo si dať pozor?

Ak je ucho vášho psa čisté, nie je vhodné ho čistiť násilím. Na ochranu sluchového orgánu je potrebné malé množstvo ušného mazu. Ak vidíte, že ucho je viditeľne znečistené - zaobstarajte psovi čistič uší. Rýchlo a šetrne odstraňujú prebytočný sekrét bez poškodenia ochrannej bariéry. Nepoužívajte tyčinky do uší, ktoré pri nesprávnom použití môžu prepichnúť ušné bubienky. Ušné kvapky pre vášho psa odstránite jednoduchým vatovým tampónom a váš pes sa zbaví prebytku potrasením hlavy.

Pri hygiene očí postupujte opatrne a jemne pomocou tampónu alebo vatového tampónu. Nepoužívajte vatu, pretože jej kúsky sa môžu dostať do očnej gule. Na rýchle, ale bezpečné odstránenie nečistôt z okolia očí používajte tekutiny určené pre zvieratá.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7236 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
Veľmi dobre, pôvodný termín bol štvrtok, doručenie prebehlo v piatok.
2024-06-17
S vybavením i doručením som spokojná
pixel