Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Kefy a hrebene

( počet produktov: 12 )

Kefa na mačky - nevyhnutnosť alebo zbytočná pomôcka?

Dvakrát do roka - na jar a na jeseň - začínajú mačky strácať srsť. Práve v období línania je potrebné venovať osobitnú pozornosť tomu, aby bola srsť mačky dôkladne vyčesaná. Pri čistení srsti mačky často prehltnú veľké množstvo chlpov. Chumáče chlpov zo svojho tela zvyčajne zvládnu odstrániť samy, ale príliš veľa prehltnutých chlpov môže vašej mačke brániť v trávení a spôsobiť žalúdočné problémy, preto sa nevzdávajte pravidelnej starostlivosti o srsť vášho domáceho maznáčika. Kefa na vyčesávanie mačiek by preto nemala chýbať v domácnosti žiadneho opatrovateľa mačiek.

Pravidelné čistenie vašej mačky prináša hmatateľné výhody. Odstraňuje nečistoty, zamotanú a odumretú kožu a zvyšky srsti. Kefovanie udržiava srsť mačky hladkú a lesklú a znižuje jej línanie. Najmä posledný argument by mal majiteľov presvedčiť, aby svoje zviera často česali. Každý, kto má doma domáce zviera, vie, že čas línania je pre milovníkov čistoty náročným obdobím. Časté používanie kefy zníži množstvo vypadávajúcej srsti a poskytne vašej mačke chvíľu radosti.

Kefy z našej ponuky sú vhodné pre krátkosrsté aj dlhosrsté mačky. Môžete ich používať počas obdobia liahnutia na odstránenie nadmernej podsady, ale oplatí sa ich používať denne, aby ste sa zbavili odumretej srsti. Pravidelné kefovanie mačky pomôže znížiť usadzovanie chlpov na nábytku a oblečení a vášmu domácemu miláčikovi bude táto úprava vyhovovať. V žalúdku vašej mačky sa bude zhromažďovať oveľa menej chumáčov chlpov.

Ktorá kefa pre vašu mačku? Typy kefiek

Na trhu existuje mnoho rôznych typov kief a hrebeňov pre mačky. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky čistenia, je dôležité vybrať správny typ kefy prispôsobený typu a dĺžke srsti vášho domáceho maznáčika.

Kefa na pudlíky je kefa s mäkkými kovovými zubami na vankúši, ktorá funguje pri čistení. Je to dobrá kefa na úpravu krátkosrstej mačacej srsti - je jemná, bez obáv z poškodenia mačacej kože. Je skvelá na vyčesávanie podsady krátkosrstej mačky a vyhladí alebo tónuje srsť dlhosrstej mačky.

Plastová gumová rukavica má jemné zúbky, ktoré sú ideálne na vyčesávanie srsti krátkosrstých mačiek. Príslušenstvo funguje aj ako masážny strojček, ktorý okrem potešenia vašej mačky odstráni aj odumreté chlpy a nečistoty.

Hrebeň pre mačky - kovový hrebeň s dlhými zubami je dobrou voľbou pre chovateľov dlhosrstých mačiek. Pomôže vám zbaviť sa zamotanej srsti a vyčesať dlhú, hustú srsť. Je dobré zaobstarať si dva hrebene s rôznymi rozstupmi medzi zubami - s menším rozstupom zubov na rozčesávanie zamotanej srsti a s hustejším rozstupom na dôkladné rozčesanie srsti. V našej ponuke nájdete aj obojstranné príslušenstvo. Svoju mačku môžete začať česať stranou s menej rozmiestnenými zubami - môžete ňou voľne pohybovať po srsti bez obáv, že by ste zviera zranili. Stranou s hustejšími ihličkami na konci zabezpečíte precízne rozčesanie vašej mačky.

Furminátor pre mačky je typ trimovača, ktorý pomáha odstraňovať podsadu alebo spodnú vrstvu srsti. Furminátor sa vyrába v mnohých variantoch pre dlhosrsté aj krátkosrsté mačky. Je to účinný nástroj na odstraňovanie podsady, ale pri nesprávnom používaní môže podráždiť kožu mačky.

Vyčesávanie mačky je jednou z funkcií, ktoré môžu plniť kefy. V sortimente AraZoo nájdete aj príslušenstvo, ktoré vám umožní efektívne sa zbaviť chlpov z oblečenia. Táto malá kefa sa zmestí aj do kabelky, takže ju môžete mať vždy pri sebe. Môžete ju použiť aj na čistenie kobercov a mačacích pelechov, ktoré sú vždy plné chlpov.

Najlepšia kefa pre vašu mačku - ako si vybrať?

Srsť, dlhá, krátka, hustá, riedka alebo dokonca žiadna - mačky sa líšia typom srsti, napríklad hrúbkou podsady, takže výber pomôcky na čistenie by nemal byť náhodný. Ktorá kefa pre mačky bude najlepšia? Okrem typu a dĺžky srsti vášho domáceho maznáčika by ste sa mali pozrieť aj na kvalitu kefy alebo hrebeňa. Solídne spracovanie, dobré materiály a ergonómia sú dôležité faktory, ktoré by mal pri kúpe zvážiť každý opatrovateľ mačiek. Pozornosť by ste mali venovať aj samotnej povrchovej úprave zubov. Aby ste predišli podráždeniu jemnej pokožky vašej mačky, vyberte si hrebeň pre mačky so zaoblenými zubami. Pokiaľ ide o kefy, najlepšie budú fungovať tie, ktoré sú zakončené guľôčkami.

Ani veľmi dobrý štetec neprinesie požadované výsledky, ak sa používa nepravidelne. Práve pravidelnosť je kľúčom k udržaniu dobrej úrovne hygieny a krásneho vzhľadu mačacej srsti. Ako často by sa mala mačka česať? Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Je to individuálna otázka. Veľmi záleží na potrebách a preferenciách mačky. Dôležité je tiež pamätať na správny spôsob kefovania. Najlepšie výsledky prináša kefovanie so srsťou aj proti nej. Dôležitý je aj cit pre kefu - príliš silné tlačenie na kefu môže mačke podráždiť kožu.

Preskúmajte rozsiahly sortiment príslušenstva na starostlivosť o mačky

Vieme, že každá mačka potrebuje správne upravenú srsť, a preto sme pripravili taký rozmanitý sortiment príslušenstva na úpravu srsti. Vaši miláčikovia môžu mať rôzne preferencie - niektorí môžu uprednostňovať hladenie mäkkou rukavicou, zatiaľ čo iným môžete ponúknuť starostlivosť s kefou, ktorá im prinesie veľa radosti, o čom svedčí ich charakteristické vrčanie.

Kefa na starostlivosť o mačky by mala mať ergonomickú rukoväť - presne takú nájdete v našej ponuke modelov. Časť rukoväte je pokrytá gumovým materiálom, ktorý zabezpečuje protišmykové uchopenie. Príslušenstvo vám nevypadne z ruky, čo skráti čas česania. To je dôležité, ak váš domáci miláčik nemá rád úpravu srsti a je to v jeho prípade nevyhnutné.

Sortiment sme zostavili s ohľadom nielen na zvieratá, ale aj na vás. V ponuke je viac ako jedna kefa na starostlivosť o vašu mačku, ktorá sa vyznačuje jednoduchou údržbou. Ponúkame príslušenstvo vyrobené z plastu - môžete ho čistiť pod tečúcou vodou. Výrobky určené na odstraňovanie chlpov z kobercov, oblečenia a postelí majú štetiny z umelej gumy. Zachytávajú nielen chlpy, ale aj prach a dajú sa čistiť vodou a prostriedkom na umývanie riadu.

Pozrite si príslušenstvo na česanie, ktoré sme pre vás pripravili. Vyberte si kefu, vďaka ktorej bude srsť vašej mačky lesklá.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super produkt, rýchle dodanie, spoľahlivý obchod
2024-06-21
Rýchle vybavenie objednavky
pixel