Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Potrava pre ryby

( počet produktov: 217 )

Akváriové ryby majú rôzne preferencie pri kŕmení. Niektoré patria k dravým druhom, iné sa živia rastlinnými produktmi. Strava rýb by mala byť pestrá. Krmivo pre ryby musí byť bohaté na bielkoviny, tuky, vitamíny a minerály.

Optimálna potrava pre akváriové ryby sa určuje podľa veľkosti úst, potravného správania a výživových potrieb. Bylinožravé ryby by mali mať v strave 70 % rastlinnej potravy a 10 % bielkovín. Strava mäsožravých rýb obsahuje 60 % bielkovín. Rastliny a chitín tvoria 30 % dennej potreby.

Na základe potravných preferencií sa rozlišujú tri typy rýb: mäsožravé, bylinožravé a všežravé. Na druhej strane, potraviny sa dodávajú vo forme sušených, mrazom sušených, pripravených a prírodných kúskov.

V internetovom obchode nájdete krmivo pre akváriové ryby napríklad vo forme vločiek, tabliet a granúl. Krmivo by sa malo vyberať podľa typu rýb a konkrétneho druhu, ktorý určuje ich životný štýl. Druhy, ktoré trávia väčšinu času na dne, uprednostňujú tablety, ktoré klesajú ku dnu. Na druhej strane, vločky sú vhodné pre ryby, ktoré plávajú na hladine vody. Granule, ktoré sa pomaly potápajú, sú najuniverzálnejšie. Sú vhodné pre druhy rýb, ktoré sa živia pri hladine aj na dne nádrže.

Aké je najlepšie krmivo pre akváriové ryby?

Pripravené krmivo je bohaté na živiny a prírodné pigmenty, ktoré prispievajú k vyfarbeniu rýb a ich optimálnemu vývoju.

Hotové krmivo pre ryby je vytvorené z prírodných zložiek, ktoré sú umelo obohatené. Sú dostupné vo forme vločiek, peliet, tabliet a tyčiniek.

Vločky sa najprv držia na hladine vody, potom nasiaknu vodou a klesnú na dno. Vhodné pre ryby, ktoré sa živia pri vodnej hladine, ako aj v strednej časti vody.

Granule sú o niečo účinnejšie ako vločky. Dodáva sa v plávajúcej alebo potápavej forme a je určený pre ryby plávajúce pri vodnej hladine a na dne akvária.

Krmivo pre ryby v tabletách sa umiestňuje na dno alebo sa prilepí na stenu akvária. Je určený pre ryby so špecifickými výživovými požiadavkami, napr. pre riasožravce.

Krmivo pre akváriové ryby vo forme tyčiniek je imitáciou lariev hmyzu a vodných živočíchov. Je určený pre dravé ryby a vodné korytnačky.

Mrazom sušené krmivo sú bezvodé kôrovce, larvy hmyzu a zooplanktón. Na jej získanie sa jednotlivé organizmy zmrazia a umiestnia do vákua, kým sa voda úplne neodparí. Mrazom sušené krmivo pre akváriové ryby si zachováva svoje nutričné, chuťové a pachové vlastnosti. Toto krmivo je ľahko stráviteľné a dopĺňa granulovanú alebo vločkovú stravu. Dodáva sa vo forme kociek alebo celých organizmov.

Sušené krmivo je bohaté na bielkoviny a je určené pre ryby vo fáze rastu. Obsahuje pigmenty, ktoré ovplyvňujú farbu rýb. Dodáva sa vo forme vločiek, prášku z malých rýb alebo celých organizmov.

Prirodzenou potravou pre mäsožravé a všežravé ryby sú živé organizmy. Ak sa ryby živia len rastlinami, sú to vodné rastliny alebo riasy.

Na čo sa zamerať pri výbere krmiva pre ryby?

Pri výbere najlepšieho krmiva pre akváriové ryby nezabudnite prispôsobiť stravu danému druhu. Väčšina rýb sa uspokojí s potravou zo zvierat a rastlín. To neznamená, že najbežnejšie vločky sú postačujúce. Základné krmivo pre okrasné ryby by malo byť pestré - prírodné krmivo možno kombinovať s peletami a vločkami. Ktoré krmivo pre akváriové ryby je najlepšie? Také, ktoré spĺňa požiadavky na všetky základné živiny a chráni ryby pred poruchami rastu.

Nezabudnite si jedlo správne dávkovať. Ak dáte príliš veľa múčky, voda sa začne rýchlo kaziť a bude škodlivá pre živočíchy žijúce v akváriu. Na druhej strane, ak potrava zmizne v priebehu niekoľkých sekúnd, pravdepodobne dávate rybám príliš málo. Množstvo potravy prispôsobte aj druhu rýb, ktoré máte.

Venujte pozornosť tomu, koľko krmivo pre ryby stojí a ako sa vyrába. Veľa závisí od technologických procesov, ktorými krmivo pre ryby prechádza. Cena súvisí so spôsobom spracovania, ktorý umožňuje zachovať optimálne množstvo minerálov a vitamínov. Oplatí sa však zaplatiť o niečo viac a poskytnúť svojim domácim miláčikom to najlepšie krmivo.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super nákup
2024-06-22
Je to moja už asi 5obj.zamna spokojnosť, akurát krabice by mohli byť trošku pevnejšie..ináč spokojná
pixel