Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Kokosové substráty

( počet produktov: 2 )

Kokosové substráty pre plazy a obojživelníky

Kokosový substrát je vynikajúcou hygienickou podstielkou pre zvieratá. Odporúča sa najmä majiteľom zvierat žijúcich v teráriu - poskytuje najlepšie podmienky na rozmnožovanie plazov, obojživelníkov a hmyzu. Dobre funguje vo vlhkých aj suchých teráriách, kde vytvára vhodné vodné a vzdušné prostredie. Pórovitá štruktúra kokosového substrátu dokonale absorbuje vlhkosť a vlhké vlákna v správnej miere uvoľňujú vodné pary. Kokosová štiepka aj kokosová rašelina sa dobre osvedčujú v insektáriách, vlhkých, stredne vlhkých aj suchých teráriách.

Kokosové substráty sú ideálne aj ako hygienická podstielka pre iné domáce zvieratá. Môžete ich použiť v podstielke pre fretky, mačky alebo hlodavce. Vláknitá štruktúra umožňuje zvieratám budovať nory a úkryty. Ak plánujete kúpiť prírodný substrát pre svoje domáce zviera - vyberte si kokosový substrát.

V obchode AraZoo.sk nájdete vysokokvalitný kokosový substrát pre teráriá a podstielky vo veľkých aj menších baleniach. Výrobky sú k dispozícii vo forme rašeliny, štiepky a vlákien - vyberte si správny typ, prispôsobený potrebám konkrétneho druhu zvierat.

Ktorý kokosový substrát bude v teráriu najlepší?

Kokosové substráty majú rôzne využitie - vyberte si preto správny typ pre svoj druh a potreby svojho domáceho maznáčika. Kokosové vlákno do terária je najuniverzálnejším typom podstielky. Je vhodné pre takmer všetky druhy zvierat. Vďaka svojej štruktúre je vynikajúcim materiálom na hniezdenie. Je k dispozícii vo forme dlhých vlákien alebo vlákien dlhých 1 - 3 cm.

Kakaová rašelina je veľmi jemná, má podobnú štruktúru ako prírodná rašelina. Je však ľahšia, má pevnejšiu štruktúru a netvorí bahnitý povrch. Je ideálna do terárií pre pavúky. Na druhej strane, kokosové lupienky sú pomerne hrubé lupienky vyrobené z drviny a škrupiny kokosového orecha. Je vhodná do terária pre jašterice, ale aj do mačacej podstielky. Substrát je k dispozícii v niekoľkých veľkostiach. pH substrátu je 6,5 (neutrálne), je priedušný a dlho udržiava vlhkosť.

Čo by som mal zvážiť pri výbere kokosového substrátu do terária?

V našom internetovom obchode si môžete ľahko vybrať ten správny kokosový substrát pre svojho domáceho miláčika. Cena výrobkov je atraktívna aj pri veľkých objemoch. Substráty sú k dispozícii v rôznych frakciách - vláknité, jemné, hrubé a zmiešané - aby vyhovovali potrebám vášho domáceho maznáčika. Dodávajú sa vo forme lisovaných blokov a brikiet. V kombinácii s vodou sa rozpínajú, takže rýchlo dosiahnu plný objem. Sypké substráty sú k dispozícii v balíkoch alebo vreciach.

Kokosové substráty sú ideálnou podstielkou pre teráriá a domáce zvieratá. Absorbujú pachy a vlhkosť a sú ľahké a vzdušné. Vďaka svojej pevnej štruktúre sa pomaly rozkladajú. Majú neutrálny zápach a farbu a nevyžadujú si špecializovanú likvidáciu. Poskytujú správnu mikroklímu v teráriách pre plazy, obojživelníky a hmyz. Vo svojom zložení neobsahujú chemické hnojivá a vďaka tepelnej sterilizácii sú bez parazitov a baktérií. Ak je terárium správne vetrané, nehrozí, že by sa na podstielke objavili plesne a huby.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
Spokojnost
2024-06-17
Neskoršie dodanie krmiva
pixel