Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Veterinárne krmivo pre psy

( počet produktov: 628 )

Veterinárne krmivo pre psov - kedy ho použiť?

Bohužiaľ, nie všetky psy majú to šťastie, že si môžu užívať bezstarostný a šťastný život. Vaše milované zvieratko môžu postihnúť aj zhubné ochorenia, alergie alebo genetické chyby. Niektorí psi bojujú s najrôznejšími ochoreniami, ktoré si vyžadujú vhodnú liečbu. Našťastie, v súčasnosti sa veterinárna medicína vyvinula do takej miery, že aj pes s vážnym ochorením sa môže dožiť šťastnej a pokojnej staroby. Predpokladom je dodržiavanie odporúčaní veterinárneho lekára a niekedy aj chronická liečba. Užitočné je aj veterinárne krmivo pre psov.

Okrem farmakologickej liečby alebo ako jej alternatíva môže byť vhodná správne zostavená diéta pre psov. Pomôcť môže špecializované krmivo pre psov, ktoré je správne vyvážené a zložené zo schválených produktov.

Veterinárne krmivá pre psov môžu pomôcť pri liečbe ochorení močových ciest, obličiek, srdca, pečene alebo mozgu. Máme krmivá, ktoré podporujú boj proti obezite psov, zubným ochoreniam, degenerácii kĺbov a oslabeniu kostí. Pozrite si celý náš sortiment, ale pred výberom veterinárneho krmiva pre psov sa najprv poraďte so svojím veterinárom.

Veterinárne krmivo sa často používa aj vtedy, keď pes príliš priberie a nechce behať. Podobne ako u ľudí, aj u psov môže obezita viesť k vzniku ďalších závažných ochorení. Ak pes váži príliš veľa, môže to nadmerne zaťažovať jeho kĺby, čo mu sťažuje chôdzu a beh. To mu zase sťaží udržiavanie správnej hmotnosti. A tak sa kruh uzatvára. To, či váš pes váži príliš veľa, môže určiť váš veterinár.

Nevzdávajte sa návštevy lekára, keď je váš pes chorý. Nespoliehajte sa na vlastnú intuíciu, na názory iných ľudí alebo na informácie, že iný pes trpel určitým ochorením a že po určitom krmive zmizlo. Každý pes je iný. Poskytnite svojmu psíkovi tú najlepšiu možnú starostlivosť - pomôže veterinárne a veľmi zdravé krmivo, ako aj starostlivosť a znalosti vášho veterinára. Potom budete môcť úplne zmierniť ochorenie vášho psa a váš pes sa bude tešiť lepšiemu zdraviu a pohode. Vďaka dobrej starostlivosti a krmivu vhodnému pre jeho zdravotný stav môže žiť ešte mnoho šťastných rokov.

Veterinárne krmivo pre psov - aké druhy existujú?

S cieľom splniť očakávania majiteľov psov s cukrovkou, ochorením srdca alebo obličiek sme na AraZoo.sk pripravili širokú ponuku tzv. veterinárnych krmív. Tieto druhy krmív pre psov majú vo svojom zložení jedinečné účinné látky, ktoré podporujú prirodzenú imunitu psa a zlepšujú niektoré funkcie jeho organizmu.

V sortimente obchodu nájdete krmivá určené pre psov s alergiou, psov s cukrovkou, psov s nadváhou, psov s kožnými problémami, psov s problémami s obličkami, psov s problémami s močením, psov s ochoreniami mozgu, srdca, pečene a iných častí tráviaceho traktu. Nájdete tu dokonca aj krmivá určené pre psy, ktoré sa boria s prílišným stresom (často ide o psy, ktoré v živote prežili rôzne traumy).

Veterinárne krmivo pre psov nie je určené len pre chorých domácich miláčikov, ale aj pre psov, ktorí sa chcú tešiť dobrému zdraviu po mnoho rokov. V ponuke nájdete aj špecializované krmivá určené pre šteňatá (rozdelené podľa veku). S pribúdajúcim vekom sa zvyšuje pravdepodobnosť vzniku mnohých ochorení, ale zdravotné problémy sa u psa môžu vyskytnúť v každom veku. Preto nikdy nepodceňujte žiadne príznaky choroby u svojho psa - aj keď je to malé šteňa. Čím skôr začnete liečbu, tým lepšie pre neho. Čím skôr sa ochorenie zistí, tým skôr môžete začať s liečbou svojho psa.

Veterinárne krmivo je krmivo na špeciálne účely. Môžete ho úspešne používať ako liečivo - používa sa pri rôznych ochoreniach a stavoch vášho psa - a tiež ako preventívny produkt. Nikdy však nepoužívajte tento typ potravín samostatne. Vždy sa najprv obráťte na svojho veterinára. Pomôže vám zostaviť správnu diétu pre vášho chorého psa - takú, ktorá podporuje proces liečby a nespôsobuje ďalšie škody.

Veterinárne krmivo pre psov - na čo si dať pozor?

Aké krmivo je pre vášho psa najlepšie? Veterinárne krmivo reaguje na konkrétne potreby vášho psa. Preto sa oplatí venovať pozornosť tomu, aké problémy má váš pes. Pred výberom správneho krmiva sa oplatí poradiť s veterinárnym lekárom, ktorý vášho psa ošetruje. Prípadne môžete požiadať o radu odborníka na výživu domácich zvierat, ktorý vypočíta kalorické požiadavky a prispôsobí stravu individuálnym potrebám vášho psa.

Pri výbere veterinárneho krmiva je najdôležitejšie jeho zloženie. Zohľadnite pokyny týkajúce sa stravovania, ktoré vám dal váš veterinár. Potom si pozorne prečítajte, čo takáto potravina obsahuje. Poskytuje všetky odporúčané živiny? Je druh mäsa, ktorý obsahuje, vhodný pre vášho domáceho miláčika? Nezabúdajte, že mäso nie je všetko, čo váš pes potrebuje jesť. Opýtajte sa svojho veterinára, aký druh zeleniny a sacharidových doplnkov by bol pre vášho psa najlepší, pričom zohľadnite jeho ochorenia.

Ak má váš pes problémy s trávením, možno by ste sa mali zamerať na to, či krmivo obsahuje stráviteľné zložky a či nie je obsah tuku v krmive príliš vysoký. Nezabudnite však, že tráviace problémy sú veľmi všeobecný pojem. Iná diéta sa používa pre psa s ochorením pankreasu a iná pre psa s ochorením pečene. Preto skôr, ako si vyberiete krmivo a zistíte, či je jeho zloženie vhodné pre vášho psa, opýtajte sa svojho veterinára na jeho názor.

Všimnite si, že najlepšie veterinárne krmivá majú vo svojom zložení prevažne prírodné zložky. Je veľmi dôležité, aby váš pes dostával to najlepšie zo všetkého - bez konzervačných látok, umelých farbív alebo iných zložiek, ktoré by mohli vášmu psovi ešte viac uškodiť. Veterinárne krmivo pre psov prináša do stravy vášho psa všetko, čo potrebuje k dobrému zdraviu.

Nakoniec zvážte, čo má váš pes skutočne rád. Dáva prednosť suchej strave alebo mu bude chutiť mokrá strava. V našom obchode nájdete oba druhy potravín. Chorý pes môže byť bez chuti do jedla - to je úplne normálne, hoci s tým treba bojovať. Preto sa uistite, že veterinárna strava pre vášho psa je nielen zdravá a výživná, ale aj veľmi chutná. Potom si na ňu zvykne aj pes, ktorý má problémy s chuťou do jedla, a bude ju ochotnejší jesť.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7236 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
Veľmi dobre, pôvodný termín bol štvrtok, doručenie prebehlo v piatok.
2024-06-17
Všetko super, odporúčam
pixel