Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Potrava pre hady a plazy

( počet produktov: 50 )

Potrava pre plazy a obojživelníky

Plazy a obojživelníky sú medzi majiteľmi domácich zvierat veľmi obľúbené. Na ich chov v podstate nie je potrebné veľa: dobré terárium so správnym vybavením a podmienkami vo vnútri a vyvážená strava, ktorá im zabezpečí dlhý život, zdravý vzhľad a vitalitu. Ako vyzerá vyvážené krmivo pre plazy a ktoré krmivo pre obojživelníky je najlepšie?

Plazy a obojživelníky sa často uvádzajú v jednom riadku, najmä kvôli mnohým podobnostiam, ktoré majú tieto dve skupiny spoločné. Obojživelníky a niektoré plazy sú ektotermné živočíchy, ktoré môžu žiť vo vodnom aj suchozemskom prostredí. V závislosti od druhu sa častejšie vyskytujú na súši alebo vo vodnej nádrži. Ich životné prostredie určuje, čím sa denne živia, a preto je dôležité vybrať pre každého plaza správnu potravu. Napriek mnohým podobnostiam medzi plazmi a obojživelníkmi, ako aj zvieratami z tej istej čeľade, by ste mali mať pre každý druh, ktorý chováte v teráriu, vždy samostatné krmivo.

Krmivo pre plazy - čo si treba zapamätať?

V našom online obchode so zvieratami nájdete produkty, ako je krmivo pre plazy, medzi ktoré patria okrem iného korytnačky, chameleóny, jašterice a gekóny. Strava korytnačky sa líši od stravy jašterice, preto je potrebné upraviť krmivo individuálne pre každé zvieratko. Potrava korytnačiek sa líši v závislosti od druhu tohto plaza. Potrava pre korytnačky je bohatšia na rastlinné produkty, ktorými sa tieto korytnačky živia. Vhodné krmivo pre korytnačky je tiež bohaté na komplex vitamínov vrátane vitamínu D3, ktorý zabezpečuje, že ich pancier zostáva silný a robustný.

Na druhej strane, vodné korytnačky sa živia prevažne malými kôrovcami alebo ich zvyškami, takže potrava pre tento typ korytnačiek by mala byť bohatá na prírodný chitín. Dobre zložená potrava pre tieto živočíchy obsahuje aj bielkoviny a vápnik, ktoré zabezpečujú pevný a tvrdý pancier.

Čím sa živia plazy? Potrava pre jaštery a iné plazy

Čím sa ešte plazy živia? Potrava jašteríc je napríklad bohatá na minerálne látky rastlinného pôvodu, ako aj na výťažky z ovocia, ktoré tento druh obzvlášť obľubuje. Krmivo pre jašterice môže byť oveľa jemnejšie ako krmivo pre korytnačky, čo je spôsobené individuálnymi preferenciami týchto zvierat. Väčšina krmív pre plazy sa dodáva vo forme dlhých tyčiniek, buď tvrdých, alebo mäkčených, ktoré sú pre zvieratá z tejto čeľade najvhodnejšou formou potravy.

Potrava pre obojživelníky bohatá na vitamíny a minerály

Na druhej strane, potrava pre obojživelníky je zväčša určená pre rôzne druhy žiab a mloka. V našom sortimente nájdete základné krmivo aj doplnkové produkty, ktoré sú nevyhnutné na udržanie zdravia domácich obojživelníkov. Keďže tieto zvieratá nemajú prístup k prirodzenému prostrediu, je povinnosťou majiteľa zabezpečiť im potrebné vitamíny a minerály v pestrej forme. Žabie krmivo je k dispozícii aj v pohodlnej konzistencii, ktorú váš domáci miláčik bez problémov zvládne.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7266 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-20
Rýchle dodanie, komunikácia rýchla.
2024-06-20
Rýchle vybavenie
pixel