Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Obezita nadváha

( počet produktov: 26 )

Suché krmivo pre mačky s nadváhou

Problémy s nadváhou u mačky najčastejšie vznikajú v dôsledku prekrmovania a nedostatku pohybu. Notorické prekračovanie energetických požiadaviek vedie k hromadeniu nadbytočných kalórií vo forme tuku. Faktory, ktoré zvyšujú riziko nadváhy a obezity, sú vek, pohlavie, genetické predispozície a fyziologický stav.

Nadmerná hmotnosť je škodlivá pre zdravie a pohodu mačky. Obezita tiež spôsobuje vznik chorôb a ochorení, napr. cukrovky, degenerácie kĺbov, hypertenzie, ochorení močových ciest a rakoviny. Nadváha skracuje dĺžku života, sťažuje pohyblivosť a ovplyvňuje nízky imunitný systém mačky. Starostlivosť o správnu telesnú hmotnosť domáceho zvieraťa spočíva na pleciach jeho opatrovateľa.

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré umožňujú vášmu domácemu miláčikovi schudnúť, je správne zvolené diétne krmivo pre vašu mačku. Obchod AraZoo ponúka širokú škálu suchých krmív pre mačky, ktoré bojujú s nadváhou a obezitou, prispôsobených veku, pohlaviu a individuálnym potrebám vášho domáceho maznáčika. K dispozícii sú v rôznych kapacitách a príchutiach, ktoré vášmu domácemu miláčikovi určite zachutia a zároveň sa postarajú o jeho líniu.

Ako funguje krmivo na chudnutie pre mačky?

Ak zistíte, že vaša mačka nebezpečne priberá, rozhodnite sa pod dohľadom veterinárneho lekára schudnúť. Odborník po dôkladnom vyšetrení a vylúčení iných zdravotných problémov určí optimálnu mieru chudnutia a vyberie vhodnú redukčnú diétu. Pomôže vám vybrať najlepšie krmivo, ktoré bude spĺňať potreby vášho zvieraťa na základné živiny.

Najlepšie krmivo pre obézne mačky sa vyznačuje zníženým obsahom tuku, vysokým obsahom mikro- a makroživín a bielkovín. Obsahuje prídavok L-karnitínu, chondroitínu, glukozamínu a rastlinnej vlákniny pre rýchlejší pocit sýtosti. Kŕmte rovnomerne, v pravidelných intervaloch a v správnej dávke. Nepodávajte svojmu zvieraťu občerstvenie medzi jedlami, a ak ho podávate, zahrňte ho do dennej energetickej bilancie.

Pri chudnutí vášho domáceho maznáčika je mimoriadne dôležité zohľadniť jeho individuálne potreby v strave, ktoré vychádzajú z jeho veku, plemena a fyziologického stavu. Pamätajte, že nie je možné podávať malému mačiatku krmivo pre dospelé mačky alebo krmivo pre staršie mačky pre juniorky. V procese chudnutia je mimoriadne dôležitý aj pohyb. Strava v kombinácii s dostatkom fyzickej aktivity bude mať určite merateľný účinok. Povzbudzujte svoju mačku k behu a hre a váš domáci miláčik sa rýchlo dostane späť do formy.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
Veľmi dobre, pôvodný termín bol štvrtok, doručenie prebehlo v piatok.
2024-06-17
S vybavením i doručením som spokojná
pixel