Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Diabetes

( počet produktov: 12 )

Veterinárne suché krmivo pre mačky s diabetes mellitus

Diabetes mellitus je ochorenie, ktoré nepostihuje len ľudí - čoraz častejšie ním trpia aj mačky, zvyčajne kocúri starší ako 10 rokov. Ochorenie súvisí so zníženou hladinou inzulínu. Okrem vrodenej predispozície môže byť cukrovka spôsobená obezitou súvisiacou so zlou stravou a nedostatkom pohybu. Často je dôsledkom užívania liekov, ako sú glukokortikoidy a progestagény. Môže byť spojená aj s inými závažnými ochoreniami: hypertyreózou, nádorom hypofýzy alebo rakovinou pankreasu.

Diabetes mellitus je nevyliečiteľné ochorenie, ktorého liečba je založená na udržiavaní primeranej hladiny cukru v krvi. Je nevyhnutné často navštevovať svojho veterinárneho lekára, ktorý vám pomôže vybrať optimálne krmivo pre mačky trpiace cukrovkou a sledovať zdravotný stav vášho domáceho maznáčika. Správne krmivo pre diabetickú mačku je pri liečbe vášho zvieraťa mimoriadne dôležité. Mal by dostávať krmivo s konštantnou energetickou hodnotou a presne definovanými časmi. Krmivo by malo obsahovať vysokokvalitné bielkoviny, ľahko stráviteľné sacharidy a doplnky chrómu a arginínu. V tejto časti nášho obchodu nájdete optimálne suché krmivo pre vaše diabetické zviera od popredných výrobcov veterinárnych krmív.

Najlepšie krmivo pre diabetickú mačku - ako si ho vybrať?

Najlepšie krmivo pre mačky s cukrovkou dostupné v našom obchode obsahuje nízke množstvo sacharidov, ktoré prispievajú k zvyšovaniu hladiny glukózy v krvi. Je bohaté na živočíšne bielkoviny, ktoré sa používajú ako zdroj energie. Krmivo pre mačky s diabetom poskytuje kompletnú stravu, ktorá reguluje prísun glukózy a postupne ju uvoľňuje do krvi po jedle.

Potravina obsahuje prírodné antioxidanty prírodného pôvodu, bohaté na tokoferol. Neobsahuje GMO a skladá sa z obilnín s nízkym glykemickým indexom. Obsahuje prídavok L-karnitínu, ktorý podporuje udržanie zdravej telesnej hmotnosti a podporuje proces využitia energie vo svaloch. Taurín prítomný v zložení znižuje inzulínovú rezistenciu a vysokokvalitné bielkoviny budujú svalovú hmotu.

Najlepšie krmivo pre mačky trpiace cukrovkou sa vyznačuje zníženým obsahom tuku, ktorý zabezpečuje optimálny príjem nenasýtených mastných kyselín, zatiaľ čo ľahko stráviteľné sacharidy prispievajú k pocitu sýtosti zvieraťa.

Krmivo pre mačky diabetičky - na čo si dať pozor?

Zmena stravy má mimoriadne veľký vplyv na priebeh ochorenia - ovplyvňuje dĺžku ochorenia, proces zotavovania a môže prispieť aj k remisii. Kľúčom k vyriešeniu problému mačky je dôslednosť pri podávaní správneho krmiva. Náhle zmeny stravy u zvieraťa s cukrovkou spôsobujú prudké zvýšenie hladiny cukru v krvi, čo môže viesť až ku kóme. Pevná strava by sa mala zvieraťu podávať v určitom čase.

Nezabudnite často kontrolovať stav svojho zvieraťa u veterinára, ktorý posúdi, či sa liečba a špecifická diéta zlepšujú. Sledujte správanie svojho zvieraťa doma a ak spozorujete akékoľvek znepokojujúce príznaky zvyšovania hladiny cukru v krvi - čo najskôr navštívte veterinárnu kliniku.

Nedávajte mačke občerstvenie, ktoré destabilizuje optimálnu hladinu glukózy. Ak však chcete svojho domáceho miláčika odmeniť, zahrňte do kalorickej bilancie všetky nadmieru hodnotné pochúťky. Prísna diéta, správne krmivo pre mačku s cukrovkou, lieky a pozornosť venovaná dostatku pohybu obnovia silu, energiu a radosť zo života vašej mačky.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Bezproblémové, jednoduché spoľahlivé vybavenie. Trochu som si počkala ale išlo to z väčšej diaľky.
2024-06-17
Spokojná
pixel