Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Tráviaci systém

( počet produktov: 49 )

Veterinárne krmivo pre mačky s citlivým tráviacim traktom

Optimálna výživa vašej mačky je kľúčom k udržaniu jej kondície, zdravia a dobrej fyzickej kondície. Výber správneho krmiva je obzvlášť dôležitý pre zvieratá so zdravotnými problémami. Bez ohľadu na plemeno alebo vek môžu mačky trpieť rôznymi nepríjemnými ochoreniami. Najčastejšie z nich sú tráviace problémy, ktoré možno minimalizovať podávaním správneho krmiva.

Poruchy trávenia a tráviace ťažkosti patria medzi najčastejšie ťažkosti dospelých mačiek. Príčinou je ťažko stráviteľná, nedostatočne vyvážená strava a nedostatok pohybu. Výsledkom môže byť zvracanie, plynatosť a hnačka. Riešením tráviacich problémov môže byť dobre zvolené veterinárne krmivo pre mačky s črevnými problémami.

V ponuke internetového obchodu Arazoo.sk nájdete suché krmivo prispôsobené citlivému tráviacemu systému mačky, ktoré uspokojí všetky jej nutričné potreby bez toho, aby spôsobilo nežiaduce reakcie. Správne krmivo upraví tráviaci systém, čím vášmu domácemu miláčikovi navráti radosť a pohodlie.

Ako funguje krmivo pre mačky s tráviacimi problémami?

Krmivo pre mačky s tráviacimi problémami je produkt s vyváženým zložením, ktoré podporuje správne fungovanie tráviaceho a vylučovacieho systému. Suchá forma núti zviera dôkladne a pomaly žuť, čo výrazne prispieva k efektívnemu tráveniu. Vďaka prídavku prírodných prebiotík a vlákniny krmivo obnovuje narušenú črevnú flóru a podporuje pohyb strávenej potravy.

Gastro krmivo pre mačky je určené pre zvieratá s akútnymi alebo chronickými poruchami tráviaceho traktu. Je vhodné pri hnačke aj zápche. Zabraňuje strate hmotnosti a zvracaniu. Dobre zvolené krmivo nedráždi tráviaci systém v prípade potravinových intolerancií a zápalových ochorení čriev. Je vhodná počas rekonvalescencie.

Vďaka vysokej kvalite zložiek je toto krmivo pre mačky s citlivým tráviacim traktom veľmi dobre stráviteľný produkt. Prídavok esenciálnych mastných kyselín Omega 3 chráni črevnú sliznicu a má protizápalový účinok. Prebiotiká MOS a FOS prispievajú k rozvoju zdravej črevnej flóry a vstrebávaniu dôležitých živín. Krmivo obsahuje aj elektrolyty a vitamíny na obnovenie homeostázy po dlhotrvajúcej hnačke a rozpustná vláknina zlepšuje črevnú peristaltiku.

Krmivo pre mačky s citlivým tráviacim traktom - na čo si dať pozor?

Kľúčom k vyriešeniu tráviacich problémov vášho domáceho maznáčika môže byť prechod na krmivo, ktoré vyhovuje jeho potrebám. Je však dobré zavádzať nové krmivo pomaly a postupne. Mačka, ktorá je zvyknutá na svoje štandardné krmivo, môže mať problém prijať nové krmivo a nakoniec ho môže úplne odmietnuť. V priebehu niekoľkých nasledujúcich dní je dobré podávať vášmu domácemu miláčikovi malé porcie nového krmiva, miešať ho s predchádzajúcim krmivom a postupne zvyšovať jeho množstvo. Chýbajúce obdobie návyku môže byť zdrojom ďalších tráviacich ťažkostí, najmä ak vymeníte mokré krmivo za suché.

Nezabudnite, že správne krmivo pre mačky je zdrojom energie, mikro- a makroelementov a živín, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu vášho domáceho maznáčika. Ak u svojho zvieraťa spozorujete akékoľvek znepokojujúce príznaky ochorenia - navštívte svojho veterinára, ktorý skontroluje zdravotný stav vášho zvieraťa a pomôže vám zostaviť zdravú, optimálnu a bezpečnú stravu so správnym krmivom pre zvieratá s citlivým tráviacim systémom.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Všetko super, odporúčam
2024-06-17
Bezproblémové, jednoduché spoľahlivé vybavenie. Trochu som si počkala ale išlo to z väčšej diaľky.
pixel