Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Problémy s obličkami

( počet produktov: 39 )

Veterinárne suché krmivo pre mačky s ochorením obličiek

Ochorenie obličiek postihuje mačky oveľa častejšie ako psy. Súvisí to najmä s fyziológiou mačiek: potrebami organizmu a s tým súvisiacou stravou, náchylnosťou na stres a sklonom k častým infekciám močových ciest. Obličky sú zodpovedné za filtrovanie krvi a normalizáciu koncentrácie tekutín v tomto orgáne. Ak je ich funkcia narušená, môže to viesť k intoxikácii organizmu, mnohým zdravotným problémom a v konečnom dôsledku k smrti.

Ochorenie obličiek často súvisí s vekom zvieraťa, ale môže byť aj dôsledkom otravy chemikáliami, liekmi, bakteriálnymi infekciami alebo konzumáciou veľkého množstva nekvalitných bielkovín. Medzi jej príznaky patrí dehydratácia, silný smäd, nechutenstvo a matná srsť. Ak spozorujete niektoré z nich - je nevyhnutné navštíviť veterinára, ktorý skontroluje zdravotný stav vášho zvieraťa a zavedie vhodnú liečbu. Pomôže vám tiež zaviesť nový režim kŕmenia vašej mačky, ktorý môže výrazne zlepšiť kvalitu jej života.

Diéta mačky s ochorením obličiek by mala obsahovať predovšetkým málo bielkovín a málo fosforu, pričom by sa mali používať vysokokvalitné bielkoviny. V ponuke obchodu Arazoo.sk je optimálne krmivo pre mačku s ochorením obličiek, ktoré zvieraťu poskytuje živiny potrebné pre život a zároveň obmedzuje tie, ktoré môžu zhoršiť jej stav. Ponúkané produkty pochádzajú od popredných výrobcov veterinárnych krmív, ktorých účinnosť potvrdzujú početné laboratórne testy.

Aké je najlepšie krmivo pre mačky so zlyhaním obličiek?

Krmivo pre mačky s ochorením obličiek, ktoré ponúkame v našom internetovom obchode, je kompletné suché krmivo, ktoré alkalizuje organizmus a odľahčuje orgán. Môže sa používať pre zvieratá s akútnym a chronickým zlyhaním obličiek, počas liečby kalcium-oxalátovej litiázy, hepatálnej encefalopatie a na prevenciu opakovanej urolitiázy.

Diéta pre mačku s chorými obličkami je pomerne prísna - nekvalitné bielkoviny a fosfor podávané vo veľkom množstve musia byť vylúčené. Krmivo pre mačky s ochorením obličiek má nízky obsah bielkovín a fosforu. Je bohaté na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré bojujú proti zápalom a hypertenzii. Krmivo poskytuje aj kyseliny EPA a DHA, ktoré majú antioxidačný účinok.

Počas choroby zvieratá často strácajú chuť do jedla. Krmivo pre mačky so zlyhaním obličiek, ktoré ponúka obchod ZooArt, sa vyznačuje skvelou chutnosťou, vďaka ktorej sa váš domáci miláčik s chuťou priblíži k miske. Všetky výrobky obsahujú správny pomer dôležitých živín, ktoré prospievajú zdraviu mačky.

Strava mačky s ochorením obličiek - na čo si dať pozor?

Pamätajte, že podcenenie nástupu a zhoršenia príznakov môže viesť k tomu, že vášmu zvieratku už nebude možné pomôcť. Je mimoriadne dôležité udržiavať kontakt s veterinárnym lekárom, stanoviť postup liečby a zvoliť optimálnu diétu.

Hoci bielkoviny podporujú vznik a zhoršenie ochorenia obličiek, sú základnou živinou v mačacej strave. Skontrolujte zloženie a podávajte svojmu domácemu miláčikovi krmivo s vysokokvalitnými rastlinnými bielkovinami.

Ochorenie obličiek sa bohužiaľ nedá vyliečiť - jeho príznaky sa objavia, keď je povrch orgánu už poškodený. Obličky nepodliehajú regeneračnému procesu, takže navždy zostanú nefunkčné. Ak veterinárny lekár diagnostikuje zlyhanie obličiek u mačky, v diéte by sa malo pokračovať nepretržite až do konca života zvieraťa.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
som opakovane spokojný so službami ARAZOO
2024-06-17
S vybavením i doručením som spokojná
pixel