Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Sterilizované

( počet produktov: 16 )

Krmivo pre sterilizované a kastrované mačky - čo potrebujete vedieť?

Sterilizácia a kastrácia mačky zahŕňa hormonálne zmeny a spomalenie metabolizmu zvieraťa. U mačiek sa po operácii častejšie vyskytujú ochorenia močových ciest. Taktiež prijímajú menej vody, čo prispieva k tvorbe oxalátových a struvitových močových kameňov.

Zavedenie správneho krmiva pre sterilizované mačky do stravy je nevyhnutné. Špecializované krmivo pomáha udržiavať správnu hmotnosť a zabraňuje tvorbe močových kameňov. Mačky sú náchylnejšie na obezitu - tukové tkanivo sa u mačiek ukladá oveľa rýchlejšie. Nadváha a obezita prispievajú k zvýšenému riziku ochorení, ktoré sú nebezpečné pre zdravie zvieraťa, preto je správne krmivo pre mačky po sterilizácii a kastrácii také dôležité.

Je dôležité si uvedomiť, že v súčasnosti sa mačky kastrujú a sterilizujú v oveľa mladšom veku ako pred niekoľkými rokmi. Okrem toho sa predlžuje dĺžka života zvierat. Je mimoriadne dôležité vyhovieť potrebám zvieraťa v každom veku. Krmivo pre mačku sterilizovanú v mladom veku obsahuje iné prvkové a analytické zloženie ako krmivo pre staršiu mačku. Preto sa odporúča vybrať krmivo prispôsobené veku vášho domáceho zvieraťa.

V tejto časti internetového obchodu AraZoo nájdete špecializované suché krmivo pre kastrované a sterilizované mačky všetkých vekových kategórií s rôznymi nutričnými potrebami. K dispozícii sú v rôznych kapacitách a príchutiach, ktoré vášmu miláčikovi určite zachutia.

Výber krmiva pre kastrované mačky

V súčasnosti sa kastrácia vykonáva u malých mačiatok, ktoré majú menej ako jeden rok. Najlepšie krmivo pre sterilizované mačky vo veku 6 až 12 mesiacov obsahuje zložky potrebné pre vývoj zvieraťa a zároveň spĺňa pravidlá pre kŕmenie mačiek po sterilizačnom zákroku.

Toto krmivo pre sterilizované mačky, ktoré dosiahli dospelosť, pomáha udržiavať úroveň vitality a chráni ich kĺby. Obsahuje látky zabraňujúce vzniku voľných radikálov, t. j. vitamíny C a E, taurín a luteín. Pre zvieratá v pokročilom veku je určené krmivo pre kastrované mačky so zníženým obsahom fosforu, ktorý môže zaťažovať obličky. Prídavok mastných kyselín a vitamínov A, B a D pomáha udržiavať kožu a srsť v dobrom stave.

Jedným z najväčších rizík pre zvieratá po kastrácii je nadváha. Boj proti nej je oveľa ťažší ako v prípade psov, a to vzhľadom na životný štýl týchto zvierat. Mačky sú náchylnejšie na problémy s hmotnosťou, pretože tukové tkanivo sa u nich hromadí rýchlejšie ako u mačiek. Existuje špeciálne krmivo pre sterilizované mačky, ktoré pomáha v boji proti nadváhe.

Príčinou nadváhy u mačiek je príliš vysoký energetický príjem v porovnaní s energetickým výdajom. Suché krmivo pre sterilizované mačky sa vyznačuje zníženým obsahom kalórií, správnym množstvom bielkovín a prídavkom L-karnitínu, ktorý podporuje boj proti hromadeniu tuku.

Najlepšie krmivo pre sterilizované mačky - na čo si dať pozor?

Kvalitné krmivo pre sterilizované mačky je kľúčom k udržaniu zdravia a kondície vášho domáceho maznáčika. Kŕmte svoje zviera vyváženým krmivom s nízkym obsahom kalórií, správnym pomerom minerálnych látok a krmivom, ktoré pomáha udržiavať pH moču v normálnych medziach. Najlepšie krmivo obsahuje optimálne množstvo vápnika, horčíka, fosforu a sodíka. Ak uvažujete o krmive pre mačky, venujte pozornosť analytickému zloženiu, ktoré vám pomôže vybrať správne krmivo.

Nezabudnite, že výživa mačky, ktorá nie je vonku, sa mierne líši od výživy mačky, ktorá má možnosť pohybu vonku. "Gaučové mačky" majú nižšie energetické nároky a sú náchylnejšie na problémy s hmotnosťou. Pri výbere krmiva pre vašu mačku dbajte na kvalitu krmiva, vhodný pomer kalórií a minerálnych látok.

Kontrolujte hmotnosť svojho zvieraťa a nedovoľte, aby sa nadmerne zvýšila. Krmivo podávajte v určitých dávkach a v určitom čase. Poststerilizačné výrobky pre mačky sú v porovnaní s bežným krmivom "ľahké" a majú vysoký obsah vlákniny, ktorá poskytuje pocit sýtosti bez pridávania zbytočných kalórií.

Ak si nie ste istí, ktoré krmivo si vybrať, obráťte sa na svojho veterinára, ktorý vám vyberie optimálny produkt pre vášho domáceho miláčika. Nezabudnite, že nesprávne krmivo pre mačky po sterilizácii môže vaše zviera pripraviť o svalovú hmotu.

Skontrolujte, či vaše zviera prijíma správne množstvo vody. Je to mimoriadne dôležité, najmä pre mačky po kastrácii, u ktorých je vyššia pravdepodobnosť vzniku ochorení močových ciest. Kvalitné suché krmivo v kombinácii s dostatočným prísunom vody udrží vaše zviera zdravé a plné vitality.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
Spokojnost
2024-06-17
Všetko super, odporúčam
pixel