Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Drevené

( počet produktov: 26 )

Drevená podstielka pre mačky - čím sa líši?

Každý, kto hľadá ekologickú a prírodnú náplň do podstielky, by mal vyskúšať drevenú podstielku pre mačky. Podstielka je na trhu dostupná vo forme nezapekaných peliet, ktoré sa pri kontakte s tekutinou rozpadajú, a tiež vo forme zapekaných hrudiek, ktoré sa pri čistení podstielky veľmi ľahko odstraňujú.

Prečo sa drevené podstielky považujú za najšetrnejšie k životnému prostrediu? Predovšetkým sú vyrobené z prírodných surovín - dreva listnatých a ihličnatých stromov. Vďaka tomu sú úplne biologicky rozložiteľné - môžete ich bez problémov vyhodiť do toalety.

Ďalšou výhodou drevenej podstielky pre mačky je, že je hypoalergénna. Na rozdiel od bentonitových podstielok, ktoré môžu zhoršovať alergické príznaky u domácich zvierat, nezvyšuje citlivosť citlivých domácich zvierat.

Drevenú podstielku ocenia najmä vonkajšie mačky. Tieto zvieratá majú častý kontakt s prírodou, a preto milujú prírodné substráty. Túto podstielku možno použiť aj v klietkach iných domácich chlpatých zvierat - králikov, činčil alebo škrečkov. Je vhodná aj ako substrát do terárií pre plazy a vtáčích klietok.

Hrudkujúca podstielka pre mačky - udržiavajte si poriadok vo svojej podstielke!

Aglomerovaná drevená podstielka pre mačky sa vyznačuje vysokou účinnosťou v porovnaní s bentonitovou podstielkou. Čistenie podstielky je vďaka nemu nielen jednoduché, ale aj veľmi účinné - pri kontakte s vlhkosťou sa podstielka zhlukuje do veľkých hrudiek, ktoré môžete ľahko odstrániť lopatkou. Podstielku môžete vyhodiť do toalety, ak nie je príliš veľká - väčšie hrudky môžu upchať záchodové sedadlo.

Hrudkujúca podstielka je skvelá podstielka do koterca, najmä keď sa opatrovateľ mačky práve učí starať o všetky jej potreby. Vtedy pravidelné čistenie mačacej toalety nebude problém a podstielka vydrží dlhšie, ako keby sa celá podstielka vymieňala príliš často.

Drevené lôžkoviny majú príjemnú vôňu - mnohí ošetrovatelia v nich dokonca cítia vôňu živice. Nie je prekvapujúce, že aj mačky často uprednostňujú tento prírodný materiál pred syntetickými, bentonitovými peletami.

Drevené podstielky bez hrudkovania - pozrite si ich výhody

Aký je rozdiel medzi nepekavou drevenou podstielkou pre mačky? Tieto granule sa líšia od pečiaceho variantu tým, že sa pri kontakte s mačacím močom nezhlukujú do hrudiek, ale rozpadajú sa a padajú na dno podstielky.

Ak naplníte toaletu vašej mačky nezapekanou podstielkou, nemusíte ju čistiť zakaždým, keď ju váš miláčik použije. Stačí, ak raz za čas vymeníte celý jej obsah - buď vysypaním do toalety, alebo na kompostovanie.

Drevená podstielka pre mačky veľmi dobre absorbuje pachy. V obchode AraZoo nájdete aj voňavé varianty s vôňou zeleného čaju alebo citrusov. Sú netoxické, takže sa ich oplatí vyskúšať, hoci nie každej mačke sa bude vôňa v podstielke páčiť.

Drevené podstielky umožňujú vášmu domácemu miláčikovi voľne kopať podľa mačacieho inštinktu - silno neprášia a nespôsobujú poranenia labiek. Váš domáci miláčik si svoju ekologickú toaletu naplnenú drevenou podstielkou zamiluje!

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Spokojnosť
2024-06-22
Som spokojna s rychlostou vybavenia objednavky,vsetko prebehlo v poriadku,odporucam nakup cez tento e-shop
pixel