Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Bentonit

( počet produktov: 96 )

Bentonitová podstielka pre mačky - typy a použitie

Mačky sa považujú za zvieratá, ktoré venujú mimoriadnu pozornosť svojej hygiene. Mačacia toaleta je miesto, ktoré sa musí predovšetkým udržiavať v čistote. Niektoré mačky už nepoužijú záchod s odpadom, preto sa uistite, že ho pravidelne odstraňujete. Jednou z neoddeliteľných súčastí mačacej toalety je podstielka. Každý majiteľ mačky, ktorá kadí do podstielky, sa stretáva s výberom správneho typu podstielky. Ktoré si vybrať? Bentonitové, silikónové alebo snáď drevené? Ponuka je obrovská a výber nie je jednoduchý.

Prečo mačka potrebuje podstielku? Niektorí opatrovatelia mačiek tvrdia, že piesok plní svoju úlohu rovnako dobre, ale jeho hlavnou nevýhodou je, že neabsorbuje pachy. Okrem toho môže spôsobiť neporiadok okolo mačacej toalety a tiež sa môže rozniesť po celom dome na mačacích labkách. Špeciálne odpadkové koše znižujú zápach a likvidujú len použitú časť, a nie celý obsah mačacieho záchoda. Niektoré podstielky sú navyše obohatené o vonné látky, ktoré úspešne maskujú nepríjemný zápach z podstielky. Pre vyššiu hygienu môžete zakúpiť aj podstielku s antibakteriálnymi zložkami.

V sortimente Arazoo nájdete bentonitovú podstielku, ktorá je jedným z najobľúbenejších substrátov do podstielky. Môže sa používať pre krátkosrsté aj dlhosrsté mačky. Podstielku ponúkame v baleniach rôznych veľkostí. V sortimente nájdete substráty bez vône aj s vôňou. Môžete si vybrať z vôní, ako sú citrusy, zelený čaj alebo detský púder.

Bentonitová podstielka do koterca - vlastnosti

Bentonitová podstielka pre mačky je jedným z najrozšírenejších a najobľúbenejších substrátov do podstielky. Bentonit je prírodná látka horninového pôvodu, ktorá farbou a vzhľadom pripomína jemný štrk. Pri kontakte s vodou sa bentonitová drť zhlukuje do hrudiek. Vyznačuje sa dobrou absorpciou vody a nepríjemným zápachom, preto si získava mnoho priaznivcov.

Bentonitové podstielky sa líšia hrúbkou a vlastnosťami. Najbežnejšie sú jemnozrnné podstielky, ale niektoré bentonitové granule sú pomerne hrubé. Čoraz obľúbenejšie sú parfumované a antibakteriálne bentonitové podstielky. Možno ich nájsť v rôznych vôňach: levanduľovej, lesnej, citrusovej alebo morskej.

Ponúkame substráty obohatené o nanostriebro. Je to prírodné antibiotikum a jeho ióny majú trvalý účinok. Nanostriebro má antiseptický a dezinfekčný účinok. Antibakteriálne vlastnosti bentonitových podstielok chránia pred množením baktérií, plesní alebo mikroorganizmov.

V našom sortimente nájdete mnoho podstielok pre dlhosrsté mačky. Granule sa nelepia na srsť, takže ich váš domáci miláčik neroznáša po byte. Táto voľba vám uľahčí udržiavanie bezchybného poriadku okolo podstielky a v celom byte.

Výhody a nevýhody bentonitovej drte

Názory opatrovateľov mačiek sa rôznia - niektorí ich milujú, iní naopak. Mačky vo všeobecnosti dobre reagujú na tento typ podstielky, niektoré mačky však uprednostňujú iný substrát. Aké sú výhody a nevýhody bentonitových podstielok a na čo by ste sa mali pri ich výbere zamerať?

Mnohí majitelia mačiek sa rozhodli pre bentonitovú podstielku kvôli mnohým výhodám. Jednou z výhod tohto typu substrátu do podstielky je nepochybne cena. Tieto podstielky sú ľahko dostupné a ich cena je veľmi prijateľná. Skvele sa teda osvedčia, ak máte viac ako jednu mačku, pretože nákup substrátu nezruinuje vašu peňaženku.

Ďalšou pozitívnou vlastnosťou tohto typu podstielky sú jej dobré hrudkujúce vlastnosti. Vďaka tomu sa podstielka ľahko čistí a je účinná. Bentonitový substrát sa vyznačuje aj dobrou absorpciou zápachu. Okrem toho sú k dispozícii voňavé podstielky, ktoré účinne maskujú zápach z podstielky. Majte však na pamäti, že nie všetky mačky radi používajú silne zapáchajúci substrát. Najprv zmiešajte voňavú podstielku s tou, ktorú ste používali predtým, a skontrolujte reakciu vášho domáceho maznáčika. Ak sa vašej mačke nepáči levanduľová alebo morská vôňa podstielky, vyberte si inú z našej ponuky neutrálne voňajúcich výrobkov.

Okrem obrovských výhod majú bentonitové podstielky aj nevýhody. Bentonitová podstielka by sa nemala vyhadzovať do toalety, pretože hrozí riziko jej upchatia. Bentonitový substrát vytvára pri kontakte s vodou akýsi cement, a ak máte podstielku v kúpeľni, treba na to myslieť, pretože sa ťažko odstraňuje z dlaždíc. Bentonitový substrát sa tiež neodporúča pre mačiatka. V prípade prehltnutia môže spôsobiť tráviace problémy. Pri kúpe zvážte pohodlie pri čistení mačacej toalety, ale predovšetkým pohodlie a spokojnosť vašej mačičky.

Preskúmajte široký sortiment bentonitových podstielok

V spoločnosti Arazoo vieme, že mačky majú rôzne chute, a preto sme sa postarali o to, aby boli v sortimente dostupné rôzne výrobky. Môžete si vybrať z rôznych bentonitových podstielok, ktoré sú šetrné k labkám vašej mačky. Nespôsobujú nepohodlie ani nedráždia vankúšiky labiek.

Mysleli sme aj na vaše pohodlie. Podstielka pre mačky dostupná v našom sortimente dokonale hrudkuje, t. j. pri kontakte s tekutinou vytvára hrudky. Vďaka tomu môžete ľahko zlikvidovať odpad z toalety vašej mačky. Na tento účel môžete použiť praktickú lopatku. Rýchle odstránenie kompaktných hrudiek znamená, že stelivo, ktoré zostane v záchode, zostane dlhšie čerstvé.

Podstielka dostupná v našom sortimente sa nelepí na dno mačacej toalety. To vám uľahčí výmenu substrátu a v prípade potreby môžete podstielku z času na čas ľahko precízne vyčistiť.

Vysokokvalitný bentonitový substrát je bezprašný a poskytuje pohodlie pri výmene obsahu podstielky. Podstielka výborne pohlcuje a redukuje nepríjemné pachy. Nemusíte si vyberať voňavé substráty, ak ich vaša mačka nemá rada. Neutrálne voňajúca podstielka tiež zníži nepríjemné pachy. Ak chcete vyskúšať, či sa vašej mačke páči levanduľová alebo morská vôňa substrátu, vyberte si výrobok v menšej nádobe, napríklad 5 litrov. Keď zistíte, ktoré stelivo má váš domáci miláčik rád, vyberte si väčšie balenie. V našej ponuke nájdete substráty v baleniach s objemom až 25 litrov - zásoba takéhoto výrobku vám postačí na niekoľkonásobnú výmenu celého obsahu podstielky.

Pozrite si našu širokú ponuku bentonitových substrátov a vyberte si podstielku, ktorá vašej mačke zaistí pohodlie a uľahčí vám čistenie mačacej toalety.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super produkt, rýchle dodanie, spoľahlivý obchod
2024-06-21
ok.
pixel