Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Ragdoll

( počet produktov: 7 )

Ragdoll - kŕmenie s láskou

Ťažko by ste našli jemnejšiu, milujúcejšiu, pokojnejšiu a láskavejšiu mačku, než je plemeno ragdoll. Majú skutočne jemnú povahu a niekedy sa o nich dokonca hovorí ako o psoch v mačacej koži - dokážu sa tak veľmi naviazať na svojho chovateľa a venovať mu toľko pozornosti. Toto zvieratko túži po vašej spoločnosti. Obklopte ragdolla láskou a neopustí vás. Ochotne sa tiež nechá unášať hrou. Ako šťastný majiteľ ragdolla to určite poznáte z vlastnej skúsenosti.

Nezabudnite, že vytvorenie dobrého domova pre vašu mačku sa neobmedzuje len na čas strávený hladkaním a maznaním. Vašou prvoradou povinnosťou je správne kŕmiť vášho domáceho miláčika. Plná miska chutného a zdravého jedla - to je to, čo váš ragdoll potrebuje, aby mal silu hrať sa a predovšetkým zostať zdravý. Je kŕmenie takejto mačky náročné? Nie, je to čistá radosť! Ragdoll mačky nemajú žiadne špeciálne stravovacie preferencie. Nie sú to ani vyberavé zvieratá. Samozrejme, kŕmenie mačiek je aj veľkou zodpovednosťou. Koniec koncov, vaša mačka je od vás úplne závislá. Vy rozhodujete o tom, čo jej pristane v miske. Dbajte na to, aby sa tam dostalo len to najlepšie.

Potrava pre ragdoll musí poskytovať optimálne množstvo živín. Musí byť prispôsobené potrebám tohto plemena a musí mu poskytovať všetko, čo potrebuje k životu. V opačnom prípade by vaša mačka mohla veľmi vážne ochorieť. Nedovoľte, aby sa to stalo. Váš ragdoll vám veľmi dôveruje a verí, že urobíte všetko pre to, aby bol šťastný. Nesmiete ho sklamať. Odvďačí sa vám svojou spoločnosťou dlhými, zdravými a šťastnými rokmi. Správne krmivo pre mačky ragdoll zlepší vnútorné orgány vášho domáceho miláčika a umožní jeho telu správne sa vyvíjať. Zároveň dodá srsť atraktívny vzhľad.

Prečo je pre ragdoll taká dôležitá kombinácia potravín? Tieto mačky sú veľké (uvádzajú sa ako jedny z najväčších mrouskavcov) a dlho im trvá, kým vyrastú. Plnú dospelosť a maximálnu veľkosť dosahujú vo veku 3 až 4 rokov. Podporu počas tohto obdobia potrebujú ich kosti, ktorých vývoj trvá dlhšie ako u iných mačiatok. Okrem toho ragdoll mačky často trpia ochoreniami srdca a močových ciest. Preto sa oplatí vybrať krmivo, ktoré posilní aj tieto orgány.

Mačky si spravidla niekedy rady vypýtajú extra porciu jedla alebo pochúťku. V prípade ragdoll musíte byť veľmi opatrní. Tieto zvieratá majú tendenciu mať nadváhu. Preto je dôležité, aký druh potravy mu dávate a koľko mu do misky nasypete. Prekrmovanie vašej mačky nie je zdravé. A rozhodne to nie je prejavom lásky. Obézna mačka nie je v dobrej kondícii. Okrem toho nadváha vedie k ďalším zdravotným problémom vášho domáceho maznáčika. Ušetrite to svojmu domácemu miláčikovi a naozaj dbajte na to, čo ide do misky vášho ragdolla.

Krmivo pre mačky Ragdoll - cez žalúdok k srdcu

Kŕmenie mačiek je viac ako len povinnosť. Je to radosť. Som si istý, že s týmto tvrdením budete súhlasiť. Radosť môže byť ešte väčšia, keď nájdete to správne krmivo. O správnom kŕmení mačiek už bolo povedané veľa. Za posledných niekoľko desaťročí sa v tomto smere veľa zmenilo. Dnes už každý zodpovedný a milujúci majiteľ mačky vie, že svojmu miláčikovi musí dávať zdravé a plnohodnotné krmivo. Naozaj to nie je tajná vedomosť. Úsilie, ktoré vynaložíte na vzdelávanie, sa vám vyplatí.

Investícia do zdravia, presnejšie do zdravej výživy mačiek, vedie k menšiemu počtu návštev veterinárnej ordinácie. Váš domáci miláčik sa nemusí stresovať návštevami kliniky. A nesmiete zabúdať, že tieto mačky ocenia domácu pohodu. Máte tiež viac času na spoločné hry.

Krmivo pre mačky rasy Ragdoll nie je žiadnou výnimkou ani ťažko dostupné. Ragdoly, rovnako ako všetky mačky, potrebujú zdravé a chutné krmivo. Každé plemeno mačiek má svoje špecifické potreby. Dobré krmivo pre ragdoll ich musí zohľadňovať - brať do úvahy vek, výšku a hmotnosť mačky, jej aktivitu a prípadné choroby, na ktoré môže byť plemeno náchylné. Niektoré plemená sú totiž odolnejšie ako iné. Ak dobre poznáte plemeno svojej mačky, môžete približne určiť jej nutričné potreby. Suché krmivo pre mačky a vlhké krmivo pre ragdoly, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre ich špecifické potreby, dokážu vašu mačku plne uspokojiť. Starajte sa o jej srdce, kožu, srsť a močový systém.

Aj keď sa váš mrňavý psík rád mazná a objíma, nezabúdajte, že je to stále mäsožravec. Preto musí krmivo pre mačky ragdoll obsahovať mäso. A to v čo najväčšom množstve. Zviera z neho získava cenné látky. Treba si uvedomiť, že pre jej organizmus sú dôležité nielen kostrové svaly, ale aj vnútornosti. Dobre vyvážená mačacia strava predpokladá aj ich využitie. Chcete svojho domáceho miláčika dobre kŕmiť? Krmivo pre mačky ragdoll by nemalo v zložení obsahovať veľa obilnín. Ovocie a zelenina sú vítané na zlepšenie organizmu zvieraťa.

Pri hľadaní potravín si všímajte ich výživovú hodnotu - aké vitamíny a minerály obsahujú a aké orgány podporujú. Hotové suché krmivo s dobrým zložením je pre ragdoll správnou voľbou. Mačka ho bude jesť a bude mať silu sa s ním hrať, čo miluje. Chcete si byť istí kvalitou vybraného výrobku? Objednajte si ho v obchode AraZoo, ktorý bol vytvorený s cieľom umožniť opatrovateľom štvornohých miláčikov ľahký prístup ku krmivu vynikajúcej kvality, ktoré zaručuje správny vývoj mačiek a psov.

Potravina ragdoll, ktorú stojí za to preskúmať

Žije u vás doma ragdoll? Krmivo pre neho musí spĺňať niekoľko požiadaviek. V ideálnom prípade by malo byť vyrobené špeciálne s ohľadom na toto plemeno mačky. Napriek tomu žiadne dve domáce zvieratá nie sú rovnaké, dokonca ani v rámci toho istého plemena. Je preto vašou povinnosťou sledovať vašu mačku, aby ste v prípade potreby mohli okamžite reagovať. Individuálny prístup k strave je naozaj dôležitý. Musíte brať do úvahy nielen chuťové preferencie vášho domáceho maznáčika, ale aj reakcie jeho organizmu. V dôsledku konzumácie určitých potravín sa u vášho domáceho maznáčika môže vyvinúť alergia alebo intolerancia.

V obchode Arazoo nájdete predovšetkým výrobok od spoločnosti Royal Canin. Ide o plnohodnotné suché krmivo pre mačky plemena Ragdoll, ktoré je špeciálne pripravené pre potreby dospelých mačiek tohto plemena (nad 12 mesiacov veku). Jeho vysokú kvalitu potvrdzujú mnohé testy. Royal Canin obsahuje cenné vitamíny a kyseliny, ktoré ovplyvňujú stav srsti, čo je pre tieto domáce zvieratá výhodou. Pravidelná konzumácia krmiva tejto značky zlepšuje činnosť srdca vášho domáceho miláčika a chráni kosti a kĺby. Suché sústa Royal Canin sú prispôsobené štruktúre čeľuste mačky. Váš domáci miláčik ich ľahko uchopí a rozkúše. Vďaka tomu bude vaše mačiatko dbať aj o svoju ústnu hygienu.

Chcete si byť istí kvalitou potravín na nákupnom zozname? Pozrite si recenzie na internete. Je to naozaj dobrý zdroj výmeny informácií medzi opatrovateľmi. Zistite, aké skúsenosti majú s krmivom iní majitelia ragdollov a či ich mačkám krmivo chutilo. Určite vám to pomôže urobiť správne rozhodnutie. Ak máte pochybnosti, obráťte sa aj na svojho veterinára. Ten vám pomôže urobiť to najlepšie rozhodnutie a zabezpečí, aby bola vaša mačka spokojná.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
Veľmi dobre, pôvodný termín bol štvrtok, doručenie prebehlo v piatok.
2024-06-19
Spokojnost
pixel