Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Mýval mainský

( počet produktov: 18 )

Maine Coon - vlastnosti

Mainská mývalia mačka je plemeno charakteristické svojou nadpriemernou veľkosťou. Dospelý samec môže vážiť až 15 kg! Napriek svojej veľkosti sú tieto mačky priateľské, hravé a veľmi zvedavé. Preto sú obľúbené ako typické "klopové" mačky. Vzhľadom na svoju hmotnosť sú tieto mačky často náchylné na ochorenia kĺbov a kostí. Preto je veľmi dôležité dbať na stravu vášho domáceho maznáčika. Výrobcovia krmív pre mačky vyčlenili toto plemeno a vytvorili špecializované krmivo určené špeciálne pre mainské mývalie mačky. Čím by sme mali kŕmiť mainskú mývaliu mačku, aby bola dlhé roky zdravá a v dobrej kondícii?

Maine Coon - výživa

Čoraz viac výrobcov krmív pre mačky sa rozhoduje vytvárať krmivá určené pre konkrétne plemená. Je to pochopiteľné, pretože jednotlivé plemená sa líšia nielen veľkosťou, ale majú aj odlišné nutričné potreby. Vhodné krmivo by to malo odrážať. Mainská mývalia mačka ako obrovské plemeno potrebuje viac zložiek na ochranu kĺbov, pretože tie sú u mačiek tejto veľkosti obzvlášť náchylné na zranenia.

Základom stravy mainskej mývalej šelmy by malo byť suché krmivo. Pri výbere takéhoto krmiva je samozrejme potrebné zohľadniť jeho zloženie. Ktoré krmivo pre mainskú mývaliu šelmu je najlepšie? Správny pomer bielkovín a tukov a obsah zložiek, ako sú vitamíny, minerály alebo omega mastné kyseliny, sú charakteristickými znakmi kvalitného krmiva.

Mačiatka a mačky po sterilizácii potrebujú vhodnú stravu. Krmivo pre mainské mývalie mačky po sterilizácii v prvom rade chráni pred častým dôsledkom zákroku, a to pred nadváhou a obezitou. Krmivo so zníženým obsahom kalórií pre Main Coon naopak pomáha udržiavať zdravú telesnú hmotnosť. Mainské mývalie mačiatka rastú dlhšie ako mačky iných plemien, preto by sa špecializované krmivo pre mačiatka malo podávať až do veku 15 mesiacov. Krmivo pre mainské mývalie mačiatka obsahuje mnoho cenných zložiek podporujúcich rast, ako je vápnik, fosfor a vitamín D.

Čo jedia Maine Coon? Rozmanitosť stravy

Mnohí chovatelia kŕmia mainské mývalie mačky len suchým krmivom, ale aby ste spestrili stravu vášho domáceho miláčika, môžete do jeho jedálnička zaradiť aj mokré krmivo. Mokré krmivo pre mainské mývalie mačky by malo mať predovšetkým vysoký obsah mäsa. Dobre vyvážený obsah a pridanie zložiek na podporu kĺbov a kože a srsti sú len niektoré z výhod mokrého krmiva pre plemeno mainská mývalia mačka. Vďaka vysokému obsahu vlhkosti pomôže mokré krmivo tiež udržať optimálnu hydratáciu vašej mačky a pohodlný formát sáčkov bude pre mačacieho labužníka bonusom navyše.

Okrem krmiva pre mačky je dobrým a zdravým obohatením stravy surové mäso. Pre mäsožravce, ako je mačka, je surové mäso prirodzenou potravou, z ktorej získavajú všetky potrebné živiny. Je však dôležité si uvedomiť, že mäso sa nesmie dochucovať a akékoľvek "ľudské" pochúťky, hoci ich mačky často ochotne konzumujú, sú pre ne škodlivé. Okrem mäsa možno ako pochúťku podávať aj niektoré druhy zeleniny, biely syr alebo vajce, ktoré sú zdrojom cenných bielkovín.

Najlepšie krmivo pre mainskú mývaliu šelmu je také, ktoré jej poskytne všetky živiny, podporí jej rast a udrží ju zdravú po celé roky. Krmivá špecifické pre dané plemeno plne vyhovujú ich špecifickým potrebám, a preto sú dobrou voľbou pre vášho mainského mývala. To, ktoré krmivo bude základom stravy, závisí do veľkej miery od preferencií majiteľa a samotnej mačky. Niektoré mačky uprednostňujú suché krmivo, iné dávajú prednosť mokrým kapsičkám. Najdôležitejšie je zdravie a pohoda vašej mačky.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
som opakovane spokojný so službami ARAZOO
2024-06-17
Všetko bez problémov.
pixel