Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Perzská mačka

( počet produktov: 10 )

Perzská mačka - vlastnosti

Perzská mačka je mačací aristokrat, ktorý sa spája s dôstojnosťou a eleganciou. Vďaka svojej nádhernej, hustej srsti vyzerá skutočne pôsobivo a nachádza si mnoho obdivovateľov. Veselá povaha a jemná povaha perzskej mačky z nej robia verného priateľa svojich chovateľov. Aby však zostala dlho zdravá a plná energie, je dôležité zvážiť, čím perzskú mačku kŕmiť, a tiež - ako. Charakteristický sploštený ňufák spôsobuje, že perzská mačka prijíma potravu trochu inak ako zástupcovia iných plemien. Pamätajte, že blaho vašej mačky do veľkej miery závisí od toho, čím a ako ju kŕmite.

Perzská mačka - výživa. Na čo treba pamätať?

Strava perzskej mačky sa príliš nelíši od stravy iných plemien. Je však dôležité pamätať na niekoľko osobitných charakteristík tohto plemena, ktoré by sa mali zohľadniť pri zostavovaní perzskej stravy. Perzské mačky totiž prijímajú potravu spodnou časťou jazyka. Z tohto dôvodu je dôležité, aby suché krmivo podávané perzskej mačke bolo tvarované tak, aby sa dalo pohodlne prijímať - prispôsobené štruktúre čeľustí mačky. To podporuje žuvanie potravy, ktoré čistí zuby od zubného kameňa a predchádza ochoreniam ústnej dutiny.

Dlhá a hustá srsť je nepochybne najväčšou prednosťou perzských mačiek. Starostlivosť o ňu je však pomerne časovo náročná. Správnou stravou sa môžete postarať o vzhľad srsti vášho domáceho maznáčika. Krmivo pre perzské mačky obsahuje zložky, ako je biotín alebo mastné kyseliny, ktoré udržiavajú perzskú srsť lesklú a eliminujú nadmerné línanie. Dlhá srsť sa spája aj s tvorbou chlpových guličiek. Správne krmivo pomôže šetrne sa zbaviť dlhotrvajúcej srsti v tráviacom trakte.

Perzské mačky - čo jedia? Základy stravovania

Strava perzskej mačky by mala pozostávať predovšetkým zo suchého krmiva. Kvalitné suché krmivo obsahuje všetky zložky potrebné pre správne fungovanie mačky. Suché krmivo pre perzské mačky by malo pozostávať z veľkého množstva mäsa a cenných prísad, ako sú vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú udržiavať lesklú srsť, a zložiek, ktoré pomáhajú odstraňovať nahromadené chlpaté guľôčky v žalúdku. Suché krmivo je prispôsobené vývojovému štádiu mačky. Na trhu existujú krmivá určené pre perzské mačiatka, dospelé mačky a staršie mačky. Každé z nich obsahuje zložky vybrané tak, aby spĺňali potreby perzských mačiek všetkých vekových kategórií.

Perzské mačky, podobne ako mačky iných plemien, možno okrem suchého krmiva kŕmiť aj vlhkým krmivom a surovým mäsom. Tento prídavok do stravy vnáša prvok rozmanitosti a zároveň poskytuje mnoho živín. Upozorňujeme, že vlhké krmivo pre perzské mačky by sa malo vyznačovať čo najväčším podielom mäsa v zložení a nemalo by obsahovať cukor, konzervačné látky ani umelé farbivá. Mäso je tiež vhodným doplnkom každodennej stravy vašej mačky. Môžete jej dávať kuracie mäso, hovädzie mäso, králičie mäso alebo jahňacie mäso. Bravčové mäso však nebude najlepšou voľbou kvôli vysokému obsahu tuku. Mäso by malo byť nakrájané na pomerne veľké kusy, ktoré prinútia mačku hrýzť a žuť potravu.

To, čo perzské mačky jedia, do veľkej miery určuje ich zdravie a krásny vzhľad. Veľký význam má však nielen to, čím, ale aj čím sa kŕmia. Vzhľadom na stavbu papuľky by mali mať granule suchého krmiva správny tvar, aby sa dali ľahko prijať. Misky, v ktorých podávate jedlo a vodu, musia byť vhodné. Pre perzské mačky sú najlepšie široké a plytké misky. Kvalitné krmivo podávané správnym spôsobom udrží vášho chlpatého priateľa zdravého a v pohodlí, vďaka čomu sa budete môcť tešiť z jeho spoločnosti až 20 rokov.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
ryche dodanie lacnejsie ako inde
2024-06-22
Je to moja už asi 5obj.zamna spokojnosť, akurát krabice by mohli byť trošku pevnejšie..ináč spokojná
pixel