Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Kopytá

( počet produktov: 2 )

Starostlivosť o kopytá koní - prečo je taká dôležitá?

Kopytá sú pre koňa nesmierne dôležité - sú tým, čo ho nesie, čo sa dotýka zeme a sú, bohužiaľ, veľmi náchylné na zranenia a zdravotné problémy. Preto je starostlivosť o kopytá koňa mimoriadne dôležitá pre jeho zdravie, kondíciu a pohodu. Zanedbané kopytá spôsobujú koňovi veľké nepohodlie a v extrémnych situáciách môžu dokonca zabrániť koňovi v pohybe.

Čistenie kopýt koní je pomerne únavná, ale nevyhnutná úloha. S trochou praxe to pôjde celkom hladko. Okrem praxe sa však budú hodiť aj správne pomôcky - vďaka nim bude práca rýchlejšia a pohodlnejšia a kopytá vášho koňa budú dobre ošetrené, zdravé a bez problémov. A tie môžu, žiaľ, vzniknúť veľmi rýchlo.

Poskytnite svojmu koňovi správnu starostlivosť o kopytá - zbavíte ho tak bolesti a problémov s pohybom - a to je predsa zmysel života a najväčšia radosť pre koňa - byť v pohybe. Takto získate koňa, ktorý bude spokojný, silný a ochotný pohybovať sa po vašom boku.

Starostlivosť o kopytá vášho koňa - pozoruhodné príslušenstvo

Kopytá vášho koňa potrebujú správnu starostlivosť a na to potrebujete nielen vedomosti a sebazaprenie, ale aj správne nástroje. O kopytá sa nemôžete starať holými rukami - je to ďaleko nad ľudské schopnosti. Preto sa človek už dávno postaral o to, aby sa objavili správne nástroje, ktoré si dnes môžete ľahko kúpiť v našom obchode.

U nás dostanete kopytné tykadlá v rôznych veľkostiach - práve tie vám umožnia preskúmať kopyto a rýchlo a presne identifikovať boľavé miesto, ako aj pozrieť sa na kopyto veľmi zblízka.

K dispozícii je aj nôž na kopytá v rôznych prevedeniach. K dispozícii sú pravé, ľavé a obojstranné nože - veľmi ostré a určené na korekciu kopýt. Sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, s veľmi pohodlnou a dobre padnúcou rukoväťou. Takto sa môžete komplexne, rýchlo a jednoducho postarať o kopytá svojho koňa.

Starostlivosť o kopytá vášho koňa - čo budete potrebovať?

Každý chovateľ vie, aká dôležitá je starostlivosť o konské kopytá. Príslušenstvo určené na tento účel celú prácu výrazne uľahčuje, ak je len správne zvolené - s dobrými výrobkami môže byť celý proces rýchly a oveľa ľahší, ako by ste si mysleli.

Ak máte problém určiť správne príslušenstvo, požiadajte o radu svojho veterinára. Je to dobrý nápad aj vtedy, ak nie ste schopní sami správne určiť napríklad veľkosť kopytných tykadiel, ktoré potrebujete. V opačnom prípade vystavujete nielen svojho koňa, ale aj seba riziku nepohodlia.

Vždy si vyberajte kvalitné produkty - skontrolujte recenzie dostupné online, čo vám uľahčí rozhodovanie.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
S vybavením i doručením som spokojná
2024-06-17
Spokojná
pixel