Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Vykurovanie a osvetlenie

( počet produktov: 1 )

Vykurovanie a osvetlenie terária

Ak plánujete zriadiť terárium a starať sa o exotické zviera, bude potrebné zakúpiť profesionálne vybavenie a potreby. Jedným z najdôležitejších prvkov prostredia pre plazy a obojživelníky je vhodné vykurovanie a osvetlenie terária. Na začiatku dôkladne analyzujte podmienky prostredia, v ktorých zviera žije vo voľnej prírode, a pokúste sa ich čo najpresnejšie napodobniť. Týmto spôsobom zabezpečíte správny vývoj, zdravie a pohodu vášho domáceho maznáčika.

V našom obchode nájdete špičkové vybavenie, ktoré vám pomôže vytvoriť optimálne životné podmienky pre plazy a obojživelníky. Nájdete tu vykurovacie rohože a kamene, keramické sálavé ohrievače, denné a nočné žiarovky, ako aj osvetlenie terárií a príslušenstvo nevyhnutné pre zdravie a pohodu vášho exotického domáceho maznáčika.

Vykurovanie a osvetlenie terária - aké vybavenie je užitočné v teráriu?

V obchode nájdete vykurovanie aj osvetlenie terárií pre exotické zvieratá. Budete potrebovať vyhrievacie podložky, ktoré vyhrievajú spodný povrch terária. Piesku, štrku a kameňom dodávajú optimálnu teplotu a ohrievajú vzduch. Vyhrievacie kamene môžu byť užitočné aj na uľahčenie termoregulácie tela zvieraťa, ktorá je potrebná na trávenie a metabolizmus.

Ďalším užitočným príslušenstvom sú keramické sálavé ohrievače pre zvieratá, ktoré nemajú rady ostré osvetlenie. Zariadenie ohrieva a zohrieva vzduch bez svetelných lúčov. Je obzvlášť vhodný do terária pre chameleóny a hady. Podporuje rast zvierat, zahrieva ich kožu, svaly a kosti.

Postarajte sa o kvalitné svietidlo vhodné pre rôzne typy svetelných zdrojov. Doplňte ho o ďalšie príslušenstvo, napr. teplomer, vlhkomer a termostat, ktoré vám poskytnú informácie o podmienkach v teráriu. Vyberte vhodné žiarovky do svietidla. V našom obchode nájdete denné a nočné modely, ktoré poskytujú optimálne množstvo UVA a UVB žiarenia. Pozrite sa na LED osvetlenie terárií na denné aj nočné použitie. Reguluje teplotu počas letných mesiacov a večerných hodín.

Na čo sa zamerať pri výbere osvetlenia v teráriu?

Na čo by ste mali pri výbere systému vykurovania a osvetlenia terária dbať najviac? V prvom rade ide o potreby zvierat, ktoré vychádzajú z podmienok prostredia, v ktorom by prirodzene žili. Majte na pamäti intenzitu svetla a teplotu, pri ktorých sa obojživelníky a plazy v príslušných zemepisných šírkach vyskytujú, a snažte sa ich v teráriu čo najpresnejšie znázorniť.

Nezabudnite, že teplota a množstvo UV žiarenia sa počas dňa a noci líšia. Prispôsobte ich intenzitu konkrétnemu času. Vytvorte denné a nočné reflektory, ak chcete pozorovať jeho aktivity vo večerných hodinách. Dbajte na to, aby osvetlenie terária nerušilo zviera v odpočinku. Pre správne fungovanie zvierat je potrebné optimálne množstvo UVA a UVB svetla. Plazy a obojživelníky považujú denné svetlo za súčasť svojho vykurovania, preto je dôležité vybrať si kvalitné zariadenie.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
Spokojnost
2024-06-17
Všetko bez problémov.
pixel