Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Szczotka dla psa

( počet produktov: 6 )

Psia srsť – jej najdôležitejšie funkcie

Srsť každého psa je dôležitá. Základnou funkciou je samozrejme ochrana tela zvieratka nielen pred slnkom či dažďom, ale aj pred drobnými poraneniami. Vďaka nej sa pes nebude škriabať pri prechádzkach s majiteľom cez ťažko dostupné miesto.

Vedeli ste, že psie chlpy nie sú rovnaké pre každého psa? Môžete sa stretnúť s domácimi miláčikmi s dlhou alebo krátkou srsťou, drsnou alebo hodvábnou, s podsadou alebo bez nej. Najdôležitejšie je vedieť si vybrať tie správne produkty na starostlivosť o srsť vášho domáceho maznáčika.

Vďaka správnej a systematickej starostlivosti o srsť vášho psa si dostatočne včas všimnete nežiaduce zmeny, ktoré môžu byť znakom toho, že je niečo ohrozené jeho zdravím. Rýchlo sa tak zbavíte napríklad kliešťa, ktorý mohol uhryznúť vášho miláčika. Ošetrenia, ktoré sa zameriavajú na starostlivosť o srsť vášho psa, vám tiež uľahčia rozpoznanie zamotania.

Kefy pre psov – aby váš pes vyzeral dokonale

Srsť vášho psa môže vyžadovať váš zásah – môže sa stať zmatnenou, plstnatou a zhluknutou. Z tohto dôvodu to nemusí vyzerať najlepšie. Preto je veľmi dôležitá správna starostlivosť. Psia srsť je veľmi odlišná. Dlhé, krátke, kučeravé, rôznej hrúbky, s podsadou alebo bez nej. Niekedy nemusí byť srsť potrebná, pretože pes to zvládne sám. V iných prípadoch však môže byť potrebné použiť kefu pre psov. Dobre vybraná a kompletná súprava príslušenstva zlepší pohodu vášho domáceho maznáčika.

Problémy s vlasmi sa môžu objaviť kedykoľvek v živote vášho domáceho maznáčika. Srsť môže byť zmatnená v dôsledku blata, nečistôt a iných nečistôt. Negatívne sa na ňom môže prejaviť aj vlhkosť – kabát nie je odolný voči dažďu a snehu. Kefa na hrebeň pre psov vám umožní postarať sa o srsť vášho psa a tiež vám pomôže zabezpečiť, aby srsť vášho psa vždy vyzerala ako čistá, bez ohľadu na okolnosti. Je to tiež prirodzený proces, že vlasy vypadávajú. V takýchto chvíľach však môžete podporiť jeho výmenu a pravidelne vyčesávať odumretú srsť.

Pravidelná starostlivosť o srsť vášho psa sa priaznivo prejaví nielen na jeho zdravom a príťažlivom vzhľade. Veľmi dôležitým aspektom ovplyvneným častým česaním je prevencia rozvoja parazitov ako sú blchy, demodex a kliešte. V druhom prípade si vďaka správnej starostlivosti o vášho domáceho maznáčika budete môcť rýchlo všimnúť a zbaviť sa týchto nechcených hostí.

Kefy pre psov sa dodávajú v mnohých rôznych variantoch, takže výberom a nákupom tej správnej venujte trochu času. Dobre upravený pes je pes, ktorý je dobre upravený a cíti sa dobre. Veľmi príjemným rituálom môže byť aj čistenie psa denne alebo aj týždenne. Starostlivosť o srsť vášho psa vám pomôže vybudovať puto medzi vami a vaším miláčikom. Vďaka tomu bude zvieratko nielen dobre upravené, ale bude sa cítiť aj šťastné a rozmaznávané.

Kefa na starostlivosť o srsť – starajte sa o vzhľad vášho psa

Psia kefa je základným prvkom v starostlivosti o srsť psov. Žiadni dvaja psi nie sú rovnakí, a preto existuje veľa druhov kief. Pri kúpe dbajte na to, aby bola kefa na srsť prispôsobená typu srsti vášho domáceho maznáčika. Koniec koncov, kefa pre krátkosrstého psa je veľmi odlišná od kefy pre dlhosrstého psa. Krátkosrsté psy majú úplne iné potreby starostlivosti.

Psa s veľmi hustou srsťou a hustou podsadou musíte upravovať úplne inak ako psa s jemnou srsťou. Česanie vášho domáceho maznáčika je jednoduchá činnosť, no výber správnej kefy na túto úlohu môže byť na začiatku problematický.

Voľba pre krátkosrstého psa

Údržba srsti krátkosrstého psa nie je náročná úloha. Úplne postačí, ak pre svojho psa vyberiete ten správny hrebeň. Na tento účel sa výborne hodia aj kefy s kovovými zubami a gumené kefky. Takéto doplnky často prichádzajú vo forme rukavice, ktorá sa dá nosiť na ruke - česanie sa stane nielen efektívnym, ale aj veľmi pohodlným. Všetky vyššie uvedené doplnky vám uľahčia odstraňovanie psích chlpov, vrátane: prach a vlasy, ktoré už vypadli. Ošetrenie srsti vykonávané pomocou vhodného zariadenia môže navyše pomôcť vášmu miláčikovi relaxovať.

Dobrým riešením bude aj hrebeň pre psov. Je ideálny po kúpeli a tiež vám pomôže odstrániť odumretú srsť vášho psa. Srsť jemne rozčešete a odstránite zamotanie. Táto možnosť však nebude fungovať pre hustú kožušinu s podsadou, pretože nebude schopná odstrániť mŕtve vlasy. Pamätajte, že pravidelné odlupovanie je veľmi dôležité. Pomáha odstraňovať nečistoty, ktoré sa v ňom najčastejšie hromadia a zlepšuje krvný obeh v koži psa.

Nielen česanie je dôležité, preto nezanedbávajte česanie svojho krátkosrstého psíka. Jeho srsť síce nie je toľko zmatnená, ale stále vypadáva a odumretú srsť je najlepšie odstrániť pri česaní. V našej predajni nájdete množstvo užitočných doplnkov pre starostlivosť o srsť vášho miláčika.

Ako vybrať kefu pre dlhosrstého psa?

Kefy pre dlhosrstých psov musia dlhú srsť rozčesať a zabrániť jej zamotaniu. Pýtate sa, ktorá kefa bude vhodná pre dlhosrstého psíka? Aké metódy starostlivosti o srsť by sa mali používať? Najlepšou voľbou bude mäkká kefa, aby sa nepoškodila jemná srsť psa, ale len jemne česala.

Psy s hustou, hustou a silnou podsadou a kratšou srsťou majú úplne iné potreby. Tu sa musíte uistiť, že kefa má dlhé a silné ihly, aby sa dostala do najhlbších vrstiev srsti a všetko rovnomerne rozčesala. Na odstránenie podsady najlepšie poslúži špeciálny hrebeň pre psov. Pre veľkého psa budete potrebovať aj väčšiu kefu na srsť, vďaka ktorej psa vyčešete rýchlejšie a pohodlnejšie.

Odstránenie podsady je veľmi dôležitý postup pre všetkých psov, ktorí ju majú. Venujte tomu zvláštnu pozornosť. V tejto zóne srsti žije väčšina baktérií a hromadí sa najviac nečistôt. Preto dobre zvolená česacia kefa zefektívni a spríjemní každú strihaciu činnosť vášho psa pre obe strany.

Arazoo ponúka malé a veľké kefky na efektívnejšie čistenie vášho psa. Dobre padnú do ruky, aby sa nešmýkali a nesťažovali starostlivosť o psíka. Jednostranné a obojstranné. Na česanie srsti, masírovanie pokožky a vyčesávanie chlpov, ktoré vypadli počas procesu výmeny – bežne nazývané „mŕtve chlpy“. Koniec koncov, kefa na psie chlpy má mnoho rôznych použití. Len starostlivosťou o všetky aspekty získate psa s krásnou a upravenou srsťou. Pamätajte tiež, že kefy pre dlhosrstých psov nie sú nevyhnutne vhodné pre krátkosrstých psov a naopak. Každý pes má úplne iné nároky na starostlivosť.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Spokojnosť
2024-06-23
ryche dodanie lacnejsie ako inde
pixel