Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Suché krmivo pre psy

( počet produktov: 1558 )

Suché krmivo pre psov - základ výživy

Správna výživa psov je celá veľmi rozsiahla oblasť, ktorá sa v posledných rokoch veľmi rozvinula. Prinieslo psom veľký úžitok, pretože im umožňuje podávať kvalitnejšie - chutnejšie a zdravšie krmivo, ktoré je prispôsobené ich individuálnym potrebám. To je veľmi dôležité, pretože len dobre živený pes je zdravý a šťastný pes.

Suché krmivo pre psov vám pomôže správne kŕmiť vášho psa. Poskytne vášmu psovi všetky potrebné vitamíny a živiny v pohodlnej a veľmi dostupnej forme. Môže byť základom jeho stravy. Je nielen chutné, ale aj hodnotné a kalorické - na uspokojenie všetkých potrieb vášho psa ho podľa objemu potrebujete oveľa menej ako mokrého krmiva.

Vďaka tomu je suché krmivo aj veľmi úsporné riešenie - jedno balenie vydrží naozaj dlho, takže váš pes bude mať vždy prístup ku kvalitnému krmivu a vy nebudete príliš zaťažovať svoju peňaženku. Pri správnom skladovaní suché krmivo pre psov tiež nestráca svoju chuť a nekazí sa, takže vydrží dlhšie čerstvé.

Kŕmte svojho psa týmto krmivom, aby bol zdravý, silný a plný energie. Suché krmivo pre psov je pre vás tiež veľmi pohodlné - budete môcť svojmu psovi ľahšie dávkovať a porciovať, čím sa uistíte, že dostane toľko jedla, koľko potrebuje. Je to dôležité, pretože pri podávaní príliš malého množstva krmiva hrozí psovi podvýživa a pri prekrmovaní mu hrozí nadváha. Oba tieto stavy sú pre vášho psa veľmi neprirodzené a sú potenciálnym zdrojom mnohých vážnych problémov.

Nezabudnite, že váš psík nesmie mať stále plnú misku jedla. Najlepšie je stanoviť pevné časy jedla a vždy ich dodržiavať. Váš pes si potom zvykne na to, že má jedlo v miske v určitom dennom čase a jeho tráviaci systém si zvykne na túto pravidelnosť. Pre dospelého zdravého psa sa zvyčajne odporúčajú dve jedlá denne - ráno a večer s odstupom 12 hodín.

Neustály prístup k jedlu môže u psov viesť k obezite a preťaženiu tráviaceho systému, ktorý si po jedle nestihne oddýchnuť a v pokoji stráviť prijatú potravu. Toto usporiadanie tiež neumožňuje majiteľovi kontrolu nad tým, koľko pes zjedol. Prečo je táto kontrola taká dôležitá? Náhla strata chuti do jedla môže byť signálom, že sa v psom organizme deje niečo zlé - preto sa oplatí pravidelne sledovať, koľko pes zje.

Suché krmivo pre psov - prečo je také obľúbené?

Suché krmivo pre psov je koncentrovaná forma výživy pre vášho milovaného domáceho miláčika. Je to pravdepodobne najobľúbenejší spôsob kŕmenia psa, ktorý je dnes na trhu k dispozícii. Predovšetkým vám ako majiteľovi poskytuje pohodlie.

Jednorazovo si môžete objednať krmivo, ktoré vystačí vášmu psovi až na niekoľko mesiacov. Ušetrí vám to aj čas - nemusíte svojmu psovi sami variť ani pamätať na pravidelné objednávanie mokrého krmiva. Suché krmivo pre psov dostupné v našom obchode dokáže zabezpečiť nutričné požiadavky všetkých psov: veľkých, stredných aj malých, čistokrvných aj nečistokrvných, šteniat, dospelých psov aj psích seniorov.

Krmivo pre psa je vždy najlepšie vyberať s ohľadom na jeho vek, pretože pes v každej vekovej skupine má veľmi špecifické požiadavky, ktoré sa výrazne líšia od psov v inom vekovom rozmedzí. Šteňatá stále rastú a potrebujú viac bielkovín a ďalších živín na rast a výživu mozgu.

Na druhej strane, psí seniori sa už čoraz častejšie stretávajú so zdravotnými problémami - staroba má svoje práva. Psy sú čoraz viac unavené, môžu mať problémy so zubami a mnoho ďalších ochorení tohto veku. Preto sa krmivo pre psov seniorov musí starať o ich organizmus a nezhoršovať ho.

Dospelé psy sú tiež odlišné, preto je najlepšie im stravu ešte viac prispôsobiť - z hľadiska fyzickej aktivity, životného štýlu alebo celkového zdravotného stavu.

Suché krmivo sa vyrába dehydratáciou živín. Obsah vody v zložení takýchto potravín môže byť až 10 %. Toto krmivo je pomerne kalorické. Vďaka tomu je možné kŕmiť psa ekonomicky. Poskytuje tiež veľmi dobré výsledky pri kŕmení športových psov, veľmi aktívnych psov alebo psov s podváhou.

Vo všetkých týchto prípadoch je jednoducho oveľa jednoduchšie prideliť najlepšiu, najžiadanejšiu dávku potravín tak, aby boli plne uspokojené jeho potreby súvisiace s jeho životným štýlom. Takto bude mať váš pes vždy toľko potravy, koľko potrebuje, a to všetko je veľmi dôležité pre jeho zdravie a správny vývoj - v každej fáze jeho života.

Krmivo pre psov je mimoriadne dôležité - dodáva vášmu psíkovi všetky potrebné živiny a vášmu miláčikovi množstvo energie na každodenné hry a dlhé prechádzky, ktoré obaja tak milujete. Suché krmivo pre psov je veľmi veľká skupina rôznorodých výrobkov - aby ste vybrali správne krmivo pre svojho domáceho miláčika, mali by ste si pozorne prečítať etiketu. Výrobcovia sú povinní presne uviesť, z čoho sa konkrétne suché krmivo pre psov skladá - etiketa je teda najspoľahlivejším zdrojom poskytujúcim podrobné informácie o výrobku.

Okrem zloženia stojí za to venovať pozornosť aj názvosloviu. Napríklad výrazy ako "kompletné a vyvážené" alebo "plnohodnotné" znamenajú, že dané suché krmivo pre psov môže tvoriť kompletnú stravu pre vášho domáceho miláčika a nie je potrebné ho dopĺňať ďalšími zložkami. Okrem toho v hlavnej časti etikety môžete bez toho, aby ste sa zaoberali zložením, nájsť informácie o tom, koľko mäsa vybrané krmivo pre psov obsahuje. Napríklad - výraz obsahujúci slovo "s", napríklad "morčacie krmivo", znamená, že výrobok by mal obsahovať minimálne 4 % mäsa (ale samozrejme ho môže byť oveľa viac). Výraz obsahujúci slovo "rich in", napr. "rich in beef", znamená, že v krmive je minimálne 14 % hovädzieho mäsa. Suché krmivo pre psov so slovným spojením "s príchuťou", napr. "s kuracou príchuťou", môže obsahovať menej ako 4 % mäsa.

Najlepšie suché krmivo pre psov - aké?

Jednou z prvých možností, s ktorou sa ako opatrovateľ svojho štvornohého miláčika stretnete, je krmivo pre psov. Suché krmivo patrí k najobľúbenejším a najpohodlnejším na dávkovanie. Čo by ste mali pri jeho výbere zvážiť?

Predovšetkým sa riaďte záujmom svojho psa. Na trhu je k dispozícii naozaj veľa rôznych krmív. A najlepšie suché krmivo pre psov je také, ktoré spĺňa všetky potreby vášho psa a zohľadňuje jeho vek, veľkosť alebo dokonca plemeno - na trhu sú totiž aj krmivá špecifické pre jednotlivé plemená.

Krmivo určené pre konkrétne plemená psov je z hľadiska zloženia prispôsobené všeobecným potrebám priemerného predstaviteľa plemena. Zohľadňuje ich pohyblivosť, vzhľad, veľkosť a všetky genetické predispozície, ktoré môžu mať psy daného plemena - najmä pokiaľ ide o alergie a potravinové intolerancie, ktoré sú pre zástupcov daného plemena bežné.

Ak máte pochybnosti a neviete, ktoré krmivo zvoliť, vždy sa môžete poradiť so svojím dôveryhodným veterinárnym lekárom. Môžete tiež vyhľadať pomoc veterinárneho odborníka na výživu. Ich pomoc môže byť nepostrádateľná, ak má váš pes špeciálne požiadavky na stravu, trpí alergiami alebo chorobami, alebo jednoducho ak si chcete byť absolútne istí, že váš domáci miláčik dostáva všetko, čo potrebuje k životu.

Rozhodne však nepoužívajte cenu ako jediné kritérium. Najdôležitejšie je zloženie a dobré potraviny nájdete v každej cenovej kategórii. Cena sa vždy odvíja od blaha vášho domáceho maznáčika - strava je totiž kľúčom k správnej preventívnej starostlivosti o zdravie. Skontrolujte zloženie krmiva - je to veľmi dobrý zvyk. Potom zvážte, či spĺňa potreby vášho psa, a ak áno, na cenu sa pozrite až na konci.

Z čoho by sa malo skladať najlepšie krmivo pre psov? Psy sú mäsožravce, takže suché krmivo pre psov by malo v prvom rade obsahovať dostatok kvalitného a výživného mäsa, aby vášmu domácemu miláčikovi dodalo energiu na každodennú hru - mäso by preto malo byť na zozname zložiek krmiva pre psov vysoko, ak nie najvyššie. Stojí za to venovať pozornosť tomu, aký druh mäsa je v zložení (či ide o čisté mäso alebo zmes mäsa, kostí a vnútorností).

Druhou zložkou, ktorú suché krmivá pre psov obsahujú, sú plnidlá. Do tejto kategórie patrí prakticky všetko, čo nie je mäso. Okrem mäsa krmivo pre psov zvyčajne obsahuje obilniny, ako je pšenica, ryža, kukurica alebo ovos. Na trhu existujú aj suché krmivá pre psov bez obilnín. Niektoré psy znášajú tieto krmivá bez obilnín lepšie, často sa v nich ako plnidlo používajú zemiaky. Lepšiu znášanlivosť môžu majitelia zistiť podľa frekvencie vyprázdňovania svojich miláčikov - tí, ktorí dostávajú krmivo bez obilnín, sa často vyprázdňujú menej, pretože absorbujú takmer všetko, čo prijmú počas jedla. Obilniny niekedy psy nestrávia, preto je frekvencia vyprázdňovania u psov na diéte obsahujúcej tieto zložky vyššia. To však neznamená, že krmivo pre psov s obilninami je zlé - často to závisí od individuálnych predispozícií vášho psa alebo existujúcich alergií.

Treťou skupinou zložiek, ktoré krmivo pre psov obsahuje, sú rôzne prísady a zlepšujúce látky. Medzi ne môže patriť napríklad taurín, ktorý podporuje činnosť srdca štvornohého miláčika, antioxidant karnitín, ako aj glukozamín a chondroitín, ktoré podporujú kĺby. Suché krmivo pre psov často obsahuje aj zdravé nenasýtené mastné kyseliny, ako aj vitamíny a stopové prvky.

Vždy je tiež dobré skontrolovať recenzie príslušných značiek krmív, ktoré sú ľahko dostupné na internete a umožňujú vám získať predstavu o danej téme a urobiť najlepší výber, pričom sa plne zohľadnia všetky potreby psa.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Všetko super, odporúčam
2024-06-17
Spokojná
pixel