Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Mokré krmivo pre psov

( počet produktov: 792 )

Mokré krmivo pre psov - čo to je?

Mokré krmivo pre psov je druh krmiva pre psov, ako už názov napovedá, vo forme špeciálne pripraveného krmiva, ktoré sa dodáva v konzistencii "paštéty" alebo "konzervy". Od suchého krmiva sa odlišuje výrazne vyšším obsahom vody. Vysoký obsah vody v krmive pre domáce zvieratá môže mať vplyv na tráviaci systém zvieraťa, najmä na jeho močové cesty alebo obličky. Môže tiež uľahčiť vyprázdňovanie, pretože stolica psa bude hydratovanejšia - pes sa tak môže vyhnúť zápche.

V porovnaní so suchým krmivom má vlhké krmivo nižší obsah kalórií - je menej koncentrované. Mokré krmivo je najlepšie pre starších psov, ktorí majú problémy so žuvaním. Mokré krmivo s mäkšou štruktúrou sa psovi seniorovi bude oveľa ľahšie žuť a prehĺtať.

Tieto druhy potravín sú zvyčajne balené v konzervách, podnosoch alebo miskách. To uľahčuje porciovanie a skladovanie potravín.

Prečo sa pre psov používajú mokré krmivá? Odpoveď je veľmi jednoduchá: pretože im chutí.

Hoci je suché krmivo pre domáce zvieratá veľmi ekonomické a odporúčané veterinármi, niekedy môže byť váš domáci miláčik vyberavý. Napr. nerád sa obťažuje žuvaním zrniek suchého krmiva. Morské krmivo sa môže ukázať ako chutnejšie a aromatickejšie pre vášho psa. Preto ho bude s radosťou jesť.

Tento typ potravín môžete použiť za rôznych okolností. Čo to znamená? Strava vášho domáceho maznáčika by mala byť konzistentná, ale to neznamená, že musí byť nudná. Vlhké krmivo pre psov sa často mieša so suchým krmivom, aby sa vaše zviera povzbudilo a zvyklo si na chuť suchého krmiva. Niekedy jeho stravu spestríte - ak je váš pes kŕmený dvakrát denne, môže pri prvom jedle jesť mokré krmivo a pri druhom suché. Je veľmi dôležité, aby to bolo vždy to najlepšie mokré krmivo pre vášho psa, prispôsobené jeho individuálnym potrebám, t. j. kalorickým požiadavkám, veku, plemenu alebo hmotnosti.

Výber správneho vlhkého krmiva je obrovským prínosom pre zviera, ktoré dostáva plnohodnotnú stravu, aj pre majiteľa. Kúpou kompletného krmiva pre psov si môžete byť istí, že každé jedlo dodá vášmu domácemu miláčikovi presne tie živiny, ktoré potrebuje. A o to predsa ide - každý chce, aby bol jeho psík zdravý a šťastný čo najdlhšie.

Druhým aspektom, ktorý je obrovskou výhodou hotových vlhkých potravín, je pohodlie. Nemusíte vyberať suroviny, krájať, mlieť, variť, skladovať, zmrazovať. Keď je čas na jedlo, jednoducho otvoríte plechovku alebo vrecúško a naplníte misku svojho psa chutným, zdravým krmivom. Váš psík je spokojný a sýty a vy máte viac času na oddych a vlastné radosti - vrátane hier so svojím štvornohým miláčikom. Koniec koncov, tráviť čas so svojím psíkom hrou a prechádzkami je takmer rovnako dôležité ako správna výživa.

Mokré krmivo pre psov - ktoré si vybrať?

Aromatické a chutné vlhké krmivá sú vynikajúcou náhradou alebo doplnkom každodennej stravy psa založenej na suchom krmive. V internetovom obchode nájdete vysokokvalitné vlhké krmivá pre psy rôznych vekových kategórií. K dispozícii sú krmivá pre šteňatá a staršie psy, pre psy aktívnejšie a pokojnejšie povahy.

Mokré krmivo sa vyznačuje veľmi vysokým obsahom bielkovín - oveľa vyšším ako v prípade suchého krmiva. To je ďalší dôvod, prečo sa oplatí zaradiť ho do stravy vášho psa. Nielen preto, že je chutné a zvyčajne ho domáce zvieratá milujú, ale aj preto, že často obsahuje viac živín - bielkovín alebo zdravých tukov, ktoré sú tiež veľmi dôležité v strave každého psa. Na druhej strane sa vlhké krmivá vyznačujú nižším obsahom sacharidov, čo je veľkou výhodou. Sú tiež ľahko stráviteľné a predstavujú dobrú voľbu pre psov s tráviacimi problémami.

Krmivo pre psov je dostupné v mnohých atraktívnych príchutiach. Mnohé z nich sú založené na kuracom mäse, ale máme aj krmivá na báze hovädzieho mäsa, ako aj králičieho mäsa alebo čerstvých rýb. Približný obsah mäsa v danom druhu krmiva si môžete prečítať na etikete výrobku bez toho, aby ste museli presne čítať zloženie. Na základe percentuálneho podielu mäsa v potravine ju môžeme rozdeliť na štyri typy. Potraviny s mäsovou príchuťou obsahujú najmenej mäsa, menej ako 4 %. Potraviny s mäsovou príchuťou zaručene obsahujú od 4 do 26 % mäsových zložiek. Vlhké potraviny s vysokým obsahom mäsa obsahujú od 26 % do 50 % a potraviny s príchuťou mäsa obsahujú viac ako 50 % mäsa.

Mokré krmivá obsahujú okrem mäsa aj rastlinné zložky. Môžu to byť obilniny, ako napríklad ryža, kukurica alebo pšenica, ako aj pseudoobilniny, napríklad amarant, pohánka alebo quinoa. Veľmi často sa pridáva aj zelenina, predovšetkým zemiaky, ale aj bataty, tekvica, mrkva alebo topinambur. Zelenina je skvelou výplňou, ale zároveň dopĺňa jedlo o cenné živiny. Mokré krmivo veľmi často obsahuje aj chutné a zdravé ovocie, napríklad jablká, citrusy alebo bobuľovité ovocie.

Naša ponuka vlhkých krmív pre psov je veľmi široká a okrem klasických krmív pre domáce zvieratá v nej nájdete aj veterinárne krmivá pre psy s obezitou, artritídou, srdcovými ochoreniami alebo cukrovkou.

Ak chcete krmivo vyskúšať a zistiť, či vášmu domácemu miláčikovi chutí, v ponuke sú aj jednotlivé balenia krmiva. Ak však vaše zviera už má svoje obľúbené krmivo, môžete si objednať cenovo výhodnejšiu verziu s viacerými baleniami.

Vlhká strava je často dostupná v praktických, praktických a malých baleniach, ktoré obsahujú jednu porciu jedla. Je to veľmi pohodlné - tento typ krmiva si môžete ľahko vziať so sebou, napr. na celodenný výlet, a dať ho svojmu psovi na jedno jedlo.

Pri výbere krmiva pre vášho psíka je potrebné myslieť aj na to, že psie žalúdky neznášajú časté zmeny. Ak sa vám podarí vybrať krmivo, ktoré vyhovuje chuti vášho domáceho maznáčika, vyhovuje vám jeho zloženie a myslíte si, že je pre vášho domáceho miláčika vhodné, nemeňte ho príliš rýchlo. Je lepšie kúpiť pre svojho domáceho miláčika viac balení osvedčeného dobrého krmiva, ako neustále testovať nové výrobky. Každý nový výrobok predstavuje riziko alergie, ak obsahuje látky, ktoré váš psík predtým nevyskúšal.

Keď ste našli ideálne krmivo pre svojho domáceho miláčika, nezabudnite ani na pravidelnosť. Väčšine dospelých domácich miláčikov najlepšie vyhovuje jesť dvakrát denne - ráno a večer v 12-hodinových intervaloch. Ak zavediete pevný čas jedla, váš pes si naň časom zvykne a bude presne vedieť, kedy má očakávať plnú misku. Dlhé prestávky medzi jednotlivými jedlami sú dobré aj pre tráviaci systém vášho psa - žalúdok má možnosť všetko dôkladne stráviť a oddýchnuť si pred prijatím ďalšej dávky potravy.

Pravidelné časy kŕmenia sú pre vás tiež pohodlnou voľbou - po určitom čase sa vkladanie mokrého krmiva do misky vášho psa stane takým zvykom, že sa nebudete musieť obávať, že by ste na kŕmenie vášho psíka zabudli. Budete to robiť úplne automaticky alebo vám to pripomenie váš psík, ktorý čaká na svoje chutné jedlo.

Pozrite si celý sortiment Arazoo.sk a vyberte si krmivo, ktoré vyhovuje potrebám vášho štvornohého priateľa.

Najlepšie vlhké krmivo pre psa - na čo si dať pozor?

Ak rozmýšľate, aké krmivo vybrať pre svojho domáceho miláčika, v prvom rade venujte pozornosť tomu, ako by mala byť zložená jeho strava. Strava pre labradora sa bude úplne líšiť od stravy pre jorkšírskeho teriéra. Preto sa neoplatí dávať im rovnaké krmivo. Vždy venujte pozornosť popisu výrobcu. Na obale často nájdete užitočné informácie o tom, pre akých psov bude konkrétne krmivo najvhodnejšie - ide o plemeno, vek a hmotnosť psa.

Dobré vlhké krmivo pre psov obsahuje dostatočné množstvo mäsa. Nezabudnite, že základom stravy vášho psa sú živočíšne bielkoviny. Ide o typ bielkovín, ktoré tráviaci systém vášho domáceho maznáčika najlepšie absorbuje. Okrem živočíšnych bielkovín obsahujú niektoré krmivá pre psov aj rastlinné bielkoviny. Aké krmivo je pre vášho psa najlepšie? Aký typ mäsa by malo obsahovať?

Výrobcovia používajú rôzne termíny, aby objasnili, aký druh mäsa sa do konkrétneho vlhkého krmiva pridáva. Pojem "mäso" sa vzťahuje na všetky časti zvierat, ktoré sú vhodné na ľudskú spotrebu. Takéto mäso je zdravé a bohaté na živiny, preto sa oplatí venovať pozornosť jeho obsahu v krmive. "Čerstvé mäso" je zárukou, že okrem chladenia alebo mrazenia mäso neprešlo žiadnymi inými tepelnými procesmi. Ďalším typom mäsovej zložky, ktorú vlhké potraviny obsahujú, sú vnútornosti, čo je iné mäso ako mäso z jatočného tela vrátane krvi a vnútorností - bohaté na bielkoviny, ako aj vitamíny a minerálne látky. Súčasťou zloženia môžu byť aj živočíšne produkty, t. j. vedľajšie produkty porážky, ako sú kosti.

Pri čítaní zloženia potraviny venujte pozornosť poradiu, v akom sú uvedené zložky. Zložka, ktorá je v potravine najviac zastúpená, je vždy uvedená ako prvá. Vo vysokokvalitnom krmive by to malo byť mäso (alebo ryba, ak má váš pes túto konkrétnu preferenciu). Vlhké krmivo pre psov s vysokým obsahom mäsa bude vášmu psovi nielen chutiť, ale predovšetkým vám umožní správne kŕmiť vášho domáceho miláčika, aby sa cítil dobre, mal silu behať, voľne sa pohybovať a bol najšťastnejším psom na svete.

Snažte sa tiež, aby bolo zloženie jedla úplne jasné. Čo to znamená? Čím kratšie a jasnejšie zloženie - tým lepšie. Je dobré, ak viete, z akého mäsa je potravina vyrobená: hovädzie, kuracie, morčacie alebo bravčové. Nič nebráni tomu, aby jedlo obsahovalo zmiešané mäso. Ak budete vedieť efektívne čítať etikety a zloženie, bude pre vás oveľa jednoduchšie vybrať krmivo, ktoré plne vyhovuje potrebám vášho psíka.

Ktoré krmivo bude pre vášho psíka najlepšie? Pri výbere výrobku pre svojho domáceho miláčika venujte pozornosť podmienkam na etikete. Výrazy kompletné, kompletné, vyvážené, živočíšne alebo 100 % kompletné znamenajú, že daný typ krmiva bude vášmu psovi stačiť ako jediné krmivo a poskytne mu všetky živiny, ktoré potrebuje na správne fungovanie. Takéto krmivá pre psov môžete používať denne ako jediný zdroj živín pre vášho psíka. Je dobré mať na pamäti, že niektoré krmivá môžu konzumovať domáce zvieratá všetkých vekových kategórií a niektoré sú určené pre konkrétne vekové skupiny psov.

Druhým typom vlhkého krmiva je doplnkové krmivo. Ide o krmivá pre psov, ktoré majú vysoký obsah živín, ale nie dostatočný na to, aby pokryli 100 % denných požiadaviek. Takéto krmivo môže tvoriť len časť stravy a malo by sa kombinovať s inými druhmi krmiva.

Mokré potraviny - majú nejaké nevýhody?

Mokré krmivá pre psov majú mnoho výhod - niet divu, že ich tak radi vyberáme pre našich miláčikov. Majú však aj nejaké nevýhody? Pri odpovedi na otázku: aké je najlepšie krmivo pre môjho psíka, sa oplatí poznať všetky výhody dostupných riešení, ale aj ich nevýhody - napokon, neexistujú dokonalé výrobky pre všetkých psov.

Ak sa rozhodnete kŕmiť svojho domáceho miláčika výlučne mokrým krmivom, budete potrebovať viac úložného priestoru. Obsah vody v mokrom krmive je veľmi vysoký, približne 70 %, takže krmivo je menej koncentrované a sáčky, konzervy a tyčinky jednoducho zaberajú viac miesta ako balenie suchého krmiva, ktoré vydrží dlho.

Treba mať na pamäti aj to, že vlhké krmivo pre psov sa po otvorení veľmi rýchlo kazí. Najlepšie sú preto jedno- alebo dvojporciové balenia, ktoré rýchlo spotrebujete. Pokrytie 100 % nutričných požiadaviek vášho psa mokrým krmivom je tiež drahšie ako kŕmenie suchým krmivom.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-24
Všetko bolo super
2024-06-24
Dakujem
pixel