Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Obojky

( počet produktov: 2 )

Obojok pre mačky - prečo je taký dôležitý?

Mačka je jedným z najobľúbenejších domácich miláčikov a ako spoločník človeka je cenená už tisícky rokov. Niektoré z dnešných domácich mačiek sa delia na spoločenské, iné sú nevýbehové a väčšinu života trávia medzi štyrmi stenami a ďalšie chodia na prechádzky, ale len na vôdzke. Vo všetkých troch prípadoch sa bude hodiť obojok pre mačky, pretože práve vďaka nemu bude mačka bezpečnejšia a ľahšie identifikovateľná a lokalizovateľná, ak by sa náhodou stratila. Obojok pre mačky s adresou zvýši pravdepodobnosť, že utekajúca mačka nájde cestu domov rýchlo a bezpečne.

Mačky sú veľmi rýchle, mrštné a šikovné tvory, takže aj mačka, ktorá nikdy predtým nebola mimo bytu alebo bola vonku len na vodítku, sa môže vydať na eskapádu mimo bytu - stačí, aby využila chvíľku nepozornosti a vykradla sa von, a obojok s adresou zvýši šancu, že sa vráti domov.

Vonkajší svet je zvláštne a rozľahlé miesto, preto sa oplatí snažiť sa, aby v ňom bola vaša mačka čo najbezpečnejšia. Najlepšie je, ak mačka vôbec neopúšťa dom, ale úteky sa môžu stať aj tej najlepšej a najslušnejšej mačke, ktorá pocíti volanie prírody a rozhodne sa potešiť svoju dravčiu povahu.

Bezpečný obojok pre mačky je taký, ktorý vašu mačku identifikuje a zabráni jej, aby sa niekde zachytila a uviazla. Zvýši bezpečnosť vašej mačky vonku, a aj keď je vaša mačka čisto domáca, oplatí sa ju mať - už len kvôli bezpečnosti. Dobre zvolený obojok môže tiež len veľmi pekne vyzerať a byť pre vášho domáceho miláčika skutočnou ozdobou.

Bezpečný obojok pre mačky - prehľad sortimentu

Každú mačku sa oplatí chrániť vhodným obojkom - cena aj veľmi kvalitného obojku je naozaj malá, ale výrazne zvyšuje bezpečnosť mačky vonku, ako aj menších zvierat, na ktoré môže mačka začať poľovať, aby dala priechod svojim loveckým inštinktom - tu je najlepším riešením obojok so zvončekom pre mačku, ktorý jej zabráni v love a nebude mať negatívny vplyv na vtáky v okolí. Úroveň bezpečnosti zvyšuje aj obojok pre mačky s menom - uvedenie čo najviac informácií na obojku, vrátane práve mena zvieraťa, ako aj telefónneho čísla, na ktoré možno zavolať v prípade nájdenia zvieraťa, zvyšuje šancu, že mačka nájde domov a nie útulok.

Obojok pre mačky so zvončekom alebo adresou - výber správneho obojku je veľmi dôležitý, rovnako ako veľkosť. Preto v našej ponuke nájdete univerzálne obojky, ktoré sa dajú ľahko a rýchlo prispôsobiť krku každej mačky. V prípade obojku pre mačky nesmie byť príliš tesný, ale ani príliš široký - obojky pre mačky sa spravidla zapínajú o niečo pevnejšie ako obojky pre mačky, pretože mačky chodia pod plotmi, lezú po stromoch a majú väčšiu šancu, že sa zachytia. Ak neviete, ako správne zapnúť a nasadiť obojok na krk konkrétnej mačky, oplatí sa požiadať o radu niekoho skúsenejšieho.

Správne prispôsobenie obojku vašej mačke je dôležité aj z hľadiska pohodlia. Príliš tesný alebo príliš malý obojok pre mačky bude vášmu miláčikovi nepríjemný - a mačky vedia byť v tomto smere naozaj nevrlé, čo môže potvrdiť takmer každý majiteľ takéhoto zvieratka.

Zle priliehajúca ozdoba bude mať za následok aj neustále pokusy o odstránenie obojku a v najhoršom prípade spôsobí problémy s dýchaním. Na druhej strane, príliš voľný obojok bude zvieraťu pravidelne skĺzavať z krku a strácať sa. Pri výbere obojku pre mačky je preto dôležité mať na pamäti pohodlie vášho domáceho maznáčika.

Obojok pre mačky - so zvončekom alebo s menom? Ako si ho vybrať?

Výber obojku pre mačky je z bezpečnostných dôvodov veľmi dôležitý, preto sa oplatí starostlivo si ho premyslieť a vybrať ten najlepší. Pomerne široký sortiment môže pri tomto rozhodovaní pomôcť, aj keď sa môže zdať, že na začiatku to bude ťažké. Čo by ste teda mali urobiť, keď potrebujete obojok pre mačku alebo kocúra?

Najdôležitejšia je bezpečnosť, preto je veľmi obľúbený obojok pre mačky s telefónnym číslom. Takto, aj keď sa zvieratko odváži príliš ďaleko od domova, bude mať niekto šancu ho nájsť a zavolať na uvedené telefónne číslo, aby ho niekto z domácnosti mohol rýchlo vyzdvihnúť a zároveň ušetriť mačke veľa stresu z pobytu v novom, neznámom prostredí a tiež ju uchrániť pred tým, aby skončila v útulku.

Pri tomto type obojku pre mačky je dobré napísať meno domáceho maznáčika vedľa adresy. Mačky vo voľnej prírode môžu takýto obojok stratiť a človek, ktorý ho nájde, má nielen možnosť kontaktovať majiteľa, ale môže mačku začať volať aj menom, na ktoré je zvyknutá. S takýmito údajmi, ktorými sa obojok vybaví, bude lokalizácia úteku jednoduchšia.

Treba dbať aj na bezpečnosť ostatných zvierat - veď mačka je predátor a je jej prirodzené loviť menšie zvieratá - hlodavce alebo vtáky. Preto stojí za zváženie obojok pre mačky so zvončekom, ktorý mačku zastaví pri love a upozorní jej potenciálne obete, že sa blíži - tie potom budú mať šancu uniknúť nebezpečenstvu.

Ak máte problémy s výberom a pochybnosti, oplatí sa pozrieť si recenzie dostupné online. Takto je relatívne najjednoduchšie vystopovať kvalitný výrobok, ktorý je medzi ostatnými majiteľmi mačiek najobľúbenejší.

Obojky pre mačky majú aj čisto estetický rozmer a môžu byť módnou ozdobou. Preto je pri výbere správneho obojku dôležité zvážiť, aký typ a model bude ladiť s plemenom, sfarbením a srsťou vášho domáceho maznáčika. Nie každý obojok bude pre vaše zviera vhodný. Mačky sú od prírody individualisti, preto sa oplatí klásť na to dôraz a vybrať dokonalý obojok.

Výberom správneho obojku pre mačky zaistíte bezpečnosť svojho domáceho maznáčika. V prípade jeho úteku sa šanca na jeho nájdenie zvyšuje vďaka údajom, ktoré môžu byť uvedené na štítku obojku, ktorý bude mať vaše zviera na sebe. Stojí za to na to pamätať, pretože, ako všetci vieme, mačky si idú vlastnými cestičkami a nie je na škodu byť na takéto prípady pripravený.

Samozrejme, pri prvých pokusoch o nasadenie obojku budú takmer všetky mačky viac či menej zmätené a budú sa ho chcieť zbaviť. Keď však obojok nasadíte správne, vaše zviera si naň skôr či neskôr zvykne a už to preň nebude nepríjemný doplnok. Obojky pre mačky môžu tiež jednoducho dobre vyzerať a doplniť šatník vášho domáceho maznáčika.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7288 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super nákup
2024-06-23
Super produkt, rýchle dodanie, spoľahlivý obchod
pixel