Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Normálne vodítka

( počet produktov: 1 )

Vodítko pre vašu mačku!

Majitelia psov si cenia možnosť ísť na prechádzku so svojimi miláčikmi. Prechádzky so psom sú príležitosťou na starostlivosť o ich fyzické zdravie, formou relaxu a príležitosťou spoznať nových ľudí. Je však možné ísť na prechádzku len so psom? Samozrejme, že nie. Čoraz častejšie sa v uliciach miest stretávame s mačkami, ktoré sa prechádzajú na vodítku. Predtým, ako začnete svoju mačku vodiť na vôdzke, je však potrebné mať na pamäti niekoľko dôležitých vecí.

Mačky sú veľmi energické. Ak sú vypustené do voľnej prírody bez dozoru, je ťažké ich sledovať. Žiaľ, takéto zvieratá často postihne nepríjemný osud. Preto by sa postroj alebo obojok a vodítko pre mačky mali stať nepostrádateľnou súčasťou mačacej cesty. Či už v obchodoch so zvieratami, v internetových obchodoch alebo dokonca na aukčných portáloch, vodítko je dostupné prakticky všade. Vodítko umožní každému majiteľovi mačky užiť si prechádzku so svojou mačkou bez obáv o jej život a zdravie.

Vďaka správnemu príslušenstvu bude váš domáci miláčik pod kontrolou a predovšetkým v bezpečí. Zabránia náhodnému úteku, keď sa mačka zľakne voľne pobehujúceho psa alebo auta, ktoré sa s piskotom pneumatík rozbehne. Zabránia zvieraťu vyliezť na strom alebo do zákutia, z ktorého sa samo nedostane. Vodítko pre mačky je tak kompromisom medzi potrebami mačky a obavami opatrovateľov.

Ako pripravíte svoju mačku na prechádzku? Aké doplnky používať?

Mačky sú zvedavé a energické zvieratá. Radi pozorujú a skúmajú svet okolo seba. Prechádzky, najmä pre mačky žijúce v byte v meste, môžu priniesť veľa radosti. Mačka však na rozdiel od psa potrebuje veľa času, aby sa naučila chodiť na vodítku. Ako teda pripraviť svoju mačku na prechádzku?

Po zakúpení vhodného postroja a vodítka by ste mali svoju mačku začať oboznamovať s novým príslušenstvom. Môžete ich umiestniť vedľa mačacieho pelechu alebo kútika s jedlom. Takto si mačka zvykne na ich pohľad a vôňu. Potom môžete pristúpiť k nasadeniu postroja mačke a pripojeniu vodítka. Na začiatok postačí niekoľko minút denne na vodítku a postroji. Ak sa mačka prestane v postroji cítiť nepríjemne a zabudne, že ho má na sebe, môžete ju skúsiť vodiť po byte. Keď sa vaša mačka bude cítiť pohodlne pri chôdzi na vodítku, môžete ísť na skutočnú prechádzku.

Ak má byť prechádzka pre vašu mačku potešením, je dôležité nielen naučiť sa chodiť na vodítku, ale aj vybrať správne miesto. Preplnené ulice alebo parky, kde sa vyskytujú psy, nie sú sotva tým najlepším miestom na prechádzku s mačkou. Každá mačka, aj tá najodvážnejšia, sa bude na prvých prechádzkach cítiť vystresovaná, preto by miesto, kam pôjdete, malo byť pokojné a málo frekventované. Výborný je oplotený priestor, na ktorý nemôže vstúpiť zatúlaný pes alebo neochotný mačací človek.

Náš obchod ponúka rôzne druhy príslušenstva pre mačky vrátane klasických a reťazových vodidiel, ako aj kompletných súprav pozostávajúcich z postrojov a vodidiel. Pred objednaním konkrétneho vodítka pre mačky skontrolujte, či má správnu veľkosť. Nájdete tu aj postroje a vodítka pre malé a veľké mačky v desiatkach rôznych farieb. Máme vodítka v podobe elegantnej stuhy alebo šnúry, ako aj vodítka v podobe kovovej reťaze zakončenej pohodlnou koženou rukoväťou.

Prakticky všetky vodítka pre mačky uvedené v obchode sú k dispozícii v niekoľkých dĺžkach. Môžete si vybrať klasické vodítko s dĺžkou 3-8 metrov alebo kovovú retiazku s koženou rukoväťou s dĺžkou 2 metre. V závislosti od toho, aké dlhé a z akého materiálu je vodítko pre mačky vyrobené, môže byť cena nižšia alebo vyššia. Vyberte si niečo v rámci svojho rozpočtu a zabezpečte svojej mačke zaujímavé chvíle.

Aké vodítko pre vašu mačku? Čo treba zvážiť pri výbere vodítka?

Predtým, ako sa rozhodnete ísť na prechádzku so svojou mačkou, je dôležité zaobstarať si správne príslušenstvo. Výber nie je jednoduchý, na trhu sa objavuje čoraz viac vodidiel pre mačky. Ktoré by ste si teda mali vybrať, aby z prechádzky mala úžitok mačka aj jej opatrovateľ?

Pred kúpou sa musíte zamyslieť predovšetkým nad dĺžkou vodítka. Na začiatku je vhodné krátke vodítko. Takéto vodítko vám dáva väčšiu kontrolu nad vašou mačkou, ktorá, nezvyknutá na chôdzu, sa môže vyplašiť. Ak však vaša mrouskačka už ovláda umenie chôdze na vodítku, môžete si dovoliť kúpiť dlhší model. Vodítko pre mačky s dĺžkou až 8 metrov je skvelou voľbou, keď chcete svojmu domácemu miláčikovi dopriať trochu viac slobody.

Rovnako dôležitý je aj typ vodítka. Najbežnejšie vodítka sú jednoduché - povrazové. Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov: nylonu, velúru alebo popruhu. Sú relatívne lacné a na začiatok budú ideálne. Automatické vodítka sú o niečo drahšie. Budú dobre fungovať pre mačky, ktoré sú už zvyknuté chodiť na vodítku. Takéto dlhé vodítko poskytne vašej mačke pocit slobody a zároveň zaistí bezpečnosť.

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere vodítka je jeho kvalita. Solídne spracovanie je zárukou bezpečnosti. Kvalitný výrobok sa nezlomí, samovoľne neodpojí ani príliš rýchlo nepoškodí. Odolnosť a robustnosť sú vlastnosti, ktoré by malo mať každé vodítko pre mačky. Cena kvalitného vodítka môže byť pomerne vysoká, ale keď plánujete pravidelné prechádzky so svojím domácim miláčikom, niekedy je lepšie investovať trochu viac. Ak však nie ste úplne presvedčení, že sa vašej mačke budú prechádzky páčiť, potom je najlepšou voľbou zvoliť jednoduché, lacnejšie vodítko.

Vodítko pre mačky - kedy sa obzvlášť oplatí do neho investovať?

Už viete, aké vodítko je pre vašu mačku najlepšie - zvážte teda, v akej situácii sa oplatí investovať do vodítka. Niektoré mačky vôbec nevyjadrujú potrebu ísť von. To býva prípad pokojných zvierat, tých, ktoré sú plachejšie a bojazlivejšie, a tých, ktoré majú s vonkajším svetom zlé skúsenosti. V ich prípade sa neoplatí za každú cenu znášať prechádzky.

Mnohem častější je však situace, kdy kočka, která byla dříve společenská a byla adoptována, očekává procházky. V takovém případě je vodítko pro kočky nezbytné, pokud nechcete svého mazlíčka nechat jít samotného. To je důležité zejména ve městech, kde je zvýšený provoz a kde se potuluje mnoho volně pobíhajících psů. Takové situace představují riziko pro zdraví a život vaší kočky - proto je mnohem lepší chodit ven s kočkou na vodítku.

Niekedy je dobrou voľbou jednoducho vyvenčiť mačku na vlastnom dvore. Platí to najmä pre chovné mačky, ktoré majú vysokú hodnotu. Ak pre ne nemôžete pripraviť voliéru, postačí vám dlhé vodítko pre mačky. Umožní zvieraťu voľne skúmať okolie a zároveň vám poskytne záruku jeho bezpečnosti.

Ak máte aktívneho domáceho maznáčika, vyberte si pevné vodítko pre mačky. V stacionárnom obchode si ho môžete ošahať, ale môžete sa riadiť aj recenziami dostupnými na internete, ktoré vám umožnia využiť ponuku internetových obchodov.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7237 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-19
som opakovane spokojný so službami ARAZOO
2024-06-17
Všetko bez problémov.
pixel