Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Krmivo pre staršie mačky

( počet produktov: 21 )

Staré krmivo pre mačky - prečo na tom záleží?

Staroba môže byť nádherným obdobím života, a to aj pre vašu mačku. Vašou úlohou ako zodpovedného opatrovateľa mačky je poskytnúť jej čo najlepšie podmienky. Staršia mačka si zaslúži správnu, starostlivú starostlivosť a starostlivo vybrané krmivo pre mačky. Práve správna výživa umožňuje zvieraťu žiť oveľa dlhšie v zdraví a dobrej psychickej a fyzickej kondícii.

Seniorský vek často sprevádzajú rôzne ochorenia a ťažkosti. Mačky často rýchlo chudnú, pretože sa mení vstrebávanie živín. Môžu tiež náhle pribrať, čo predstavuje riziko cukrovky a je dôsledkom príliš veľkého prísunu kalórií v pomere k potrebám mačky. Z tohto dôvodu je potrebné mačkám podávať správne krmivo, ktoré im poskytne všetko, čo potrebujú na správne fungovanie.

Ak sa budete o svojho mačacieho seniora dobre starať, pomôžete mu, aby sa ešte dlho tešil zo zdravia a pohody. Dobrá strava v tomto období je veľmi dôležitá aj z hľadiska preventívnej starostlivosti o zdravie. Z tohto dôvodu sa krmivo pre staršie mačky často líši zložením a obsahom vitamínov alebo minerálnych látok od výrobkov určených pre dospelé mačky.

Staršia mačka - ako sa o ňu starať?

Správna strava je kľúčom k udržaniu zdravia vašej mačky. Krmivo pre staršie mačky je krmivo, ktoré podporuje organizmus a neumožňuje rozvoj chorôb a neduhov typických pre staršie mačky. Navyše poskytuje ľahko stráviteľné živiny so zníženým obsahom kalórií. To zabezpečuje, že zviera zostane v dobrej kondícii a nebude pociťovať hlad napriek tomu, že prijíma menej kalórií, čo sa následne prejaví v lepšej pohode a udržaní hmotnosti.

V našom obchode nájdete suché aj mokré krmivá, ktoré tvoria komplexnú stravu pre vašu mačku a poskytujú jej všetky potrebné živiny. Staré krmivá pre mačky môžete miešať, najmä ak si vyberiete jeden produktový rad. Takto poskytnete svojmu domácemu miláčikovi rozmanitosť a uspokojíte jeho potreby, pokiaľ ide o druh prijímanej potravy. Pomáha to aj hydratovať mačku, najmä tú, ktorá sa zdráha piť sama

Najlepšie krmivo pre staršie mačky sa dodáva v baleniach rôznych veľkostí, aby ste sa mohli sami rozhodnúť, koľko krmiva potrebujete, a aby ho vaša mačka jedla pravidelne a vždy dostávala čerstvé krmivo. To je pre ňu veľmi dôležité, pretože čerstvé krmivo je nielen zdravšie, ale aj chutnejšie. Kúpou menšieho balenia sa vyhnete problému skladovania krmiva v otvorenom vrecku, pri ktorom hrozí, že sa v krmive rozmnožia mikroorganizmy, napríklad roztoče, ktoré sú pre staršie zvieratá nebezpečné. Takto môžete tiež zakúpiť krmivo s rôznymi príchuťami, aby ste mačke spestrili stravu a zaistili, že vaše zviera nebude znudené jednou verziou krmiva.

Najlepšie suché a mokré krmivo pre staršie mačky - ktoré?

Najlepšie krmivo pre staršiu mačku je také, ktoré je malé a dá sa ľahko rozhrýzť. Staršie mačky totiž už môžu mať problémy so zubami a ďasnami. Z tohto dôvodu bude najlepšou voľbou to suché krmivo pre staršie mačky, ktoré má malé, drobivé krokety. Takto nepresné zahryznutie krmiva zvieraťu neublíži a zároveň samotné jedenie nebude spôsobovať bolesť.

Ak má vaša mačka problémy s ďasnami alebo jej chýbajú zuby, môžete vždy zvoliť mokré krmivo, ktoré je mäkké a nezraňuje jej ňufák, a tak jej uľahčuje jedenie. Aj mačka, ktorej bola odstránená väčšina zubov, si poradí s mäkkými mäsitými kúskami.

Ak si kladiete otázku, či musí byť krmivo pre staršie mačky špeciálne pripravené, odpoveď je v drvivej väčšine prípadov áno. Takáto receptúra zvyčajne obsahuje vyšší podiel zložiek na podporu tráviaceho systému, pretože tráviace problémy u mačacích seniorov nie sú ničím novým. Krmivo pre staré mačky má často aj znížené hodnoty niektorých minerálnych látok, aby sa predišlo problémom s obličkami a močovými cestami.

Ak sa vaša staršia mačka nechce hýbať, môže to znamenať, že trpí bolesťami kĺbov. V mnohých prípadoch suché a mokré krmivo pre staršie mačky obsahuje zložky, ktoré podporujú funkciu kĺbov, pôsobia protizápalovo a podporujú tvorbu synoviálnych látok. Predídete tak problémom a bolesti. Okrem toho majú zníženú kalorickú hodnotu vďaka nižšiemu obsahu tuku. Mačka tak nebude nadmerne tučná, čo by mohlo spôsobiť nielen záťaž na kĺby, ale aj riziko pre činnosť srdca. Je dobré poradiť sa so svojím veterinárnym lekárom, ktorý vám pomôže vybrať najlepšiu stravu a určiť produkty, ktoré musia byť v jedálnom lístku vašej staršej mačky.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-23
Super nákup
2024-06-23
Super produkt, rýchle dodanie, spoľahlivý obchod
pixel