Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Krmivo pre mačiatka

( počet produktov: 93 )

Krmivo pre malú mačku - veľká zodpovednosť

Prijatie mačiatka pod svoju strechu je dôvodom na veľkú radosť. Nie je to však len zdroj nevyčerpateľnej radosti. Je to aj obrovská zodpovednosť. Počas prvých mesiacov života je mačací organizmus veľmi krehký, preto musíte o to viac dbať na to, čo vaša mačka konzumuje. Správne krmivo pre malé mačky je absolútnym základom starostlivosti o takéto dieťa.

Zlá strava môže veľmi rýchlo viesť k mnohým chorobám a apatii mačky. Aby mohla zdravo rásť a vyvíjať sa, musí dobre jesť. Krmivo pre malú mačku musí byť prispôsobené jej mačacím potrebám. Tie sú úplne odlišné od potrieb dospelej alebo staršej mačky. Nedostatok správneho množstva vitamínov a stopových prvkov môže vašu mačku veľmi rýchlo priviesť k vážnym zdravotným problémom. Z tohto dôvodu by malo byť dobre zvolené krmivo pre malú mačku jedným z prvých nákupov, ktoré urobíte.

Krmivo pre mačiatka by sa malo dostať do vašej domácnosti najneskôr vtedy, keď prekročíte prah s vaším malým mačiatkom. Krmivo pre malé mačky umožní vášmu mačiatku rásť a tešiť sa z vašej spoločnosti. Bez bolesti alebo problémov, ktoré by mohli spôsobiť nedostatok živín alebo vitamínov. Toto je obzvlášť dôležitý aspekt pri vývoji mačiek s rodokmeňom, najmä tých s vysokou cieľovou hmotnosťou. Podobne je dôležité, aby sa kvalitné krmivo pre mačiatka ponúkalo aj zvieratkám, ktoré boli odovzdané, predtým bez domova a teraz si ich adoptovali.

Obsah kalórií v jedlách je dôležitý. Pre malé mačiatka je vhodné vyberať krmivo so zvýšeným počtom kalórií. Zviera by sa malo kŕmiť čo najčastejšie približne do jedného roka života - optimálny počet je 4 - 5 jedál denne. Mačiatko môže mať väčší apetít ako dospelá mačka - je to spôsobené jeho energetickými nárokmi. To však neznamená, že by zviera malo mať neustály prístup k potrave.

Nastavte čas kŕmenia - pre vašu mačku je veľmi dôležitý denný režim. Zabezpečte vášmu domácemu miláčikovi stály prístup k čerstvej vode. Bohužiaľ, mačky ju pijú nerady, preto je dôležité zaviesť do denného jedálneho lístka mokré krmivo.

Výrobky v tejto kategórii sú určené pre ľudí, ktorí nemajú čas na vlastnú prípravu vyváženej stravy metódou BARF a ktorí nemajú v mrazničke miesto na ručne pripravované zmesi. Konzervy a sáčky naplnené zdravou mokrou stravou a suchým krmivom boli zostavené tak, aby vašej mačke poskytli všetky potrebné živiny bez potreby prídavných látok. Keď je čas na jedlo, stačí otvoriť konzervu a naplniť misku. Je to pohodlné pre vás a zdravé pre vašu mačku.

Mokré krmivo pre mačiatka - krmivo plné lásky

Chcete vedieť, čím kŕmiť svoju mačku? Ako ju urobiť šťastnou, zdravou a plnou energie? Veľa ľudí by to chcelo vedieť. Nemusíte sa však nijako zvlášť trápiť. V súčasnosti sa kladie čoraz väčší dôraz na správne kŕmenie mačky. Časy, keď sa nikto neobťažoval mačky správne kŕmiť, sú už našťastie minulosťou. Aj na internete nájdete čoraz viac návodov, ako čítať zloženie krmiva a čomu venovať zvýšenú pozornosť. Ak je to pre vás stále niečo ťažké - nezabudnite, že vždy môžete využiť názory iných majiteľov mačiek alebo rebríčky, aby ste zistili, aké je najlepšie krmivo pre mačky.

Výrobcovia krmív pre mačky vynakladajú veľké úsilie na to, aby ich výrobky boli čo najlepšie. Najmä v takých chúlostivých záležitostiach, ako je krmivo pre mačiatka. Najlepšie krmivo tohto typu je také, ktoré bolo špeciálne vyvinuté na uspokojenie potrieb malých mačiatok. Musí mať správne množstvo bielkovín a vitamínov. Koniec koncov, mačiatko rastie a vyvíja sa. V priebehu tohto vývoja sa musíte komplexne starať o vývoj celého mačacieho organizmu. Aby ste zaručili správnu hydratáciu, ako aj naučenie sa žuť, môžete kŕmiť mokrým aj suchým krmivom súčasne. Tento postup bude pre vášho domáceho miláčika určite prospešný.

Najlepšie krmivo pre malú mačku sa stará o jej energetickú úroveň, poskytuje jej dostatok bielkovín na rast, vyživuje jej srsť a kožu, ako aj mozog. Poskytuje správne množstvo vitamínov pre jej vývoj. Je totiž veľmi dôležité, aby ich nedostávala príliš málo. Je však tiež veľmi dôležité, aby ich nedostával príliš veľa. Nadbytok vitamínov môže byť rovnako alebo dokonca viac škodlivý ako ich nedostatok. Medzi krmivami nájdete také, ktoré sú vo vlhkej, suchej a niekedy aj v polotuhej forme. K dispozícii sú v baleniach s rôznou kapacitou, čo by vám malo pomôcť pri správnom výbere. Majte na pamäti, že príliš veľké balenie krmiva - či už ide o krmivo pre mačky alebo konzervu s vlhkým krmivom - nebude pre malé mačiatko dobré. Krmivo, rovnako ako akýkoľvek iný potravinársky výrobok, časom stráca svoju hodnotu a nemalo by sa skladovať dlhšie, ako predpisuje výrobca alebo zdravý rozum.

Mačka by mala zostať so svojou matkou až do veku troch mesiacov. Žiaľ, nie vždy je to možné - stáva sa, že mačka mláďatá odmieta. Ak do vašej domácnosti prišlo mláďa mačky, budete potrebovať náhradu mlieka. Výrobky tohto typu majú formu prášku, ktorý stačí zmiešať podľa pomerov uvedených na obale. Podávanie mlieka vašej mačke nemusí byť zložité. Stačí použiť fľašu na kŕmenie - príslušenstvo nájdete v našej ponuke.

Suché krmivo pre mačky tiež nesmie byť príliš veľké a tvrdé, mačací pysk je ešte veľmi malý a zuby sú jemné. Nezanedbávajte ani otázku chuti. V dnešnej dobe dostanete krmivá s toľkými rôznymi príchuťami, suché aj mokré, že môžete slobodne hľadať také, ktoré vašej mačke najviac chutí. Vyberte si niekoľko menších balení a zistite, ktoré krmivo pre malé mačky vášmu miláčikovi obzvlášť chutí. Je to najjednoduchší spôsob, ako zistiť nielen jeho chute, ale ho aj povzbudiť k tomu, aby jedlo rôzne veci. V budúcnosti vám to uľahčí z času na čas vykonať potrebnú výmenu krmiva.

Aké suché krmivo pre mačiatka? Nájdite tú najlepšiu

Zaujíma vás, aké je najlepšie krmivo pre mačiatka? Toto rozhodnutie nie je vôbec jednoduché. Moderný trh je našťastie veľmi otvorený. Rozvinuli sa aj poznatky o tom, ako správne kŕmiť mačky. Preto sú vedomosti o výžive mačiek prakticky na dosah ruky. Využite ich, pretože vám umožnia vybrať krmivo pre mačiatka tak, aby nielen spĺňalo vývojové potreby vášho domáceho maznáčika, ale aj dobre chutilo a bolo biologicky vhodné. To je veľmi dôležité, ak chcete, aby sa vaše zviera zdravo vyvíjalo bez rizika ochorení vyplývajúcich z nedostatku príslušných živín.

Výrobcovia krmív pre mačky sa tiež snažia zabezpečiť, aby ich krmivo bolo chutné a zdravé. Dobré krmivo pre mačiatka je krmivo, ktoré spĺňa všetky, tak špecifické, potreby malých mačiatok. Je plné vitamínov a živín. Musí pomáhať mačiatku rásť, vyvíjať sa a dodávať mu energiu na hranie. Musí byť aj chutné, veď mačky, aj tie maličké, majú svoje kulinárske chute. Rozhodujúcim kritériom výberu by nemala byť cena. Riaďte sa predovšetkým zložením krmiva. Nezabúdajte tiež na to, že nie ste jediní, kto sa zamýšľa nad tým, ktoré krmivo pre mačiatka je najlepšie. Využite bohaté skúsenosti iných ľudí. Vyhľadajte si recenzie na internete, pozrite sa, ako na konkrétne krmivo reagovali iné mačky, a rozhodnite sa. Berte však do úvahy, že reakcia inej mačky nie je jediným ukazovateľom, pretože sa stáva, že zviera má alergiu alebo zle reaguje na konkrétne zložky. Preto neinvestujte hneď do veľkých balení, najprv svoju mačku s krmivom zoznámte a zistite, či sa na ňom cíti dobre.

Nezabudnite sa vždy riadiť len sloganmi na obale. Prečítajte si zloženie a uistite sa, že krmivo pre mladé mačky, ktoré ste si vybrali, je dobre vyvážené, ale obsahuje hodnotné zložky. Čo to znamená? Stavte na tie zloženia, ktoré majú vysokú hodnotu živočíšnych bielkovín - mačky sú mäsožravce a práve z takýchto výrobkov získavajú najviac zložiek, pretože ich dokážu stráviť a následne asimilovať. Vyberajte krmivá s vysokou kalorickou hodnotou, pretože malé mačky sa veľa pohybujú a potrebujú energiu nielen na hranie, ale aj na rast.

Pri čítaní zloženia venujte pozornosť poradiu uvedených zložiek. Tie, ktoré sú uvedené na prvom mieste, sa v potravine nachádzajú v najväčšom množstve a tie, ktoré sú uvedené na poslednom mieste, sa v nej nachádzajú v najmenšom množstve. Osobitnú pozornosť venujte množstvu a druhu mäsa. Napríklad krmivo pre psov môže obsahovať 40 % hovädzieho mäsa, ktoré pozostáva zo srdca, pľúc a obličiek.

Ak vaše mačiatko nechce jesť suché krmivo, nebojte sa - najmä u najmladších mačiek je to prirodzené. V takom prípade môžete skúsiť granule mierne zriediť, aby si mačka zvykla na ich žuvanie, ktoré časom príde prirodzene. Ak sa chcete uistiť, že vaše zviera už v tejto chvíli správne papá, pomôže vám mokré krmivo pre mačiatka. Je mäkšie a vďaka šetrnému zloženiu je zvyčajne pre tráviaci systém mladej mačky šetrnejšie, aby si zvykol na trávenie inej potravy ako materského mlieka.

Nezabúdajte tiež na to, že vaše mačiatko, aj keď je veľmi malé, má už svoje vlastné, veľmi individuálne chute. To, že jedna z vašich mačiek mala rada určitý druh krmiva, keď bola malá, neznamená, že ho bude mať rada aj druhá mačka. Je to normálne. Koniec koncov, žiadne dve mačky nie sú rovnaké. Skúste si vybrať malé balenia kvalitného krmiva s rôznymi príchuťami, aby ste spoznali chuťové preferencie svojho domáceho maznáčika.

Krmivo pre mačiatka - vyberte si z pestrej ponuky

V Arazoo nájdete krmivo pre mačiatka s vysokým obsahom bielkovín a mnohými chuťovými variantmi. Rozmanitosť sortimentu vám umožní ľahko prispôsobiť chuť chutiam vášho nového člena rodiny. K dispozícii sú veľké sady, ktoré sa vám budú hodiť, keď si všimnete, ktoré krmivo vášmu mačiatku najviac chutí. Ak nakupujete prvýkrát, stavte na rozmanitosť. Suché krmivo v baleniach menších ako 100 g a sada konzerv s rôznymi príchuťami vám umožní otestovať chute vášho mačiatka. Malé balenia tiež zabezpečia, že mokré krmivo sa nestratí a suché krmivo sa neznehodnotí.

Ako už viete, krmivo pre mladú mačku by sa malo vyznačovať vysokým obsahom mäsa a jeho chuť musí novému členovi rodiny vyhovovať. Pri čítaní etikety však venujte pozornosť nielen zloženiu, ale aj výživovým doplnkom a predovšetkým obsahu taurínu. V našej ponuke nájdete krmivá pre mačiatka s touto cennou aminokyselinou, pretože si uvedomujeme, aká je pre mačky dôležitá. Taurín je nevyhnutný pre správnu funkciu srdca a zrakovú výkonnosť. Napríklad vlhké krmivo pre mladú mačku by ho malo obsahovať aspoň 800 mg. Pozrite si dostupné krmivá v tejto kategórii a vyberte si krmivo, vďaka ktorému bude vaša malá mačička rásť zdravá a plná energie.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-24
Spokojnosť... náš psík má pooperačnú diétu kvôli močovým kameňom, granulky Calibra struvite boli cenovo v tomto eshope najvýhodnejšie, aj cena konzerv Brit mono protein bola super, síce medzi konzervami lamb bola zamiešaná jedna beef, ktoré náš pes nemôže, tak ale stáva sa... posunuli sme priateľom. Určite v tomto obchode nakúpim aj v budúcnosti.
2024-06-23
Super produkt, rýchle dodanie, spoľahlivý obchod
pixel