Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Suché krmivo pre mačky

( počet produktov: 750 )

Suché krmivo pre mačky - názory a mýty

Majitelia mačiek majú niekoľko možností, ako kŕmiť svojich zverencov. Ako majiteľ malého tigra nepochybne poznáte mokré a suché krmivo. Možno ste sa stretli aj s inými formami krmiva pre mačky, ale tie uvedené patria v súčasnosti medzi najobľúbenejšie. Bohužiaľ, medzi majiteľmi domácich zvierat stále panuje mýtus, že suché krmivo nie je najlepšou voľbou. Je to však pravda?

Dobre zložené suché krmivo by malo pozostávať prevažne z mäsových výrobkov doplnených o ďalšie cenné živiny. Tvrdé "chrumky" navyše pomáhajú udržiavať zuby a ďasná vašej mačky v dobrom stave. Pri konzumácii pomáhajú mačke odstraňovať zubný povlak a zubný kameň.

Mnohí opatrovatelia mačiek riešia dilemu - mokré alebo suché krmivo pre mačky? Cena krmiva je jedným z faktorov, ktoré pomáhajú pri rozhodovaní. Mnohí majitelia, najmä tí, ktorí majú viac ako jednu mačku, hľadajú možnosť, ktorá bude pohodlná a lacná. Suché krmivo pre mačky sa príliš rýchlo nekazí, takže môžete kúpiť veľké vrecko a postupne mačke krmivo oddeľovať. Po prepočítaní ceny za kilogram krmiva sa táto možnosť často ukáže ako najlacnejšia. Ďalším dôvodom je pohodlie a jednoduchosť dávkovania suchého krmiva, ako aj jeho výživnosť a množstvo prospešných živín prítomných v jeho zložení.

Je však dôležité pamätať na to, že suché krmivo pre mačky sa musí skladovať v správnych podmienkach, aby nestratilo svoju pôvodnú chuť a intenzívnu vôňu. Netesniace tesnenie je jednoduchý spôsob, ako môže krmivo znehodnotiť. Značky prichádzajú na pomoc vytvorením obalov, ktoré umožňujú opätovné uzavretie krmiva pre mačky. Ak obal od výrobcu už nie je vzduchotesný, môžete krmivo z vrecka nasypať do uzatvárateľnej nádoby, čo ešte viac uľahčí skladovanie a aplikáciu krmiva a zabezpečí, že si krmivo dlhšie zachová svoje vlastnosti, vôňu a chuť.

Výber správneho krmiva a vyváženej stravy má hmatateľné výhody pre mačku aj jej majiteľa. Nie každý opatrovateľ mačiek si uvedomuje, že mnohé choroby sú dôsledkom nevhodnej stravy. Preto ak chcete, aby bol váš domáci miláčik zdravý, pozorne sa pozrite na jeho stravu. Kompletná, vyvážená strava udrží zdravú, lesklú srsť, silné zuby a kosti a celkovú pohodu vašej mačky.

Nezabúdajte tiež na správnu hydratáciu tela vašej mačky. Uistite sa, že vaše zviera má vždy prístup k čerstvej vode. Pozorujte, či ju váš domáci miláčik používa. Bohužiaľ, mnohé mačky nerady pijú vodu, preto do každodennej stravy zaveďte mokré krmivo, ktoré prirodzene hydratuje organizmus.

Ak svoju mačku denne kŕmite mokrým krmivom, majte v skrini pre istotu aj balenie suchého krmiva. Bude sa vám veľmi hodiť, keď bude musieť byť vaše zviera ponechané v takzvanej domácej starostlivosti. Počas vašej neprítomnosti je lepšie nechať zviera doma a najať si niekoho, kto ho príde nakŕmiť, než ho vziať k opatrovateľovi. Zmena miesta je pre mačku veľmi náročná a stresujúca, preto je pre ňu lepšie zostať vo svojom teritóriu.

Osoba, ktorá sa o zviera stará, bude môcť ľahko vypočítať, koľko suchého krmiva má mačke dať, najmä ak ju nemôže navštevovať niekoľkokrát denne. Chrumky sa osvedčia najmä v lete - mokré krmivo stojace dlho v teplej miestnosti by mohlo rýchlo stratiť svoju čerstvosť.

Môže každá mačka jesť rovnaké krmivo?

V závislosti od životného štádia vašej mačky by ste ju mali kŕmiť rôznymi krmivami. Malé mačiatko má totiž iné výživové potreby ako dospelá mačka. Preto venujte pozornosť etiketám na obaloch, ktoré vám pomôžu vybrať správne krmivo. K dispozícii je niekoľko druhov krmív:

Krmivo pre mačiatka: Mačiatka, ktoré nedávno prestali byť kŕmené materským mliekom, potrebujú na zdravý rast veľa energie a živín. Sú aktívne, hrajú sa a spoznávajú svet okolo seba. Špecializované krmivo pre mačiatka podporuje ich zdravý vývoj a dodáva im dostatok sily na nekonečné šantenie od svitania do súmraku.

Dbajte na veľkosť chrumiek - menšie chrumky sa malému mačiatku budú žuť oveľa ľahšie. Dôležitý je aj obsah kalórií v jedle. Mladšie mačky majú veľký apetít, preto je dôležité poskytovať im energeticky výdatné a časté jedlá. Krmivo pre niekoľkomesačné mačky je vhodne vyvážené, takže nehrozí nedostatok dôležitých vitamínov. Správna výživa tiež zabraňuje hypervitaminóze, t. j. nadbytku vitamínov, ktorý je rovnako nebezpečný ako ich nedostatok.

Krmivo pre sterilizované, neadoptované a staršie mačky: tieto mačky už nie sú také aktívne ako mladé mačiatka a môžu rýchlo priberať. Preto je dôležité starať sa o ich kondíciu a kŕmiť ich výživným, ale nie tučným krmivom.

Oplatí sa dohliadať na nastavený čas jedla, pretože pre mačku je veľmi dôležité, aby si počas dňa udržiavala určitý režim. Vykonávanie redukčnej diéty uľahčia hračky, predovšetkým rybárske prúty. Vďaka veľkej rozmanitosti tohto príslušenstva je ľahké nájsť hračku, ktorá povzbudí k pohybu aj lenivého kocúra. Odporúča sa zabezpečiť cyklus lovu, t. j. najprv uskutočniť krátku hru s rybárskym prútom, ktorá bude ukončená "lovom hračky", po ktorom bude nasledovať jedlo. Týmto spôsobom povzbudíte mačku k pohybu a potom jej dáte zdravé jedlo.

Mačky s nadváhou sú ohrozené viacerými chorobami. Zvýšená hmotnosť môže prispieť k rozvoju cukrovky a okrem toho často bráni zvieraťu v štandardnej hre. Oplatí sa hľadať krmivá, ktorých zložky urýchľujú spaľovanie tukov. Jednou z takýchto zložiek je L-karnitín. Okrem aminokyselín hľadajte v zložení krmiva pre mačky aj vlákninu - dodáva pocit sýtosti. Takto bude váš domáci miláčik jesť menej a nebude mať dlhšie pocit hladu.

Špecializované krmivá: Strava mačky s alergiou, nadváhou, ochorením obličiek, srdca alebo inými poruchami by mala byť špeciálne prispôsobená jej neobvyklým potrebám. Takéto suché krmivo pre mačky, ktoré je k dispozícii v najlepších obchodoch so zvieratami a veterinárnych ordináciách, pomáha mačkám rýchlejšie sa vyrovnať s ich chorobou a dosiahnuť úplné zdravie.

Suché krmivo sa dodáva aj v špeciálnych variantoch pre plemená mačiek, ktoré nezvládajú stres alebo majú napríklad problémy s kĺbmi.

Medzi suchými krmivami pre mačky nájdete produkty, ktoré zabraňujú tvorbe chlpových gulí. Tento problém sa často vyskytuje u dlhosrstých plemien, ale stáva sa aj mačkám s krátkou srsťou. Vláknina zabraňuje tomu, aby sa chlpaté gule usadzovali v tráviacom trakte.

Suché krmivo pre mačky je dostupné v rôznych veľkostiach balení. Vďaka tomu si môžete vybrať výrobok podľa počtu zvierat. Ak sa o svoju mačku začínate starať a ešte nepoznáte jej chuťové preferencie, môžete si vybrať menšie balenie. Môže sa vám totiž stať, že krmivo, ktoré mnohým zvieratám chutí, vaša mačka vyňuchá a nechá v miske. Malé balenia sú preto skvelým riešením. Ponúkame dokonca balenia s hmotnosťou menšou ako 100 gramov.

Ak je vaša mačka vyberavá, veľké balenie nemusí byť vhodné. Hľadajte suché krmivo v 400g balení. To je ideálne množstvo pre domáce zviera, ktoré sa rýchlo nabaží jedla. Ak už viete, akú príchuť má vaše zvieratko najradšej, vyberte si väčšie vrecko alebo sadu dvoch balení, aby ste mali v skrini vždy zásobu krmiva pre mačky.

Suché krmivo pre mačky - ktoré je najlepšie? Alebo čomu venovať osobitnú pozornosť

Ako zodpovedný opatrovateľ mačky si pravdepodobne často kladiete otázku: Ktoré suché krmivo je pre vašu mačku najlepšie? Čo by ste mali zohľadniť pri jej výbere? Najdôležitejším faktorom, ktorý by mal rozhodnúť o kúpe konkrétneho krmiva, je jeho zloženie. Najlepšie suché krmivo pre mačky by malo mať vysoký obsah bielkovín a nízky obsah tukov a sacharidov.

Bielkoviny pomáhajú rozvíjať svalovú hmotu a udržiavať ju. Stojí za to naučiť sa čítať zloženie. Najdôležitejšie je zapamätať si, že to, čo je v zozname zložiek na prvom mieste, sa v potravine nachádza v najväčšom množstve. Čím ďalej sú zložky napísané, tým menej ich v potravine je.

Pri čítaní zloženia venujte pozornosť aj prídavným látkam. Aj prídavok vitamínov a stopových prvkov je nevyhnutný na udržanie zdravia a kondície vašej mačky. Stojí za to venovať pozornosť aj tomu, či krmivo neobsahuje konzervačné látky, umelé farbivá a príchute. Dobré krmivo pre mačky by tiež nemalo obsahovať obilniny ani cukor. Najdôležitejšie je, aby krmivo poskytovalo vašej mačke plnohodnotnú výživu a bolo kompletným jedlom pre všetky jej potreby.

Aminokyselinou, ktorá musí byť v mačacej strave bezpodmienečne prítomná, je taurín. Suché krmivo pre mačky obsahujúce túto zložku prispieva k správnej činnosti srdca. Taurín má pozitívny vplyv aj na zrak. Táto aminokyselina je nevyhnutná v strave gravidnej mačky. Nemala by chýbať ani v jedle dojčiacej mačky.

Používanie správneho krmiva pre mačky môže pomôcť vyriešiť problém matnej srsti. Ak sa tento problém týka vášho domáceho maznáčika, vyhľadajte krmivo s mastnými kyselinami Omega 3 a 6, ktoré pomôžu srsti získať späť lesk a udržiavať kožu zdravú.

Suché krmivo pre mačky - vyberte si z pestrej ponuky

V spoločnosti Arazoo vieme, aké rôznorodé sú chute mačiek, a preto sme vytvorili rozmanitý sortiment suchého krmiva. V sortimente nájdete výrobky prispôsobené rôznym potrebám domácich miláčikov - mladších aj starších mačiek. Suché krmivo pre mačky je k dispozícii v obrovskom množstve príchutí, ale líšia sa aj formy chrumiek. Niektoré mačky uprednostňujú mäkké, polomäkké krokety, zatiaľ čo iné majú rady malé suché guľôčky. Vyskúšajte niekoľko riešení, aby ste zistili, ktorá forma krmiva vášmu domácemu miláčikovi najviac vyhovuje.

Sortiment suchých krmív pre mačky zahŕňa výrobky s obľúbenými príchuťami, ako je kuracie mäso alebo kačica. Vieme však, že existujú aj vyberavé a vybíravé zvieratá, preto nechýbajú zaujímavé ponuky vrátane pštrosích alebo kaprových príchutí. Možno sa budú páčiť aj vašej mačke, ktorá sa často nerada pozerá do svojej misky. Preskúmajte širokú ponuku suchých krmív pre mačky a vyberte si polomáčané krokety alebo suché chrumky, ktoré vášmu domácemu miláčikovi dodajú bielkoviny potrebné na udržanie svalovej hmoty a dostatok energie na hranie.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7013 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-05-27
vsetko v pohode, super
2024-05-25
Super služby, maximálna spokojnosť
pixel