Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu
AQUA EL Rybníkový filter Maxi
AQUA EL Rybníkový filter Maxi
AQUA EL Rybníkový filter Maxi
AQUA EL Rybníkový filter Maxi
AQUA EL Rybníkový filter Maxi
AQUA EL Rybníkový filter Maxi
AQUA EL Rybníkový filter Maxi
AQUA EL Rybníkový filter Maxi

AQUA EL Rybníkový filter Maxi

  • AquaEl Maxi - vonkajší filter pre jazierko s objemom 5 m3
Veľkosť
97,55 €
cena s DPH / ks.
Výrobok na mieru
Výrobok na mieru
30 dni na jednoduchý návrat
Bezpečné nakupovanie
Po zakúpení dostanete 24.39 bod.

AQUAEL
MAXI

    kompletná biologická a mechanická filtrácia
    navrhnuté na nepretržitú prevádzku
    sa môže používať v ponorenom jazierku aj mimo neho.

Filtre série MAXI sa môžu používať v rybníkoch alebo jazerách. AQUAEL ponúka tri typy: MAXI - odporúčaný pre nádrže do 5 000 litrov, MAXI 1 odporúčaný pre nádrže do 10 000 litrov a SUPER MAXI na použitie v nádržiach do 25 000 litrov.

V závislosti od spôsobu inštalácie možno jazierkové filtre MAXI používať ako:

    externý filter umiestnený na okraji jazierka alebo nad výtokom vodopádu,
    ponorný filter umiestnený na dne jazierka s čerpadlom pripevneným na veku, kde zároveň slúži ako fontána.

OBSAH SÚPRAVY

Filtre MAXI sa štandardne dodávajú so sadou filtračných médií: kefami, špongiou, guľôčkami BIO MAX a kokosovou rohožou. Filtre MAXI sú vybavené všetkými prvkami potrebnými na inštaláciu v exteriéri a interiéri nádrže. Okrem filtra súprava obsahuje PVC rúru s gumovým kolenom, 3 matice, 3 skrutky a stojan.

FUNKČNÝ OPIS:

Kompletná súprava filtračných médií MAXI zaručuje úplnú mechanickú a biologickú filtráciu.

K filtru MAXI môžete pridať aj UV lampu, ktorá tiež čistí vodu od rias a chráni ju pred kvitnutím. UV lampa nie je štandardnou súčasťou filtra MAXI.

Ak používate filter MAXI ako fontánu, umiestnite čerpadlo na teleso filtra pomocou základne čerpadla. Pripojte striekaciu dýzu k výstupu čerpadla a naskrutkujte dodanú dýzu na vstup. Potom pripojte čerpadlo ku kolenám v kombinácii so sacím potrubím, ktoré odoberá už prefiltrovanú vodu zo spodnej časti filtra a cez dýzu ju vyhadzuje nad vodnú hladinu.

Ak sa filter MAXI používa ako externý filter, vyčistená voda vyteká spodnými otvormi filtra a hadicou sa vypúšťa do jazierka. Ak umiestnite filter nad vodopád, jeden zo spodných koncov môžete použiť na vodopád alebo kaskádu. Je potrebné dbať na to, aby miesta nasávania čerpadla na filtrovanie vody a výstupu už prefiltrovanej vody boli od seba dostatočne vzdialené.

FILTRAČNÉ MÉDIÁ:

Jazierkové filtre MAXI sú štandardne vybavené 4 vrstvami filtračného materiálu:

    kefy
    hubka bez fenolu
    kokosová rohož
    špongia bez fenolu
    Loptičky BIO MAX

Tieto materiály sa ukladajú vo vrstvách. Kefy sú veľmi vhodným materiálom na predčistenie, t. j. mechanickú filtráciu. Sú tiež vynikajúcim substrátom pre vývoj živých bakteriálnych kultúr.

Ďalším stupňom mechanickej filtrácie je huba bez fenolu. Umožňuje najmä jednoduchý vývoj bakteriálnych kultúr, ktoré sú zodpovedné za odstraňovanie biologických kontaminantov z nádrže.

Vďaka svojej vhodnej štruktúre je kokosová rohož vynikajúcim materiálom na mechanickú filtráciu a ideálnym substrátom pre bakteriálne kultúry zodpovedné za biologickú filtráciu.

Polypropylénové lopty majú rebrá a malé otvory na oboch póloch. Podstatou operácie je riešenie kyslíkových podmienok pre biologické procesy. Na vonkajšom povrchu gule sú kyslíkové podmienky priaznivé pre oxidáciu organických zlúčenín. Vnútorný povrch gule funguje ako anoxický mikroreaktor, v ktorom prebiehajú redukčné procesy organických zlúčenín, čo umožňuje veľmi účinné čistenie vody. Kefy sú veľmi vhodným materiálom na predúpravu a sú tiež vynikajúcim substrátom na rast živých bakteriálnych kultúr.

Značka
Kód výrobcu
5905546000185
Potrebujete pomoc? Máte otázky?Položte svoju otázku a my vám okamžite odpovieme, najzaujímavejšie otázky a odpovede budú zverejnené pre ostatných.
Dopyt na produkt
Ak vám vyššie uvedený popis nestačí, pošlite nám svoju otázku o tomto výrobku. Odpovieme vám čo najskôr. Údaje sa spracúvajú v súlade s zásady ochrany osobných údajov. Jeho odoslaním akceptujete jeho ustanovenia.
Napíšte svoj názor
Vaše hodnotenie:
5/5
Pridajte vlastný obrázok produktu:
IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7302 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-24
Dakujem
2024-06-24
Bezproblémové objednanie, rýchle dodanie zdarma, super cena. Mám dobré skúsenosti vždy keď vykonám objednávku granúl. Super výber
pixel