Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Vitamíny pre mačky na žalúdok a trávenie

( počet produktov: 30 )

Odkiaľ pochádzajú gastrointestinálne problémy u mačky?

Gastrointestinálne problémy u mačiek môžu byť dôsledkom kŕmenia nesprávnym krmivom alebo konzumácie výrobku, ktorý nie je určený na konzumáciu. Preto je veľmi dôležité, aby ošetrovateľ venoval pozornosť nielen vyváženej strave svojho zvieraťa, ale aj tomu, s čím sa hrá - malé hračky môže prehltnúť alebo rozhrýzť, čo niekedy vedie k vážnym zdravotným problémom zvieraťa.

Toto však nie sú jediné dôvody brušných ťažkostí mačiek. Poruchy trávenia u vašej mačky môžu byť aj dôsledkom alergií alebo potravinovej intolerancie. Ak ste vo fáze výberu alebo zmeny krmiva pre vášho vrčiaceho štvornožca, veľmi pozorne sledujte nielen jeho správanie, ale skontrolujte aj obsah podstielky. Ak spozorujete čokoľvek znepokojujúce, okamžite navštívte veterinára, ktorý vaše zviera vyšetrí a predpíše vašej mačke špeciálne probiotiká alebo vitamíny.

Ak vaše zviera po jedle vypúšťa hlieny a nestrávené zvyšky potravy, nadmerne sliní alebo má výraznú stratu chuti do jedla, príčinou môže byť gastroezofageálny reflux. V takejto situácii by sa mali vykonať potrebné vyšetrenia, napríklad endoskopia, a s veterinárom by sa mal konzultovať režim kŕmenia. Odborník môže zaradiť aj lieky alebo vhodne zvolené vitamíny pre žalúdok a trávenie mačky.

Vitamíny pre žalúdok a trávenie vašej mačky - kedy sa oplatí po nich siahnuť?

Doplnky pre mačku by sa mali podávať len vtedy, ak ich vaše zviera skutočne potrebuje. Nezačínajte s týmto typom liečby na vlastnú päsť - akékoľvek liečivé prípravky, probiotiká alebo vitamíny pre vašu mačku sa zvyčajne podávajú na odporúčanie vášho veterinára.

Doplnky stravy bohaté na tráviace enzýmy podporujú celý proces rozkladu potravy v tele a asimiláciu živín, ktoré obsahuje. Ak vám ich veterinárny lekár odporučí užívať, určite vám navrhne, ktoré z nich si môžete vybrať. Jedným zo zaujímavých produktov je spirulina alebo prášková riasa. Hoci nejde o typické vitamíny pre mačací žalúdok a trávenie, vďaka svojim vlastnostiam sa starajú o správne fungovanie tráviacej sústavy zvieraťa a pomáhajú čistiť jeho organizmus od toxínov a ťažkých kovov.

V internetovom obchode Arazoo sú k dispozícii všetky druhy vitamínov a doplnkov pre vašu mačku - nielen na tráviace problémy. Nezabudnite ich podávať bez konzultácie s veterinárom.

Doplnky stravy pre mačky - v akej forme je najlepšie ich podávať?

V živote vášho domáceho maznáčika môže nastať aj čas, keď bude potrebovať podávať špeciálne vitamíny pre mačací žalúdok a trávenie. Ako dosiahnete, aby vaše zviera chcelo užívať doplnok? Môžete vyskúšať dve metódy - buď ich dáte mačke celé a budete dúfať, že ich nevypľuje, alebo kapsuly otvoríte a obsah zmiešate s jej obľúbeným krmivom. Rovnakým spôsobom je tiež dobré "prepašovať" vašej mačke vitamíny v práškovej alebo tekutej forme. Tým zabezpečíte, že váš domáci miláčik skutočne užíva odporúčané doplnky.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7470 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-12
Super rychle dodanie a cena
2024-07-10
Ok
pixel