Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

VÁŠ PES V NOCI ŠTEKÁ? ZISTITE, AKO HO ZASTAVIŤ

2024-03-14
VÁŠ PES V NOCI ŠTEKÁ? ZISTITE, AKO HO ZASTAVIŤ

Aj keď je štekanie psa spôsobom komunikácie, niekedy môže byť pre nás a naše okolie nepríjemné. Platí to najmä vtedy, ak váš pes šteká v noci. Zistite, aké môžu byť jeho príčiny a ako dosiahnuť, aby váš domáci miláčik pokojne prespal celú noc.

Prečo pes šteká?

Pravdepodobne ste si už viackrát položili otázku: Prečo váš pes šteká? Popri reči tela a čuchu je to jedna zo základných foriem komunikácie s okolím. Podobne ako ľudia, aj pes chce vyjadriť celý rad informácií a emócií. Stojí za to pozorovať svojho domáceho miláčika, pretože nešteká bez príčiny a navyše nevyjadruje vždy to isté.

V závislosti od situácie môže štekanie naznačovať dobré alebo zlé úmysly. Môže mať informatívny charakter a môže byť spôsobené radosťou alebo vzrušením (napr. pri pohľade na niekoho známeho). Môže byť spojené aj s varovaním alebo hrozbou. A prečo pes šteká v noci? Zvyčajne je to spôsobené nudou a frustráciou, pretože váš domáci miláčik počas dňa nevyužil svoju energiu.

Po prvé, fyzická aktivita

Predovšetkým dbajte na to, aby váš domáci miláčik mal počas dňa dostatočnú dávku fyzickej aktivity. Dlhé prechádzky spojené so spoločnou hrou (aportovanie loptičiek alebo freesbee) budú mať pozitívny vplyv nielen na vzťah medzi vami a vaším psom, ale aj na to, že večer sa vám bude príjemne spať. Dbajte nielen na dĺžku prechádzok, ale aj na ich frekvenciu a rozmanitosť.

Ak radi beháte alebo jazdíte na bicykli, bolo by skvelým nápadom venovať sa týmto športom spolu s vaším domácim miláčikom. V súčasnosti je na výber obrovské množstvo vybavenia na športovanie so psom, vďaka ktorému je spoločné športovanie pohodlné.

Po druhé, mentálny tréning

Keď váš pes v noci šteká a počasie nie je vhodné na dlhé prechádzky, zabezpečte mu mentálny tréning. Sú domáce zvieratá, pre ktoré je štvrťhodinová hra s čuchaním viac vyčerpávajúca ako hodinová prechádzka. Zásobte sa pamlskami a pustite sa do práce! Hlavnou aktivitou, ktorá bude stimulovať mozog vášho psa, je precvičovanie povelov. Sústredenie sa na plnenie úloh, najmä nových, si od neho bude vyžadovať veľa energie.

Váš domáci miláčik je veľmi šikovné zviera a urobí veľa, aby získal niečo chutné na jedenie. Keď nemáte čas na spoločný tréning, na pomoc vám príde loptička s pamlskami. Naplňte ju suchými pochúťkami a dajte ju svojmu psovi. Váš domáci miláčik musí byť šikovný a trpezlivý, aby z loptičky dostal všetky kúsky.

Po tretie, čuchová stimulácia

Čuchová stimulácia je tiež vynikajúci spôsob. Najjednoduchšou hrou je schovať pamlsok do zovretej ruky. Úlohou psa je, samozrejme, vyňuchať ho. Na túto hru môžete použiť aj poháre alebo ukryť pamlsok v kartónovej krabici naplnenej papiermi alebo materiálmi. Môžete použiť aj hotové stimulačné hračky, v ktorých sú ukryté pamlsky. Pes sa k nim pomocou svojho čuchu, labiek a nosa bude snažiť dostať. Okrem toho psa odmeňte vo chvíľach pokoja. Takto sa naučí, že ide o žiaduce správanie. Keď šteká, nehovorte na neho ani ho nehlaďte. Týmto spôsobom ho učíte, že štekanie vyvolá vašu reakciu.

Keď váš pes v noci šteká... chce vám len niečo povedať

Pamätajte si, že štekanie je pre psa ako rozprávanie pre človeka. Váš domáci miláčik vám chce týmto spôsobom niečo oznámiť, preto sa oplatí sledovať ho a naučiť sa rozlišovať dôvody štekania. Teraz už tiež viete, čo môžete robiť, keď váš pes v noci šteká. Pomocou uvedených tipov odstránite nežiaduce správanie, ale aj výrazne posilníte puto so svojím domácim miláčikom.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 6463 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-13
Super ceny,rychle dodanie.
2024-04-12
Spokojný s dodaním aj s produktom.
pixel