Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

PSY SHIH TZU - VŠETKO, ČO O NICH POTREBUJETE VEDIEŤ

2023-07-21
PSY SHIH TZU - VŠETKO, ČO O NICH POTREBUJETE VEDIEŤ

Shih tzu v sebe skrývajú obrovského ducha. A ich legenda ich tisíckrát prevyšuje. Ich milovníci svorne tvrdia, že radosť týchto psov je takmer nákazlivá a že prítomnosť shih tzu v domácnosti prináša šťastie.

Radostný, krásny a slnečný ako jún. Také sú psy shih tzu. Uvažujete o tom, že by ste si tohto psíka adoptovali do svojho domova? Zistite o nich viac. So správnymi vedomosťami im poskytnete tú najlepšiu starostlivosť.

Pôvod psa shih tzu - história plemena

Shih tzu bol prvýkrát uznaný ako samostatné plemeno v roku 1934. Vtedy bola v Pekingu založená Asociácia chovateľov psov. O štyri roky neskôr bol vypracovaný štandard čínskeho plemena shih tzu. A aká je situácia dnes?

V prvom rade je potrebné spomenúť, do ktorých kynologických organizácií shih tzu patrí. Štandard, ktorý mu udelila okrem iných aj Medzinárodná kynologická federácia (FCI), ho klasifikuje takto:

 • Skupina IX;
 • sekcia 5;
 • štandard 208.

Aj iné kynologické organizácie udelili plemenu štandard, a to:

 • American Kennel Club (AKC) - okrasné a spoločenské psy;
 • Austrálska národná kynologická rada (ANKC) - skupina 7 nešportových psov;
 • Svetová kynologická únia (WKU) - 5.35 spoločenské psy;
 • Kennel Club in the United Kingdom (KC-UK) - výkonnostné psy;
 • Kanadský kynologický klub (CKC) - nešportové psy VI-17;
 • United Kennel Club (UKC) - spoločenské psy.

Odkiaľ pochádza shih tzu?

Shih tzu pochádza z Tibetu, ale nie je úplne isté, kedy presne sa plemeno shih tzu objavilo. Výskumníci sa prikláňajú k tomu, že ide o 17. storočie, prípadne 16. storočie. Vtedy sa na cisárskom dvore v Číne objavil prvý shih tzu. Čínsky cisár ho dostal ako dar od dalajlámu. Niektoré zdroje uvádzajú, že tento pes vznikol krížením s pekinským psom.

Až za vlády cisárovnej Tzu Hsi sa začalo s chovom vo väčšom rozsahu. Práve ona mala tieto psy veľmi rada a chcela o shih tzu vedieť všetko. Za jej vlády nastal rozkvet chovu skutočného významu, viedla si akýsi chovateľský denník a zaznamenávala všetky informácie o spárených psoch a ich vrhoch. Po jej smrti sa táto tradícia zanedbala a nakoniec zanikla.

Výkonnosť malých plemien

Vrchol popularity shih tzu v Číne však nastal až v druhej polovici 19. storočia. Vtedy si tieto psy nadobro získali srdcia aristokratov a ľudí spojených s čínskym dvorom. Oceňovali ich pre ich krásu a malú veľkosť, ktorá umožňovala chovať psy uprostred širokých rukávov ich šiat. Hoci to malo aj svoju temnú stránku - najviac sa cenili najmenšie psy, takže sa pristúpilo k mnohým veciam, aby sa obmedzila ich výška.

Obľúbenosť psov v Poľsku a vo svete

Psy shih tzu nesmeli opustiť Čínu. Boli považované za národné dedičstvo, skutočný čínsky poklad, dokonca boli považované za posvätné. V Európe sa im podarilo objaviť až v 30. rokoch 20. storočia. Už v roku 1935 sa v Británii objavil klub ich milovníkov. Nástup komunistov k moci v Číne a potom druhá svetová vojna spôsobili, že plemeno stratilo svoju pôvodnú podobu a charakter. V 50. rokoch 20. storočia sa ho však podarilo obnoviť.

Psy shih tzu v legendách - história psov levov

Hoci sa v Číne objavili približne v 17. storočí, existovali už predtým. Podľa tibetských legiend (prvý shih tzu v Číne pochádzal z Tibetu!) existovali už pred 2 000 rokmi. Plemeno údajne vzniklo v údolí, ktoré bolo odrezané od okolitého sveta v dôsledku silného zemetrasenia.

Iný výraz pre shih tzu je "pes lev". Táto prezývka pochádza z legiend, podľa ktorých mali sprevádzať samotného Budhu počas jeho putovania. Podľa legiend sa v prípade akéhokoľvek nebezpečenstva okamžite premenili na silné levy, okamžite pripravené brániť sa.

Shih tzu mali v budhistických chrámoch osobitné postavenie. Považovali sa za posvätné, obsluhovali modlitebné mlynčeky a pomáhali nosiť modlitby samotným bohom. Pravdepodobne preto je ich ďalšia prezývka "pes šťastia".

Shih tzu psy - popis vzhľadu cisárskeho plemena psov

Po stáročia boli ohromujúce svojím vzhľadom. Kedysi si získali srdcia cisárov, aristokratov a hodnostárov. Dnes sa z ich krásy a spoločnosti môže tešiť každý. Vždy boli chované na spoločenské účely a považované za okrasné psy, môžu sa pochváliť vzhľadom, ktorý je skutočne ohromujúci. Povieme vám o ňom niečo viac.

Shih tzu - celkový vzhľad plemena

Shih tzu je pomerne robustný pes s rovným telom a širokým hrudníkom. Jeho hlava je široká a okrúhla a o jeho ňufáku sa hovorí, že pripomína chryzantému. Oči shih tzu sú veľké, nikdy by nemali byť klenuté, namiesto toho sú široko rozostúpené. Môžu byť tmavšie alebo trochu svetlejšie v závislosti od farby srsti. Jeho uši sú naopak dlhé a visiace nadol, charakterizuje ich bujná srsť. Chvost je tiež bohato pokrytý srsťou a je umiestnený vysoko, shih tzu ho nesie cez chrbát.

Výška a hmotnosť shih tzu

Shih tzu je malý pes. Podľa platného štandardu môže mať dospelý shih tzu v kohútiku maximálne 27 cm. Hmotnosť je veľmi rozdielna a pohybuje sa od 4 do 8 kilogramov. Rozmery psa však nie sú pri hodnotení shih tzu najdôležitejšie.

Aké sfarbenie má toto plemeno?

Farbivo môže byť prakticky akékoľvek. Existujú biele, čierne, škvrnité a trojfarebné shih tzu. V prípade škvrnitých psov chovatelia oceňujú najmä biely koniec chvosta a biele šípky na hlave.

Srsť shih tzu sa okrem toho, že môže mať akúkoľvek farbu, vyznačuje aj mimoriadnou jemnosťou a hodvábnosťou. Je tiež veľmi hustá a dlhá. Nemôže byť kučeravá, iba rovná alebo mierne zvlnená. Podsada je rovnako hustá a bohatá. Dĺžka srsti na hlave vedie chovateľov k odporúčaniu viazať ju do charakteristického chvosta.

Shih tzu na výstave - ako ho správne pripraviť?

Shih tzu má srsť, ktorá rastie veľmi pomaly. Ak s ním chceme súťažiť na výstavách, nemali by sme ho strihať. Koniec koncov, jeho srsť je jeho najväčšou ozdobou, a aby sme ju udržali v bezchybnom stave, musíme sa o ňu pravidelne starať. Od mladého veku by mal byť pes zvyknutý na úpravu. V prípade výstavných shih tzu sa odporúča kúpanie aj raz týždenne. Ľudia, ktorí prihlasujú psy tohto plemena na výstavy, zvyčajne dajú shih tzu srsť do ozdobných drdolov a chvostov. Robia to pomocou ozdobných gumičiek na vlasy.

Starostlivosť o shih tzu - všetko, čo potrebujete vedieť

Plemeno shih tzu je mimoriadne krásne. Ich úžasná krása je však veľmi náročná. Správna starostlivosť o psa je časovo pomerne náročná. Ak však svojho psíka upravíte správne, pre vás aj pre neho to bude čistá radosť. Poradíme vám, ako sa starať o psa tohto plemena.

Ako sa starať o dlhú srsť shih tzu?

Dlhá srsť shih tzu si vyžaduje každodenné kefovanie vhodnou kefou, štetinou alebo drôtenou kefou. Nesmie to byť kefa na pudlíky, pretože tá zničí hodvábnu srsť psa. Okrem toho by sme mali shih tzu dva až trikrát týždenne vyčesávať špeciálnym hrebeňom, ktorý rozčesáva srsť od korienkov po končeky. Tým sa zabráni tvorbe zamotaných vlasov. Shih tzu lína len raz za život, keď zhodí srsť šteniatka, približne vo veku 8 mesiacov. Potom by sa mal hrebeň okrem kefy používať denne. Všetky pomôcky na česanie vášho domáceho maznáčika nájdete v internetovom obchode s chovateľskými potrebami. Ak váš pes nie je výstavný, môžete si ho dať naostriť.

Kúpanie shih tzu

Shih tzu je dobré kúpať raz za mesiac, predtým by ste mali srsť vášho psíka dôkladne rozčesať. Používajte šampón určený pre dlhosrsté psy. Potom môžete použiť kondicionér, aby bola srsť jemná a lesklá. Mokrého psa je potrebné dôkladne vysušiť fénom a uterákom.

Čo je ešte dôležité pri starostlivosti o shih tzu?

Dlhá srsť znamená, že oči psa môžu byť náchylné na podráždenie. Aby srsť neprekážala očiam, je potrebné ju na hlave shih tzu zviazať do chvosta. V prípade potreby je dobré umyť mu oči špeciálnymi očnými prípravkami pre psov. Musíte mu tiež vyčistiť zuby vhodnou pastou pre psov, pretože ich ňufáky sú veľmi náchylné na choroby.

Shih tzu - povaha a dispozícia

Shih tzu sú mimoriadne šťastné psy. Nie sú však príliš energické a majú veľmi vyrovnaný temperament. Vďaka tomu a ich vzhľadu sa často opisujú ako elegantné a dokonca distingvované. Dokážu bez problémov navodiť ľuďom veľmi dobrú náladu. Chcete sa o ich temperamente dozvedieť viac? Radi vám o ňom povieme.

Shih tzu k ľuďom

Povaha týchto psov znamená, že dobre vychádzajú s deťmi (hoci vzhľadom na ich malú veľkosť sú vhodné najmä pre staršie deti, pretože batoľatá im môžu nechtiac ublížiť), seniormi, zaneprázdnenými ľuďmi a tými, ktorí majú doma iné domáce zvieratá. Teoreticky. Pretože veselá a očarujúca povaha a schopnosť prispôsobiť svoj životný štýl rodine nestačia. Shih tzu sú veľmi náročné psy, pokiaľ ide o starostlivosť.

Shih tzu voči iným zvieratám

Sú priateľské a pokojné. Vychádzajú s inými psami a dokonca aj s mačkami alebo inými domácimi zvieratami, ktoré im nechcú ublížiť. Samozrejme, za predpokladu, že boli správne socializované. Nezabúdajte, že pes, ktorý nebol skrotený kontaktom s ľuďmi a inými zvieratami, sa môže stať bojazlivým alebo agresívnym.

Obľúbené aktivity shih tzu

Psy tohto plemena potrebujú kontakt s človekom a sú veľmi verné a oddané. Ak však musia zostať v dome sami, sú veľmi zdvorilí (ak sú na to zvyknutí). Tieto psy veľmi rady spia, takže s najväčšou pravdepodobnosťou jednoducho prespia čas do vášho návratu domov. Keď sú ponechané samé, neničia nábytok ani všetko nepohrýzajú.

Shih tzu potrebuje pravidelné prechádzky ako každý pes a, samozrejme, spoločné hry so svojím opatrovateľom.

Shih tzu - výchova arogantného štvornohého psa

Psy, ktoré si môže zamilovať každý. Verné, milujúce, ochotné hrať sa, veselé a šťastné. Okrem toho neničia veci a môžu zostať sami v dome bez strachu, že ho rozoberú. Rýchlo sa tiež prispôsobia životnému štýlu rodiny. Znamená to však, že sú to psy pre každého? Nie tak celkom. Povieme vám, čo je potrebné pri výchove psov tohto plemena.

Shih tzu - dom so záhradou alebo byt v paneláku?

Shih tzu sú pokojné psy, ktoré sa radi vyvaľujú na pohovke. Dá sa povedať, že toto plemeno potrebuje miernu dávku pohybu. Vďaka tomu a svojej malej veľkosti sa náš shih tzu bude cítiť dobre vo väčších aj menších miestnostiach. Majte na pamäti, že nie je vhodný na pobyt vonku, potrebuje kontakt s človekom a okrem toho zle znáša mráz. Toto plemeno môže prejavovať tendenciu k útekom, preto naňho musíte počas prechádzok dohliadať a zabezpečiť pozemok.

Úkryt pre shih tzu

Keďže shih tzu miluje spoločnosť svojich chovateľov a leňošenie, absolútnou nevyhnutnosťou pre každého majiteľa tohto psa je posteľ. Bude veľmi spokojný pri relaxácii so svojimi blízkymi. Nie je to veľký pes, takže ani jeho posteľ nemusí byť príliš veľká. Dôležité je, aby sa doň pes úplne zmestil a mohol sa voľne natiahnuť.

Spoločne strávený čas

Stojí za to uistiť sa, že náš shih tzu má dobrý vzťah so všetkými členmi domácnosti. To mu uľahčí umiestnenie. Môžete mu dávať rôzne hračky pre psov, napr. gumené hryzadlá - pes uspokojí svoju potrebu hryzenia a okrem toho, nič tak nezbližuje psa ako spoločná hra!

Shih tzu - ako by mal vyzerať jeho výcvik?

Tieto psy sú známe svojou nezávislosťou a tvrdohlavosťou. Ak im niečo nevyhovuje, dajú to najavo. Dokážu sa aj uraziť a odísť. Ak chcú byť pohladené, prídu a sami si o to povedia. Napriek všetkému milujú svojich majiteľov a nie je veľmi ťažké ich vycvičiť (za predpokladu, že nepodporujeme nežiaduce správanie). Naznačíme, čo je dôležité a na čo treba myslieť pri výcviku psa tohto plemena.

Výučba poslušnosti shih tzu

Ak chcete ovládať "povahu" shih tzu a naučiť ho správnemu správaniu, je vhodné naučiť ho jednoduché povely, ako napríklad "sadni" a "zostaň". Tento pes má tendenciu utekať, preto sa ho oplatí naučiť aj chodiť na vodítku. Nemôžeme si dovoliť žiadne agresívne správanie ani šteniatka, ani dospelého psa. Preto je najlepšie začať s výcvikom, keď je ešte mladý. Nenechajme sa oklamať roztomilými, maslovými očami. Pri výcviku je dôležitá dôslednosť, len vďaka nej dokážeme dosiahnuť želané výsledky.

Pamlsky pri výcviku shih tzu

Vzhľadom na tvrdohlavosť a nezávislú povahu shih tzu musí výcvik obsahovať len pozitívne podnety. Pes, ktorý je napomínaný, môže rozhodne odmietnuť pokračovať v učení. Nikdy neodmieta psie pamlsky, takže výcvik s nimi by mal prebiehať hladko, samozrejme, za predpokladu, že viete, ako s ním komunikovať. Treba mať na pamäti, že shih tzu má tendenciu priberať, preto musíte dávkovať množstvo podávaných pochúťok. Nemali by presiahnuť 10 % dennej kalorickej potreby.

Chov shih tzu - čo sa oplatí o ňom vedieť?

Shih tzu je v Poľsku veľmi obľúbený. Existuje veľa chovných staníc tohto plemena, ale medzi tými dobrými môžu byť aj pseudochovatelia, ktorým ide len o zisk za každú cenu. Ako ich môžete rozpoznať? Čo by malo upútať našu pozornosť? Navrhujeme.

Rodokmeň a certifikát pre čistokrvné psy

Vlastniť čistokrvného psa má mnoho výhod - môžeme si byť istí, že pochádza zo správneho kríženia, čo pomáha vyhnúť sa genetickým chybám. Okrem toho máme istotu, že nekupujeme mačku vo vreci a pes bude mať vlastnosti vlastné jeho plemenu. Chcete mať istotu, že váš shih tzu je čistokrvný? Oplatí sa požiadať chovateľa o vystavenie certifikátu šteňaťa. Je to povinný bod. Certifikát je totiž dokument, ktorý potvrdzuje, že konkrétny pes patrí k danému plemenu. Na jeho základe môžete získať aj rodokmeň, ktorý je užitočný pri zakladaní vlastnej chovateľskej stanice alebo pri súťažení so psom na výstavách.

Na čo je dobré myslieť pred kúpou psa?

Ak sa rozhodnete vziať shih tzu pod svoju strechu, musíte mu poskytnúť náležitú starostlivosť. Nejde len o jedlo a prechádzky, ale aj o česanie, kúpanie, strihanie, vyčesávanie chlpov z uší, čistenie zubov, trhanie zubného kameňa a množstvo ďalších činností. Náročnosť sa ešte zvýši, ak chcete vziať svojho psa na výstavy. Musíte si premyslieť, či na to máte dostatok síl, času a ochoty.

Ak ste si však svoje rozhodnutie dobre premysleli a zistili ste, že shih tzu je pre vás to pravé, oplatí sa vybrať si dobrého chovateľa, kde sú zvieratá zdravé, dobre ošetrené a upravené. Chovateľ vám rád poskytne informácie o týchto psoch a bude chcieť vedieť, či šteniatko pôjde do milujúceho domova, kde bude mať dobré prostredie. Dá nám aj výbavičku (hoci to nie je podmienkou), ktorá zvyčajne obsahuje malé vrecko s krmivom, dve misky a obojok a vodítko.

Čo mám robiť, ak si nemôžem dovoliť čistokrvného shih tzu?

Cena čistokrvných psov v prestížnych chovoch je vysoká. Nesmieme sa však nechať zlákať nízkou cenou. Ak vidíme takúto ponuku, znamená to, že pravdepodobne máme do činenia s pseudochovateľom, ktorý chce zbohatnúť na úkor utrpenia zvierat. Dobrou alternatívou je adoptovať si psa z útulku. Tam zvieratá čakajú na milujúcich opatrovateľov.

Zdravie shih tzu - psy krásne a jemné

Našťastie sú známe ako pomerne zdravé, odolné a dlhoveké psy. Priemerná dĺžka života psov tohto plemena je približne 10 až 16 rokov. To však vôbec neznamená, že sú bez problémov! Ako každé plemeno s krátkou papuľou veľmi zle znášajú horúčavy. Vtedy potrebujú špeciálnu starostlivosť, tieň, chladné miesto a stály prístup k čerstvej vode. Okrem toho by sme mali venovať osobitnú pozornosť niekoľkým veciam. Niektorí zástupcovia tohto plemena môžu byť vystavení:

 • alergie - je pomerne bežné, že shih tzu trpí kožnými alergiami. Preto je pre toto plemeno veľmi dôležité dôkladné a časté kúpanie správnym šampónom a správna strava.
 • problémy so zubami - zuby sú náchylné na vypadávanie, staršie psy môžu trpieť mliečnymi zubami, ktoré odmietajú vypadnúť a uvoľniť miesto trvalým zubom, čo môže viesť k deformáciám. V rámci prevencie je dobré zabezpečiť pravidelné odstraňovanie zubného kameňa a dobrú ústnu hygienu.
 • Poranenia chrbtice a kolien - u šteniat sa môže vyvinúť rázštep chrbtice a poranenia kolien. V takejto situácii je najlepšie navštíviť veterinárneho lekára, ktorý môže poskytnúť odbornú pomoc a starostlivosť o shih tzu;
 • problémy s očami - oči sú dosť vypuklé, takže sú náchylné na poranenie. Dlhá srsť shih tzu musí byť zviazaná do chvosta, aby mu nepadala do očí a nedráždila ich. Môže dôjsť aj k zúženiu slzných kanálikov. To spôsobí, že sa na srsti okolo očí objavia hnedé škvrny, pretože pes bude slziť. V týchto situáciách je najlepšie navštíviť veterinára;
 • problémy s pohybovým aparátom - kvôli možnosti výhrezu platničiek alebo poškodenia čéšok by šteňatá shih tzu nemali vôbec chodiť po schodoch. Aj u starších psov musíte sledovať ich labky a chrbticu, aby neboli preťažené a náchylné na zranenie.

Výživa psa shih tzu

Shih tzu sa musí kŕmiť podľa potravinovej pyramídy; musí prijímať bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a minerály podľa svojej veľkosti, úrovne fyzickej aktivity a tiež zdravotného stavu. Nižšie nájdete širší popis toho, ako kŕmiť svojho shih tzu.

Dostupné metódy kŕmenia

Shih tzu možno kŕmiť rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je podávanie hotového krmiva pre psov. Na výber je suché a mokré krmivo - je na nás, aby sme si vybrali to správne. Je dôležité vyberať výrobky s čo najvyšším obsahom mäsa a s jasným zložením. Druhým spôsobom je dodržiavanie BARF stravy, t. j. surového mäsa, kostí a vnútorností s prídavkom vybraného ovocia a zeleniny. O tejto strave sa však oplatí vopred zistiť niečo viac, aby ste zvieraťu neublížili.

Dospelý pes vs. šteňa - ako kŕmiť?

Výživa dospelého psa sa veľmi líši od výživy šteňaťa. Mladý shih tzu potrebuje viac energie, preto môžete používať špeciálne vyvinuté krmivo pre šteňatá, ktoré obsahuje všetky potrebné živiny. Stojí za to venovať pozornosť pomeru vápnika a fosforu. Tieto minerálne látky sú do veľkej miery zodpovedné za správny rast šteniat. Okrem toho je dôležité sledovať množstvo podávaného krmiva. Šteňatám by sa malo podávať väčšie množstvo v menších dávkach.

Dospelé psy môžu dostávať jedlo 2-3-krát denne. S pribúdajúcim vekom sa ich energetické nároky znižujú, preto je pre nich ideálne krmivo pre dospelých psov. Je vhodné, aby krmivo obsahovalo pridaný lososový olej - je bohatý na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré majú okrem iného priaznivý vplyv na ich kožu a srsť. Takýto olej môžeme dopĺňať aj sami.

Čím kŕmiť malé plemeno?

Malé plemená majú osobitné výživové potreby. Na trhu je k dispozícii špeciálne krmivo pre plemeno shih tzu. Dobré krmivo by malo obsahovať optimálne množstvo vlákniny, ktorá reguluje činnosť čriev, aby pes netrpel nadúvaním a zápchou. Je dobré vyberať také, ktoré majú vlastnosti na čistenie zubov, pretože psy tohto plemena môžu mať problémy s tvorbou zubného kameňa. Granule v krmive sú vyvinuté tak, aby ich veľkosť bola prispôsobená veľkosti čeľustí shih tzu.

Shih tzu - prehľad cien a nákladov

Psy shih tzu môžu stáť od približne 2 000 do 4 000 tisíc zlotých. Hovoríme samozrejme o legálne a spoľahlivo fungujúcich chovných staniciach. Okrem toho musíte brať do úvahy ďalšie náklady spojené s ich údržbou. Radi vám o nich povieme.

Mesačné náklady

Mesačné náklady na starostlivosť o psa shih tzu môžu zahŕňať krmivo, pochúťky a vrecká na odpadky. To všetko nás môže stáť od 300 do 400 zl.

Náklady na ročnom a dvojročnom základe

Výbavička pre shih tzu musí obsahovať: dve misky, vodítko, obojok, pelech, hračky, gumičky na srsť, pastu a kefu, kefu, šampón, obojok proti kliešťom. Za to zaplatíme približne 400 - 500 zl. v závislosti od kvality zakúpených výrobkov. Spravidla treba zaplatiť viac za tie drahšie.

Okrem toho sa môžeme rozhodnúť pre služby, ako je ošetrovateľ psov alebo behaviorista. Cena za tieto služby sa môže líšiť v závislosti od potrieb. Medzi povinné služby môžeme zaradiť aj návštevu veterinára, v priemere sa takéto náklady odhadujú na približne 100 PLN.

Psy shih tzu - prehľad v kocke

Shih tzu je jedným zo psov s dlhou históriou opradenou mnohými legendami. Mali sprevádzať samotného Budhu, považovali sa za národný poklad a dedičstvo Číny a ich vývoz z krajiny bol prísne zakázaný. Sú to psy, ktoré rovnako potešia svojou krásou a veselou povahou. Sympatické, verné a vždy ochotné hrať sa, psy však nie sú bez určitej tvrdohlavosti a zmyslu pre vlastnú nezávislosť.

Sú vhodné do domácnosti s deťmi a dokonca aj s inými psami a mačkami. Prispôsobia sa životnému štýlu vašej rodiny, hoci vyžadujú veľmi starostlivú starostlivosť, ktorej musíte venovať dostatok času. Len tak bude váš psík úplne spokojný a v bezpečí.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-18
Objednávka bola expresne vybavená. Ďakujem
2024-04-18
Rychle dodanie, dobry vyber a skvele ceny pre znacku BRIT. Dakujem.
pixel