Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

PSY, KTORÉ NEŠTEKÁ. 7 NAJPOKOJNEJŠÍCH PLEMIEN

2024-02-23
PSY, KTORÉ NEŠTEKÁ. 7 NAJPOKOJNEJŠÍCH PLEMIEN

Psy majú v sebe zakódované štekanie - je to pre ne najprirodzenejšia forma komunikácie. Existujú teda psy, ktoré nešteká? V zásade nie - každý môže štekať. Len niektorí sú v tomto ohľade výnimočne tichí a nenápadní a robia to zriedkavo. Ak teda nechcete hlučného psa, mali by ste zvážiť určité plemená psov - veľa závisí aj od povahy psa, ale niektoré plemená jednoducho nešteká - takmer vôbec. Ktoré to sú? Zistite to!

Psy, ktoré nešteká - existujú?

Dá sa zladiť vlastníctvo psa a láska k tichu? Psy štekajú - to poznajú aj malé deti. Niektoré však štekajú oveľa menej ako iné - takže ak máte radi ticho, existuje niekoľko plemien, ktoré vám môžu vyhovovať. Musíte si však uvedomiť, že každý pes je živý tvor a ako taký bude jednoducho vydávať zvuky. Môže aj štekať - aj keď ide o zástupcu plemena, ktoré je známe tým, že nešteká.

Alebo sa môžete stretnúť so psom, ktorý v skutočnosti nešteká, ale vydáva množstvo iných zaujímavých a často dosť hlasných zvukov. Existujú psy, ktoré nešteká - alebo aspoň niektoré, ktoré šteká menej. Absolútne ticho však zaručí len plyšový pes. Ktoré plemená sú známe tým, že nešteká. Ktoré to sú?

1. Basenji

Ak hľadáte plemeno psa, ktoré nešteká, basendži by vás mal zaujímať. Je to stredne veľký pes, ktorý sa môže pochváliť veľmi aristokratickým vzhľadom. Vždy sa pohybuje veľmi elegantne, jeho pohyb dokonca pripomína klus koňa. Jeho srsť je veľmi hladká a krátka, ktorá prilieha k pokožke. Tento pes sa niekedy nazýva mačka v psej koži. Je veľmi nezávislý, rád sa vyhrieva na slnku a často zaujíma aj vysoké polohy, pretože rád pozoruje okolie z výšky.

Je to mimoriadne inteligentný pes - ak ho naučíte nejaký trik, bude si ho pamätať do konca života. Je tiež veľmi citlivý a rýchlo sa pripúta k ľuďom. Voči cudzím ľuďom však môže byť veľmi nedôverčivý. Doma je zvyčajne pokojný, počas prechádzok je veľmi zvedavý, aktívny a túži sa hrať. Je tiež veľký čistotný a jeho srsť má veľmi zaujímavú vlastnosť - nevydáva žiadny zápach.

Aj keď zviera zmokne v daždi. Basenji sú psy, ktoré štekajú veľmi málo. To však neznamená, že nevydávajú žiadne vlastné zvuky - pre toto plemeno je charakteristický špecifický jódlovací alebo zívací zvuk, ktorý sa najviac spája s mňaučením.

2. Rotvajler

Ak vás zaujímajú pokojné plemená psov, možno rotvajler nie je vo vašej sfére záujmu. To je chyba! V rozpore s tým, čo sa zdá, sú tieto veľké psy mimoriadne vyrovnané. Od prvých chvíľ však potrebujú dôsledné, aj keď jemné vedenie. Ide o veľkého psa, hoci suky sú výrazne menšie. Jeho srsť je hladká, krátka a priliehavá. Vždy je čierna s veľmi výraznou a zreteľnou podsadou.

Nemá rád horúce počasie, ale mrazy, sneh a dažde mu nevadia a znáša ich veľmi dobre. Tieto psy sú mimoriadne verné a poslušné. Majú inštinkt chrániť deti, ktoré považujú za najslabších členov svorky, vďaka čomu za ne cítia zodpovednosť. Majú ideálnu povahu pre strážneho psa a nemajú radi nečinnosť. Veľmi radi plávajú. Hoci je ideálnym strážnym psom - málo šteká. Narušiteľov odplaší skôr hrdelným vrčaním, šteká len v krajnom prípade.

3. Aljašský malamut

Aljašský malamut je medzi ľuďmi už dlho známy ako pes, ktorý nešteká. Je to veľký pes s výraznou hustou, hustou a vlnitou srsťou. Vyskytuje sa v mnohých farebných variantoch od sobolieho cez červený a svetlosivý až po čierny. Sú to sánkarské psy, ktoré milujú pobyt v pohybe. Veľmi rád pracuje, ale zároveň je veľmi nezávislý, takže má rád vlastný názor a rozhoduje sa sám - v tomto smere sa nikdy bezohľadne nepodriadi človeku. Naopak, je jemný a priateľský, takže sa rýchlo pripúta k ľuďom.

Psy tohto plemena sú známe ako majstri úteku, na prechádzke sa môžu nechať unášať inštinktmi a bežať dopredu. Nešteká, ale pozor, to vôbec neznamená, že je tichý. Vydávajú množstvo hlasných a zaujímavých zvukov. Najvýraznejšie je aj jeho zavýjanie - k zavýjaniu ho môže vyprovokovať čokoľvek, od zvuku prechádzajúcej sanitky, zvukov vychádzajúcich z televízora až po radostný výbuch vzrušenia spojený s vaším návratom domov. Aljašský malamut komunikuje so svetom práve prostredníctvom vytia.