Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

MENO PRE MALÉHO PSA - JORKŠÍR, MALTÉZSKY PSÍK A BULDOG. POZRITE SI NÁVRHY!

2022-07-14
MENO PRE MALÉHO PSA - JORKŠÍR, MALTÉZSKY PSÍK A BULDOG. POZRITE SI NÁVRHY!

Meno pre psa je jednou z prvých vecí, na ktoré sa pri kúpe alebo adopcii psa zameriavame. Meno má veľký význam nielen pre samotné zvieratko, ktoré naň môže reagovať, ale aj pre nás. Je to meno, ktoré z neho robí nášho priateľa, a nie cudzie zviera. Názov často závisí od vzhľadu psa, ktorý sa najčastejšie určuje podľa jeho veľkosti. Aké meno vybrať pre malého psa? Ako by sme mali nazvať jorkšíra, maltézskeho psíka alebo francúzskeho buldočka?

Mená pre malé psy sa môžu vyberať napríklad na základe voľnej asociácie. Jorkšír, maltézsky psík a francúzsky buldoček sa vyznačujú pomerne osobitým vzhľadom, ktorý zvyčajne určuje meno, ktoré sa konkrétnemu psovi dáva. Pri výbere mena možno venovať pozornosť zvláštnym vlastnostiam psa, ako sú nezvyčajne špicaté uši, výrazné sfarbenie, zvláštny tvar chvosta alebo zvyk, ktorý psa sprevádza od útleho veku. Môžete sa tiež pozrieť na špeciálne vlastnosti daného plemena, ktoré tiež veľa napovedajú o vzhľade a temperamente psa.

Najlepšie meno pre jorkšíra?

Aké sú najlepšie mená pre jorkšírskeho psa? Jorkšír je jedným z najobľúbenejších psov v Poľsku. Malé psy sú medzi Poliakmi obľúbené, pretože nepotrebujú veľa miesta na život, môžu sa vziať so sebou takmer kamkoľvek a sú veľmi roztomilé a každý ich miluje.

Yorkšíry sú psy, ktorých vzhľad je veľmi charakteristický. Dlhá srsť, ktorú treba pravidelne strihať, malé hnedé oči, fúzy, ktoré mierne starnú, a chlpaté uši. Fenky jorkšírov majú veľmi často vo vlasoch ozdoby v podobe mašlí alebo iných doplnkov, ktoré im dodávajú dievčenský vzhľad.

Aké meno pre jorkšíra sa k nemu hodí ako uliate? Pre takého malého psa sa určite hodia mená, ktoré znejú zdrobnene. Vážne a ťažko znejúce mená ako Dingo, Lessie, Alaska alebo Sharik sa môžu ukázať ako trochu nevhodné. Takéto mená vyvolávajú asociácie s veľkými, obranárskymi psami, takže niektorí ľudia môžu byť prekvapení, keď sa im pri nohách zrazu objaví malý jorkšír s ružovým špendlíkom v srsti.

Medzi mená pre yorkies, ktoré im určite pristanú, patria: Snoopy, Alvin, Piko, Bobi, Dyzio, Dipsi, Kajtek, Franek, Timon, Edek, Jorek alebo napríklad Roki. Akékoľvek zdrobneniny, ako napríklad Bobuś, Fikuś, Mikuś, Afik, Toffik, Fifi, Pakuś alebo Czesiu, budú veľmi dobre fungovať s takými malými plemenami, ako je yorkšír. V prípade jorkšírskych sučiek sa oplatí staviť na mená ako Dolores, Dafne, Luku, Gipsi, Daisy, Busia, Fiona alebo Eska.

Meno pre maltézskeho psíka - všetky odtiene bielej

Problémy by vám nemalo robiť ani meno maltézskeho psíka. Maltézsky psík sa rovnako ako jorkšírsky psík vyznačuje pomerne dlhou srsťou, ktorá môže byť spínaná ozdobným špendlíkom. Maltézskym psíkom pristanú všetky druhy obojkov s ozdobnou muškou a hrnčeky, ktorých je na trhu čoraz viac.

Najcharakteristickejším znakom maltézskych psíkov je, samozrejme, ich snehobiela srsť, ktorá okamžite dáva priestor na nápadité pomenovania. Elsa, Blanka, Snehulienka, Aljaška, Sklenár, Kasja, Latka, Koko, Milka alebo Chlpáčik sú perfektné mená pre malé psy s bielou srsťou.

Tretím plemenom, ktoré je zástupcom malých psov, sú francúzske buldočky. V Poľsku sú veľmi obľúbené, obdivované pre svoj jedinečný vzhľad, nezvyčajnú papuľu a celkovo veľmi priateľskú povahu, buldogy, ktoré vždy vyčarujú úsmev na perách majiteľa a jeho okolia.

Aké meno sa hodí pre francúzskeho buldoga? Mnohí majitelia týchto psov upozorňujú na ich rozkošnú neobratnosť pohybu, preto nie je zriedkavosťou, že mená týchto psov odkazujú práve na znaky, ktoré vyvolávajú podobné asociácie. Obľúbené sú aj mená s mäkkým zvukom. Gumiś, Miot, Duduś, Dumbo, Leon, Stefan, Tosia, Diesel, Czarek, Czerczil, Buddy, Boston, Bobek, Dżoker alebo Tytus sú len niektoré z mien, ktoré určite pristanú každému zástupcovi plemena francúzsky buldog.

Mená pre malé psy typu francúzsky buldog

Mená pre psíkov možno vymyslieť aj na základe mien postáv z kníh, filmov alebo rozprávok. Je to jeden z najjednoduchších spôsobov, ako nájsť originálne meno, ktoré sa vám bude dobre spájať napríklad s vašou obľúbenou postavičkou z detstva. Mená ako Simba, Nala, Skaza, Zazu, Timon, Elsa, Marcel, Fiona, Ariel, Diego, Droppy, Felix, Gabby, Dori, Yogi alebo Minnie vyvolávajú vlnu teplých a šťastných spomienok.

Tak prečo tieto pozitívne emócie nepreniesť na svojho domáceho miláčika, ak sa nejakým spôsobom podobá na rozprávkovú postavu?

Inšpiráciu hľadajte v starých rozprávkach z detstva, v knihách, ktoré stáli na vašich policiach, ale môžete sa pozrieť aj na súčasnú produkciu pre najmenších. Rozprávok pribúda a v každej z nich sa objavujú aj nové mená, ktoré by boli ideálne pre malých psíkov.

Štipľavé meno pre malého psa

Čo by ste mali zvážiť pri výbere mena pre svojho malého psa? Prvá asociácia je s menami, ktoré znejú mäkko, jemne a ľahko zdrobňujú. Môžete tiež hľadať charakteristické znaky vzhľadu (škvrny, stavba tela, jedinečné črty jednotlivých častí tela) alebo povahy (lenivosť, vysoká energia, prítulnosť, plachosť alebo otvorenosť voči ostatným). Na základe charakteristických znakov si môžete vytvoriť asociácie s postavou z rozprávky, knihy alebo filmu a pomenovať tak psa podľa tejto konkrétnej postavy.

Môžete tiež použiť humor a pomenovať svojho psa úplne opačne, než aké asociácie vyvoláva vo svojom okolí. Ak je pes malý a plachý, môžete ho nazvať Mufasa alebo Flaw. Ak je váš pes typu francúzskeho buldočka už na prvý pohľad nemotorný a neohrabaný v pohyboch, môžete mu bez obáv dať vážne a dôstojné meno. Všetko závisí od toho, aký charakter chcete svojmu zvieratku dať. Veľmi silný vplyv na to má názov.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-19
Výborne
2024-04-18
Objednávka bola expresne vybavená. Ďakujem
pixel