Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

MENÁ ŠKREČKOV - BEŽNÉ, VZÁCNE A ÚPLNE JEDINEČNÉ

2022-06-15
MENÁ ŠKREČKOV - BEŽNÉ, VZÁCNE A ÚPLNE JEDINEČNÉ

Názvy pre domáce zvieratá môžu byť pomerne náročné. V niektorých prípadoch môžu dokonca vyvolať vášnivé debaty v domácnosti a potrebu robiť kompromisy. Hoci by sa mohlo zdať, že mená pre škrečka sú pomerne jednoduchou a príjemnou úlohou, v praxi sa ukazuje, že ich výber je rovnako náročný ako výber mena pre psa alebo mačku.

Napriek tomu, že sa to nezdá, to, aké meno pre svojho škrečka vyberiete, môže mať veľký význam. Škrečky sa môžu naučiť reagovať na meno, ktoré si zvyčajne spájajú s časom jedla alebo spoločnej hry. V praxi majiteľ často používa meno škrečka a každý nový návštevník domu sa naň vždy podrobne opýta.

Ďalším veľmi dôležitým bodom je význam, ktorý rodinné zvieratko získava tým, že dostane meno. Je to malý "krst", ktorý znamená uvedenie domáceho zvieraťa do rodiny a jeho uznanie ako bytosti, ktorá v nej funguje podľa vlastných pravidiel.

Meno vytvára so škrečkom zvláštne puto, pretože už to nie je zvieratko kúpené v obchode so zvieratami, ale stáva sa jediným a najobľúbenejším domácim miláčikom, o ktorého sa treba starať osobitným spôsobom.

Mená pre samca škrečka: Cunning, Pimp, Stuart alebo Bubble?

Záleží na type názvu? Mená pre škrečky môžu byť veľmi rozmanité, ale existuje niekoľko ukazovateľov, ktoré vám pomôžu pri výbere toho najvhodnejšieho. Niektorí majitelia sa zameriavajú predovšetkým na pohlavie, čo je pravdepodobne najbežnejší spôsob, ako vybrať správne meno pre akékoľvek domáce zviera. Bolo by zvláštne, keby sa váš škrečok volal Lili alebo Twinkle.

Oveľa vhodnejšie mená pre mužov sú Tuptuś, Bąbel, Hrásek, Pimpek alebo Zubek. Mená pre škrečkov môžu byť inšpirované rozprávkovými postavami alebo odkazovať na vybranú vlastnosť vzhľadu alebo správania škrečka. V prvej kategórii sú populárne mená ako Jerry, Stuart, Bambi, Oskar, Olaf, Yogi, Frodo alebo Bambo. Niektoré povahové črty alebo vzhľad môžu viesť k asociáciám s menami ako Ciapek, Łatek, Bobek, Gryzoń, Figielek, Nerwus, Psikus, Żarlok, Bobas alebo Hrásek.

Môžete sa zamerať na dobré aj menej dobré črty správania. Ak je váš škrečok šikovný a múdry, môžete mu dať meno Chytrák alebo Múdry chlap. Ak naopak váš škrečok rád chodí na prechádzky a neustále klusá, meno Tuptuś mu bude vyhovovať.

Meno pre dievčenského škrečka - kde získať inšpiráciu?

A aké meno vybrať pre dievčatko škrečka? Tu platí rovnaká zásada ako pri výbere mena pre samca škrečka. Na jednej strane sa môžete riadiť vybranými vlastnosťami škrečka alebo jednoducho prevziať nápad od známej postavy z rozprávok, filmov alebo detských kreslených filmov.

Slečna Twinkle, Nala, Lola, Maja, Dot alebo Dora sú univerzálne mená inšpirované rozprávkovými postavičkami, ktoré sa pri výbere správneho mena pre psa, mačku alebo škrečka takmer vždy zídu. Ak vaša samička škrečka vyniká krásnym vzhľadom, mená Snehulienka, Bella, Elza, Fiona a Ariel sú jednoznačne spojené s krásnymi Disneyho princeznami.

Ak hľadáte ľahké a zábavné meno pre svojho škrečka, ale nechcete sa inšpirovať rozprávkovými alebo filmovými postavami, môžete použiť niektorý z týchto návrhov: Daisy, Diora, Luna, Norka, Fairytale, Doris, Frania, Zuza alebo Freesia.

Móda dávať domácim miláčikom ľudské mená alebo ich fantazijné variácie je stále aktuálna nielen medzi majiteľmi psov a mačiek, ale aj škrečkov, myší a činčil. Preto aj mená Zosia, Stefa, Tosia, Zuzia, Hania, Sara, Hela alebo Frania sú mená, ktoré môžete pre svojho nového člena rodiny pokojne zvážiť.

Aké meno pre sýrskeho škrečka?

Niektorí ľudia si vyberajú meno aj podľa typu škrečka, ktorého si kúpili. Škrečok sýrsky a škrečok džungľový sú dve plemená týchto hlodavcov, ktoré sú najobľúbenejšími druhmi škrečkov pre domáce zvieratá. V čom sa líšia? Sýrsky škrečok je o niečo väčší ako džungarský škrečok a zvyčajne sa dá kúpiť v rôznych typoch, ktoré sa líšia dĺžkou srsti a sfarbením.

Aké meno je najlepšie zvoliť pre škrečka z džungle? V zásade sa takmer každé meno hodí pre akékoľvek plemeno škrečka, ale pre sýrske škrečky sa určite hodia mená ako Dexter, Dorian, Harry, Ronald, Kamel, Tofik, Leon, Pú, Oskar, Simba, Zyzio alebo Amber.

Prečo práve toto? Sýrske škrečky sa zvyčajne vyznačujú červenkastým odtieňom srsti, ktorá je často dosť huňatá. Ak máte svetlého, takmer bieleho sýrskeho škrečka, možno by ste mali zvážiť mená ako Bieluch, Białek alebo Silver?

Mená pre džungľové škrečky

A čo meno pre škrečka z džungle? Aj v tomto prípade treba brať do úvahy sfarbenie srsti, ktorá sa zvyčajne vyskytuje v odtieňoch sivej. Charakteristický pruh na chrbte môže navyše podnietiť vašu fantáziu a povzbudiť vás, aby ste svojmu škrečkovi dali jedno z týchto mien: Koala, Figiel, Klemens, Pirát, Rafiki, Timon, Tutuś, Brutus, Skaza, Klakier, Szarek, Szarik, Homer, Irys, Łatek, Kreska.

Džungľové škrečky sú zvyčajne oveľa menšie ako ich bratia zo sýrskeho plemena, preto sa pre ne výborne hodia aj zdrobnené mená ako Pimpek, Loleś, Fafik, Pikuś alebo Śpiąioch. Ak dáte škrečkovi meno, ktoré zodpovedá jeho temperamentu, konštitúcii alebo charakteristickým znakom jeho vzhľadu, budete mať záruku, že meno sa dokonale hodí k škrečkovi, ktorý prišiel k vám domov.

Názvy pre pár škrečkov

Ak ste sa však rozhodli kúpiť si naraz pár škrečkov namiesto jedného, premýšľajte o tom, že im dáte rovnaké mená. Najčastejšou inšpiráciou v tejto situácii sú známe dvojice z rozprávok a filmov, ako napríklad Flip a Flap, Romek a Atomek, Bolek a Lolek, Tom a Jerry, Shang a Mulan, Nala a Simba, Erik a Ariel, Batman a Robin, Pluto a Goofy alebo Timon a Pumbaa.

Tým, že sa odvolávate na rozprávkové postavy, okamžite dáte škrečkovi určitý charakter a po niekoľkých týždňoch sa zvláštnym spôsobom ukáže, že sa dokonale hodí k temperamentu a správaniu každého z dvojice škrečkov. Timon sa ukáže byť živší a nepredvídateľný, zatiaľ čo Pumbaa si cení dobré jedlo a pohodlný spánok.

Nezabudnite, že výber správneho mena pre vášho škrečka je veľmi dôležitý pre vás aj pre vaše zvieratko. Budete sa naň pozerať ako na blízkeho tvora a škrečok sa stane plnohodnotným členom rodiny, ktorý má nielen svoje meno, ale aj svoj charakter a jedinečné vzhľadové črty.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 6462 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-12
Spokojnosť, dlhšia doba dodania ale inak fajn.
2024-04-12
Spokojný s dodaním aj s produktom.
pixel