Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

MENÁ PRE KONE A KOBYLY - INŠPIRUJTE SA!

2022-06-10
MENÁ PRE KONE A KOBYLY - INŠPIRUJTE SA!

Každý majiteľ domáceho zvieraťa veľmi dobre vie, aké ťažké a zároveň dôležité je rozhodnutie vybrať meno pre domáce zviera. Koniec koncov, meno môže o zvierati prezradiť veľa - jeho vzhľad, ale aj správanie alebo preferencie. Problém s výberom mena pre domáce zviera sa netýka len majiteľov psov alebo mačiek. Pred takouto voľbou budú stáť všetci majitelia zvierat, aj koní. Názvy koní môžu byť rôzne. Čo si vybrať pri ich výbere? Ktoré meno si vybrať? Zistite to a inšpirujte sa!

Ako vybrať meno pre svojho koňa?

Výber mena pre koňa nie je samozrejmosťou a nie vždy je na prvý pohľad jasné, ako by sa mal váš kôň volať. Ak sledujete jazdecký svet alebo ste jeho súčasťou, zistíte, že existuje veľké množstvo mien koní. Meno koňa často závisí aj od úlohy, ktorá je pre neho určená.

Môžeme si všimnúť aj určitú tendenciu - jazdecké kone, ktoré sú titulované a zúčastňujú sa pretekov, majú veľmi často meno, ktoré má zdôrazniť ich prestíž, postavenie a schopnosti. Na druhej strane kone, ktoré jednoducho žijú s ľuďmi a používajú sa na rekreačné jazdenie, majú často známejšie mená. Ale, samozrejme, nie je to pravidlom.

Niektorí ľudia sa snažia vybrať meno aj na základe vzhľadových znakov - farby, rozloženia alebo tvaru charakteristických škvŕn. Do hry vstupuje aj veľkosť koňa alebo vzhľad jeho hrivy či chvosta. Iní sa zasa snažia vybrať meno pre koňa tak, aby odrážalo charakter zvieraťa alebo jeho charakteristické správanie a záľuby. Iní jednoducho chcú, aby meno znelo dôstojne a vzbudzovalo úctu a zdôrazňovalo kráľovskú krásu koňa.

Všetky tieto metódy sú dobré, ak vám umožnia dosiahnuť váš cieľ. Aké mená koní by vás mohli osloviť a inšpirovať?

Názvy pre kone

Kôň je kráľovské a majestátne zviera - to sa často odráža v jeho mene. Meno žrebca má často zdôrazniť ohnivý temperament a energiu tohto zvieraťa. Často je tiež v protiklade s menom valacha, ktoré sa často spája s niečím pokojným a čestným od prírody. Ako môžu znieť mená koní?

Ak sa chcete inšpirovať mytológiou, môžete svojho koňa pomenovať takto: Apolón, Hermes, Mars, Áres, Baldur - symbol dobra, múdrosti a krásy v severskej mytológii, Thor, Ajax, Atlas, Herkules, Angus, Tyr, Urán, Jupiter, Saturn, Jupiter, Paris, Herbst. Nemusíte sa však obmedzovať len na mytológiu.

Výborné mená pre kone budú aj Prince, Lucky, Ramses, Dragon, Sultan, Demon, Pilgrim, Cortez, Respect, Baron, Bucephalus, Ruby.

Mená pre kobyly

Mnohí majitelia koní chcú, aby meno kobyly zdôrazňovalo jej krásu a odrážalo prirodzenú krásu koňa. Preto sú bežné názvy: Bella, Bonita, Finezja, Gracja, Jutrznia, Pasja, Bajka, Fantazja, Lady alebo Afrodita. V prípade mien pre kobyly sa tiež pomerne často stretávame s menami odkazujúcimi na skutočné alebo fiktívne geografické lokality: Riviéra, Kalifornia, Benátky, Arcadia, Sierra, Nevada, Arizona, Kuba.

Ďalšie zaujímavé mená pre kobyly sú: Gaja, Elektra, Aqua, Aurora, Rumba, Princess, Carmen, Princess, Esmeralda alebo Kelpie. Ak hľadáte niečo známejšie, môžete si vybrať meno Malinka, Malwinka, Basia, Helena, Ježyna, Jagoda alebo Amiga.

Názvy spojené so vzhľadom koní

Vzhľad koní je veľmi často rozhodujúcim aspektom pri výbere mena. Môže sa týkať všetkého - veľkosti koňa, stavby tela, stupňa osvalenia alebo sfarbenia. Z tohto dôvodu sa môžete stretnúť s názvami ako: Kary, Kara, Kasztan, Kasztanka, Mgła, Strzałka i Diament (od charakteristickej škvrny na čele), Kropek, Kropka, Karmel, Gwiazdka, Śnieżka, Silver, Gold.

Môžete tiež zvoliť menej nápadné, ale stále odkazujúce na vzhľad koňa: Elf, víla - pre štíhle a krásne stavané zviera, Atlas, Viking alebo Herakles - pre obrovského, silného koňa.