Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

ČO JORKŠÍRY JEDIA A ČO NIE? SPRÁVNE KŔMENIE DOSPELÝCH YORKŠÍROV

2023-07-28
ČO JORKŠÍRY JEDIA A ČO NIE? SPRÁVNE KŔMENIE DOSPELÝCH YORKŠÍROV

Yorkšíry sú veľmi obľúbené domáce psy. Ich majitelia si však často neuvedomujú dôležitosť vyváženej stravy pre toto plemeno. Jedlo jorkšírov sa líši od jedla zástupcov iných plemien, dokonca aj tých s podobnou hmotnosťou a veľkosťou.

Pri zostavovaní jedálnička pre jorkšíra je potrebné venovať pozornosť predovšetkým veku psa. Mladí jorkšíri majú iné potreby ako dospelí. Je to veľmi cenná informácia, pretože zostavenie správnej stravy pre mladých aj starších zástupcov plemena má významný vplyv na ich vývoj a neskoršie zdravie. Všetky psy staršie ako 10 mesiacov sa považujú za dospelých zástupcov plemena. Čím by sme mali kŕmiť jorkšírskeho psa, ktorý prekročil túto hranicu?

York - kŕmenie dospelého psa

Zmena výživy medzi mladosťou a dospelosťou jorkšíra má značný význam. Nielen kvôli známej vyberavosti yorkšírov, ale predovšetkým kvôli zdravotnému stavu týchto štvornohých miláčikov. Dobre zvolená strava chráni predovšetkým pred ochorením ďasien, ktoré často postihuje zástupcov tohto plemena. Správna výživa tiež spomaľuje proces starnutia, čo je u jorkšírov vzhľadom na ich dlhý život mimoriadne dôležité. Yorkšíry sú plemenom, ktoré sa dožíva až 20-21 rokov, zatiaľ čo iné plemená sa dožívajú približne 12-15 rokov. Preto sa oplatí udržiavať svojho domáceho miláčika v dobrej kondícii, najmä ak máte pred sebou ešte veľa spoločných rokov.

Čo jedia yorky, aby sa dožili vysokého veku?

Čo jorkšír pravdepodobne zje? Základom stravy by mala byť zmes niekoľkých hodnotných zložiek. V prvom rade je dôležité kvalitné mäso. Môže to byť živočíšne mäso, napríklad bravčové, ako aj mäso z rýb, napríklad z lososa, ktoré je cenným zdrojom bielkovín.

Suché krmivo pre psov BRIT CARE Mini Grain-Free Yorkshire je bohaté na bielkoviny a neobsahuje obilniny. Vďaka tomu krmivo obsahuje veľa hodnotných a výživných zložiek. Okrem lososa sem patrí tuniak, kurací tuk, riasy a ďalšie zložky bohaté na minerály a vitamíny. ACANA SINGLES Yorkshire Pork je naopak krmivo bohaté na zložky z bravčového mäsa, ako sú obličky, pečeň, srdce a chrupavky, ktoré sú tiež dobrým základom pre stravu dospelého jorkšíra.

Na udržanie zdravých ďasien, lesklej srsti a oddialenie procesu starnutia sa oplatí kŕmiť jorkšíra krmivom určeným pre jeho plemeno. ROYAL CANIN Yorkshire Terrier Adult je suché krmivo, ktoré komplexne funguje a chutí aj tým najvyberavejším yorkšírom. Krmivo ROYAL CANIN Yorkshire je bohaté na borákový olej a biotín, ktoré sú zodpovedné za zdravú a krásnu srsť vášho psa. Obsahuje aj cenné minerály, ako sú horčík, vápnik a fosfor, ktoré sú zodpovedné za silné zuby, kosti a kĺby.

Čím kŕmiť svojho jorkšírskeho psa a čomu sa vyhnúť?

Je tiež veľmi dôležité venovať pozornosť tomu, čo by jorkšír nemal jesť. Pes berie výživu ako rutinu a nevyberá si to, čo mu môže uškodiť alebo negatívne ovplyvniť jeho pohodu. Určite by teda nemal dostávať čokoládu a iné sladkosti, ktoré obsahujú škodlivé látky pre psy akéhokoľvek plemena. Jorkšír by nemal dostávať ani zvyšky zo stola, pretože tie môžu podráždiť citlivý žalúdok psa.

Je tiež potrebné venovať pozornosť veľkosti podávaných porcií, pretože yorky ako zástupcovia miniatúrneho plemena majú malé žalúdky, ktoré nezvládajú príliš veľké jedlo. Je tiež lepšie nepodávať im výrobky bohaté na laktózu, pretože to môže spôsobiť hnačku a tráviace problémy.

Čo by teda mal jesť jorkšírsky teriér? Kŕmenie tohto plemena nie je najjednoduchšie, ale dodržiavaním niekoľkých pravidiel mu môžete zaručiť zdravú a vyváženú stravu bez zbytočných žalúdočných problémov. Je dôležité kŕmiť ho špecializovaným krmivom bohatým na zložky, ktoré sú pre toto plemeno hodnotné, a dávať si pozor na výrobky, ktoré by mohli poškodiť jeho zdravie. Správna strava ovplyvňuje dĺžku života jorkšíra, ako aj jeho pohodu, čo je koniec koncov to najdôležitejšie.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 6463 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-14
rychle dodanie
2024-04-12
Spokojný s dodaním aj s produktom.
pixel