Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

ZMRZLINA PRE VÁŠHO PSA - NIELEN NA SCHLADENIE! 3 NÁPADY NA ZMRZLINU PRE VÁŠHO PSA

2023-06-27
ZMRZLINA PRE VÁŠHO PSA - NIELEN NA SCHLADENIE! 3 NÁPADY NA ZMRZLINU PRE VÁŠHO PSA

Letné horúčavy sa prejavujú na každom. Nie ste jediní, kto sa v týchto dňoch potrebuje schladiť. Potrebuje ho aj váš pes. V takýchto horúcich dňoch častejšie siahate po studených nápojoch a jete zmrzlinu. Váš pes sa na vás určite často prosebne pozerá a dúfa, že sa s ním podelíte o sladkú pochúťku. Mali by ste však?

V lete často meníte svoj jedálniček. Častejšie siahnete po niečom ľahkom a osviežujúcom. Počasie má určite vplyv na váš jedálniček a ako je to s vaším psom? Aj on počas horúčav trochu mení svoje kulinárske chute. Napríklad by s vami rád jedol vašu zmrzlinu.

Leto je vlastne najlepší čas na túto studenú pochúťku. Studené a osviežujúce lákajú vášho psa presne tak, ako lákajú vás. Váš pes po nich chce siahnuť, a keby mohol, pravdepodobne by ich počas horúčav jedol každý deň. Počas horúčav sa pravdepodobne často pýtate - môžu psy jesť zmrzlinu? Neublížite svojmu štvornohému miláčikovi, keď mu dáte túto pochúťku? Zistite, ako je to s touto zmrzlinou pre vášho psa. Takto budete presne vedieť, čo robiť, keď vás váš pes bude úpenlivo žiadať o porciu zmrzliny.

Zmrzlina pre psa, áno, ale...

Nie všetky zmrzliny sú vhodné pre vášho psa. Nevzdávajte sa však ich podávania svojmu psovi. Počas horúceho počasia sa môžu ukázať ako neoceniteľné. Nielenže budú pre vášho domáceho miláčika chutným občerstvením, ale umožnia mu aj ochladenie a prinesú úľavu počas tohto náročného letného obdobia.

Stačí dodržiavať niekoľko pravidiel, aby si váš pes mohol vychutnať studenú zmrzlinu. Najdôležitejšie je rozdeliť zmrzlinu na tú pre ľudí a tú pre psov.

Zmrzlina pre ľudí

Dávajte si pozor na zmrzliny, ktoré boli vyrobené pre ľudí. Vy ich môžete jesť bez problémov, ale to nemusí znamenať, že sú zdravé a bezpečné pre vášho psa. Prečo? Zmrzliny na báze mlieka nie sú pre psov vhodné, pretože psy môžu mať problémy s trávením laktózy. Môže sa u nich tiež vyvinúť alergia na mliečne bielkoviny. Váš pes môže v dôsledku takejto zmrzliny trpieť hnačkou alebo bolesťami brucha.

Niektoré zmrzliny pre ľudí obsahujú xylitol - sladidlo, ktoré nie je nebezpečné pre nás, ale môže vážne poškodiť vášho psa. V prípade psa, ktorý konzumuje zmrzlinu pre ľudí príliš často, to môže viesť dokonca k otrave celého organizmu. Takéto zmrzliny obsahujú aj veľa cukru a nezriedka obsahujú glukózovo-fruktózový sirup, ktorý je pre psov škodlivý.

Zmrzlina sa vyrába aj z vaječného základu - ďalšej zložky, ktorá môže byť pre vášho psa silným alergénom. Aj niektoré príchute a prísady v takýchto zmrzlinách môžu vášmu domácemu miláčikovi vážne ublížiť - najlepším príkladom je čokoláda, ktorá sa často používa pri výrobe zmrzliny a je pre psov veľmi nebezpečná.

Zmrzlina pre psov

Úplne inou kategóriou sú zmrzliny pre psov. Tie môžu byť skutočne chutným, zdravým a osviežujúcim občerstvením pre vášho psa počas letných horúčav. Musíte sa len uistiť, že sú vyrobené zo správnych ingrediencií. V Poľsku je niekoľko zmrzlinární, ktoré sú určené pre psov. Nič vám však nebráni v tom, aby ste zmrzlinu pre svojho psa pripravili sami.

Zmrzlina pre psa môže mať rôzne príchute. Od ovocných, cez zeleninové až po mäsové. Môžu byť viaczložkové alebo bez zloženia. Jednozložková zmrzlina je veľmi dobrou voľbou, ak sa napríklad obávate alergie psa. Vtedy bude pre vás jednoduchšie vylúčiť zakázanú zložku.

Zmrzlina pre psov by mala byť doplnkom psieho jedálnička a nie základom aj v najhorúcejšom počasí. Melón, ktorý psy tak milujú, obsahuje pomerne veľa cukru a arašidové maslo a banány sú veľmi kalorické. Upravte porcie tak, aby vyhovovali vášmu psovi. Myslite aj na možnosť alergie - ak pripravujete zmrzlinu s prísadami, ktoré váš pes ešte neochutnal, dávajte mu ich po jednej. Takto budete rýchlo reagovať a vylúčite potenciálny alergén.

Prečo dávať psovi zmrzlinu?

Váš pes má určite veľkú chuť na zmrzlinu. Uvidíte to na jeho tvári, keď si ju sami vychutnáte. Prečo mu jednoducho nedopriať chutnú zmrzlinu špeciálne pre neho?

Jedenie zmrzliny nie je len skvelá zábava pre vášho psa. Je to aj jeden z príjemnejších spôsobov, ako ochladiť telo vášho psa. Aj vášmu psovi je horúco a rád využije takúto príležitosť. Horúce počasie mení aj stravu vášho psa. Nie vždy má chuť na jedlo a nemusí mať nutne chuť na to, čo mal vždy. Kŕmenie zmrzlinou je spôsob, ako mu dodať všetky potrebné vitamíny a živiny. Preto je také dôležité, aby bola zmrzlina prispôsobená potrebám vášho psa.

Najchutnejšia zmrzlina pre vášho psa

Najchutnejšie zmrzliny pre vášho psa sú tie, ktoré sú vytvorené zo zdravých a prírodných zložiek. A aké konkrétne ingrediencie môžete použiť na výrobu zmrzliny pre svojho psa? Ideálny by bol vodný melón - tak perfektný na uhasenie smädu v horúcom počasí. Môžete použiť aj jablká, banány, sójové mlieko, jogurt, arašidové maslo, med, mäso, ryby, jahody, maliny, hrušky, melóny, ovsené vločky, mrkvu, petržlen alebo škoricu a mnoho, mnoho ďalších prísad.

Ak si nie ste istí, či váš pes môže jesť konkrétny výrobok a či bude zmrzlina z neho zdravá, poraďte sa so svojím veterinárom. Ten vám pomôže urobiť najlepšie rozhodnutie týkajúce sa stravy vášho psa.

Zmrzlina pre vášho psa - 3 chutné recepty

Oplatí sa vyrobiť si vlastnú zmrzlinu pre psov. Recept nemusí byť zložitý, aby ste vyrobili chutnú a zdravú zmrzlinu. Nižšie nájdete tri chutné návrhy pre vášho psa.

Recept na psiu zmrzlinu s jablkom a vodou

Na začiatok potrebujete len jablko a vodu. Z jablka odstráňte jadrovník a dôkladne ho rozdrvte. Potom ho zmiešajte s vodou. Vzniknutú zmes vložte do zásobníkov na kocky ľadu a zamrazte. A je to! Chutná zmrzlina pre vášho psa je pripravená.

Zmrzlina z vývaru pre vášho psa

Ak chcete dať svojmu psovi niečo pestrejšie, môžete mu pripraviť vývar - mrkva, zeler, petržlen a časť vykosteného mäsa tvoria chutnú kombináciu. Po uvarení nechajte vychladnúť. Po vychladnutí ho nalejte do zásobníkov na kocky ľadu a zamrazte.

Banánová zmrzlina pre vášho psa

Zmrzlinu si môžete pripraviť aj z banánu, prírodného arašidového masla (bez cukru a soli!) a sójového mlieka. Tie môžete nahradiť aj prírodným jogurtom. Pridajte do nej trochu medu. Banán spolu s medom a arašidovým maslom rozmixujete do hladka. Potom pridávate mlieko alebo jogurt, kým nezískate správnu, pomerne hustú konzistenciu. Potom zmraziť v pohároch.

Ďalšie nápady na zmrzlinu pre vášho psa

Zmrzlinu pre svojho psa môžete pripraviť aj zmrazením hotovej peny pre domáce zvieratá alebo mokrého krmiva. Nižšie pre vás máme návrhy výrobkov, na ktoré naši štvornohí labužníci reagovali najlepšie.

Zmrzlina pre vášho psa - zhrnutie

To, či váš pes môže alebo nemôže jesť zmrzlinu, závisí najmä od samotnej zmrzliny. Najlepšou a najzdravšou možnosťou pre vášho psa je dať mu zmrzlinu pre psov. Pri tých ľudských však musíte byť veľmi opatrní. Neznášanlivosť laktózy, jedovatý xylitol alebo čokoláda sú len niektoré z vecí, ktoré môžu vášmu psovi uškodiť.

Neoplatí sa však vzdávať sa chutnej zmrzliny pre svojho psa. Vyrobiť chutnú a zdravú zmrzlinu pre psa doma nie je až také zložité. Potrebujete len bežne dostupné ingrediencie - zeleninu, ovocie, sójové mlieko alebo dokonca vlhké krmivo pre psov - a môžete ich zamraziť a v tejto forme podávať svojmu psovi.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-18
Top
2024-04-18
Rychle vybavenie vyborna cena
pixel